İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lazer ve Göz ameliyatı...

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhaba arkadaşlar,

2002 yılından beri gözlük kullanıyorum, en başları gözlük numaran 1.50, 1.75 miyop iken 6 ay öncesinde 2.25 2.50 miyop olmuştu 6 sene içerisinde bu şekilde yükseldi.
ayrıca bir gözüm de 0.50 civarlarında astigmat var.

lazer ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum, gerekli tetkikleri yaptırmadım gözüm uyumlu mu bilmiyorum, 23 yaşındayım..

nette her türlü bilgi var bu konuda tam bi çelişkiye düşüyor insan çok kötü berbat diyen de var, muhteşem bir şey diyen de var..

özellikle yaptıran, tanıdıkları yaptırmış olan arkadaşlar varsa, tavsiyelerini ve sonuçlarını yazarsanız sevinirim..

-blink

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
2 civarı için çok yaygın bir yöntem değil bu. Türkiye'de özellikle özel hastaneye gittiğinde hemen yatırıp çizmek isteyeceklerdir. Bu konuda teknolojik olarak iyi hastaneler ama küçük numaralar için yapılması ne kadar doğru ne kadar değil pek bilgi vermiyor hastaneler.

Bence bir süre daha bekleyip iyice oturmasını bekleyebilirsin, şimdilik çok yeni.

Sonra Bill Gates'de kavanoz dibi gözlük var, bozuğu mu kalmamış ameliyat için. :)

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Benim gözlerimde de ileriyi görememe ve astinmat var sen deki gibi doktorum a artık sıkıldığımdan çizsek kurtulurmuyuz bu gözlüklerden dedim. Bana senin gözlerin kaldırmaz dedi?

Sonra biraz daha araştırdığımda çevremdekilere sorduğumda halamın oğluna da çizdirme demişler o inatla gözü çizdirmiş ve şuan akşamları görüşü sıfır diyebilecek kadar az ve gündüzleride çok az bir şekilde gördüğünü öğrendim.

Bence iyice doktorlara sor.
Geçmiş olsun

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ikinizede teşekkürler,
ben 2,3 tane yaptıran arkadaşımla konuştum bir tanesi 2003 de olmuş ve şu an harika görüyor, diğer 2 si de çok memnun yeni olmuşlar 1er sene olmuş.. ama internette araştırınca işler o kadar da iç açıcı gözükmüyor, bekliyorum diğer arkadaşlarımın yorumlarınıda..

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bilgisi olan diğer arkadaşlar da yorumlarını katarsa sevinirim.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
3 - 4 sene önce olmuştum yüksek derecede miyoptum. 10 dakika da 10 senelik gözlük çilesinden kurtulmak bence çok muhteşem birşey.

Aradan 4 sene geçti ve benimki doğuştan olduğu için 20 yaşına kadar ufak bir bozulma oldu. Ama rahatsız edici değil. İlerleyen zamanlarda bu ufak bozulma için tekrar lazer ameliyatı olmak istiyorum. Ayrıyeten bilgisayar başında gece gündüz çalışmanında eseri :)

Edit: ameliyat olacağın hastaneyi daha önceden araştırıp paradan çok fazla kaçmamanı öneririm.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Lazer ameliyatı gözün retinanın üzerindeki bir tabakayı yani retinanın üzerindeki merceği oyarak yaptıklarını ve bu kısmı ameliyat sırasında gözün bozukluğuna göre incelttikleri söylüyor ve bir kez lazer amaliyatı olan bir kişinin bir daha ameliyat olma olasılığının çok düşük olduğunu eğer olursada görme yeteneğinde bariz bir azalma olabileceğini hatta kör olma riskinin olduğunu söylemişti. Gerçi bunun ile ilgili hiç bir bilgi yok http://www.dunyagoz.com burada bir kaç bi şey var. :) adamlarda sizin gözünüzü oyucaz dicek dğeilllerya bence iyice bir araştırın tanıdığın bütün doktorlara sorun göz doktoru olmasa bile nasıl yapıldığı ile ilgili bilgisi olabilir.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Ozcan bahsetiğiniz konu doğru olabilir ama bir kişinin 3 kez ameliyat olma hakkı var doktorların söylediği bu. Zaten ameliyata girmeden önce gözün haritasını çıkarıp değerlendiriyorlar. Ve sizi duum hakkında bilgilendiriyorlar.

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim çevremde yaptıran çok arkadaşım var 1 dışında hiçbirinde sorun yok sorun olan arkadaşım ameliyattan sonra gözünde yaşarma oluyor. Başka bi sorun yok. Bence beklenmeli en az 6-7 senelik bir uygulama diye biliyorum. Doğal olarak en az 10 sene geçmiş olmalı bence birde bu ameliyatı olanlar katarak ameliyatı olamıyor diye biliyorum. Yanlış bilgi vermek istemem ama araştıran arkadaşlar varsa bilgi verirlerse bende yakından takip ediyorum.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ben risk konusunda fazla endişeli değilim ya. insanların 5% - 10% içinde olması kaderleri sanırım.

ortalama ücretleri konusunda tahmini veya bilgisi olan var mı

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
valla baya ucuzlamış 250$ sa, bi göz muayenesi + gözlük nerdeyse bu fiyata geliyo.. işte en önemlisi en iyi doktoru seçmek, ve gözün uyumlu olması + sorunlar ne derece olacak işte bu önemli, ben gözüm 0 a çekilince seneye bir daha 2 numaraya çıkmak istemiyorum açıkcası.. araştırmaya devam..

ferventboy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Minimum 550 ile maksimum 1350 Euro arasındadır fiyatları.
Risk olayı tartışılabilir bir konudur.
İnsanların hasta sıfatı ile hastaneye girdikleri anda bile zaten risk %50 ye çıkar...
Ama genel anlamda bir risk ile lazer ameliyatındaki risk elbetteki aynı şeyler değildir. Günümüz şartlarında riskin lafı bile anılmaz zaten bu tür operasyonlarda.

Operasyon öncesi yada sonrası hakkında da bilgi vereyim.

Öncesinde uyuşturucu nitelikte bir solisyon ile göz hazırlanır ve 10 dakika bir süre içinde kornea kesilerek işlem yapılır ve kapatılır.

İlk gün gözler bandajlı kalır bu nedenle mutlaka yanınızda bir refekatçı olması gerekmektedir.

Operasyonu takiben ki ilk gece çok zorlu geçer.
Aşırı sulanma ve yanma, batma hissi olur ve uyuyamazsınız.

Bir sonraki günde de güneş gözlüğü ile aşırı ışığa maruz kalmadan ağrı kesici ilaç takviyesi ile geçer ve akşam saatlerinde normale dönersiniz.

İlk 1 hafta önemli bir süreçtir.

Sonra aylık rutin kontrolleri olur 6 ay boyunca sonra 3 ayda bir ve 6. ayın sonunda da 6 ayda bir kontrole çağırılsınız ve devamlı izleme yapılır.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
merhaba arkadaşlar,

2002 yılından beri gözlük kullanıyorum, en başları gözlük numaran 1.50, 1.75 miyop iken 6 ay öncesinde 2.25 2.50 miyop olmuştu 6 sene içerisinde bu şekilde yükseldi.
ayrıca bir gözüm de 0.50 civarlarında astigmat var.

lazer ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum, gerekli tetkikleri yaptırmadım gözüm uyumlu mu bilmiyorum, 23 yaşındayım..

nette her türlü bilgi var bu konuda tam bi çelişkiye düşüyor insan çok kötü berbat diyen de var, muhteşem bir şey diyen de var..

özellikle yaptıran, tanıdıkları yaptırmış olan arkadaşlar varsa, tavsiyelerini ve sonuçlarını yazarsanız sevinirim..

-blink

Bunu burada sormicaksın burda her kafadan bir ses çıkar

bu sorularını göz döktorlarına için rahat etmezse dünya göz hastanelerine gidip sorabilirsin en iyi şekilde seni onlar bilgilendirir.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Bunu burada sormicaksın burda her kafadan bir ses çıkar

bu sorularını göz döktorlarına için rahat etmezse dünya göz hastanelerine gidip sorabilirsin en iyi şekilde seni onlar bilgilendirir.

Sitelerini bir incelemeni tavsiye ederim :) bence işlerine gelmeyen hiç bir bilgiyi vermiyorlar. Zaten kör olma riski varsa onuda ameliyat masasında imzalatırlar bizim türkiye'de.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Sitelerini incele derken.?
anormal bir durummu var ben bişi göremedimde..

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Yok hocam anormal bir şey yok detaylı bir şeyde yazmıyor zaten sitelerde. Mesela bana gözün üzerindeki merceği kazıdıklarını arkadaşım söylemişti. :) O zaman pek kaale almamıştım ama şimdi böyle bir bilgiyi hiç bir tedavi sağlayan sitede görmedim.
yeditepegoz.com.tr buna dunya göze birde bi siteye daha baktım ama böyle bir bilgi yok. Yani her şeyi pembe tarafından gösteriyorlar risk 0 bilmemne 0 vs. yazmışlar.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Sitelerden pek bilgi alamayabilirsiniz..

bir Göz hastaliği olan Beyaz leke hastaliğinden örnek vericem..
babannemi maltepede özel hastanelerden birisine götürdüm..
Ve göz doktoru her türlü muayeneyi etti
Söylediği kelime şu Körlüğe doğru gidiyor ve göz bebeyini kapsayan sıvıyı ve beyaz lekeleri temizlenmesinin imkansiz olduğunu söylediler..

Tavsiye üzerine bende zonguldağa bir doktora götürdüm şimdi babannem benden iyi görüyor allah bozmasın yani demek istediğim sıkı bir araştirma yapsın bu gözdür ihmale gelmez bir yere değil gerekirse bizim gibi 20 yere soracak..

inşallah Tedavisi problemsizce mümkün olur..

saygılarımla.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gf8 inşallah mümkün olur tedavisi..

burdan sormamın sebebi, bi tür tavsiye, ve tecrübelerden faydalanmak elbetteki doktorlar daha iyi biliyor ama bu olaylarda ki rantı da maalesef düşünmek gerekiyor, eğer sağlam bi doktora denk gelmessek adam patates satar gibi gel lazer operasyonu yapalım sana diyebiliyor günümüzde maalesef..

teşekkür ederim her bilgi için arkadaşlar..

-

@ferventboy

saol anlatımın için, peki sen bu ameliyatı geçirdin mi, ne kadar süre önce ve memnunmusun?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5