İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Layeredtech'ten sunucu kiralamak

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Az önce Layeredtech'ten sunucu siparişi verdim.E-mail gönderdiler.İçeriği şu şekilde :

Hello.

Thank you for your recent order. Due to recent changes in our policies regarding international orders, we will now require a copy of official identification and credit card to be sent to us prior to authorizing the deployment of a server. You will need to reply to this email with LEGIBLE copies (front and back) of this documentation. If this request is not completed then your order will stay in a resolved state.

***Please save all scanned files as “lt_scan00n.jpg” Use the center zeros to change the number to the quantity of scans you send us***

Official identification dedikleri şey, nüfus cüzdanı mı oluyor?

Ve yapmamı istedikleri şey;

Nüfus cüzdanı fotokopisini e-mail olarak göndermek mi?

Not : PayPal ile ödeme yapacağım.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğru anlamışsın, o belgeyi göndermeden sunucu teslimi yapmıyorlarmış. Jpg dosya ismi de belirtildiği gibi "lt_scan00n.jpg" şekline olacak.

jpg dosya içeriği; kredi kartı ve kimlik bilgisinin bir scanner taraması şelinde olması gerekiyor.

Siparşişinizin tamamlanması için bu bilgiler gereklidir diyor.

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kredi kartının iki yüzünün fotokopisi. Çok ilginç bir istek değil mi..
Benden böyle bir şey istemediler. Hatta hiç bir şey istemediler. Siparişi verdim, ödedim, açtılar.
Bu aralar gerçekten böyle bir şey istediklerinden emin olun bence. Fake mail olmasın da.

B

Baria

Misafir
garip degil ev1 den alış veriş yapınca oda istiyor ben göndermiştim. güvenlik açısından

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
paypal ilede yapsan, kimlik önlü arkalı renkli scan ettirmen gerek ve yollaman gerek, yada pasaport aynı şekilde.

zaten artık bütün firmalar bu yönteme geçiyor, yakında bunu gerçekleştirmeyen firma kalmayacak.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fake olmasından çekiniyorsanız bilgileri doğru mail adresine gönderdiğinizden emin olun yeter. Sonuçta Layeredtech'e bilgiler konusunda güvenmekten başka seçenek yok gibi.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cep telefonundan fotoları çekip gönderdim.PayPal ile de ödemeyi yaptım.Sıra geldi sunucunun kurulmasını beklemeye :)

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLiM_BoY' Alıntı:
Cep telefonundan fotoları çekip gönderdim.PayPal ile de ödemeyi yaptım.Sıra geldi sunucunun kurulmasını beklemeye :)

Yardımlarınız için teşekkür ederim .

Hayırlı olsun, gelişmeler konusunda bilgilendirirseniz sunucu kiralamak isteyenler için ön fikir olabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5