İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Legacy ve Native eklentiler

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Herhangi bir joomla eklentisi ararken bu iki terim ile sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Native ( kararlı ) eklentiler belirtilen sürüm için tam uyumlu iken legacy (geri uyumlu) eklentiler ise belirtilen sürümle ancak legacy plugini sayesinde çalışabilen tam kararlaştırılmamış eklentilerdir.

Native eklentiler hiç bir ek plugin e gerek duymadan çalışırken legacy eklentiler ise, legacy plugin in açık olması durumunda çalışabilirler, aksi taktirde çalışmaları söz konusu değildir.

Legacy eklentisini aktif etmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

Admin CP ---- > Eklenti yöneticisi ----> uyumlu Ek yöneticisi ( plugins) System Legacy

Mümkün olduğu kadarıyla legacy eklentileri kullanmamanızı tavsiye ediyorum. Tam kararlı sürümü çıkana kadar beklerseniz istemediğiniz bazı problemlerle karşılaşmamış olursunuz.

SpectacuLaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iki sorum olacak.
native tema veya modül yükledik 1.5x e. tema yöneticisine girdiğimizde sürüm olarak 1,5 mi yoksa 1.0 mi yazar yine. bazen 1,5 native denilen temaları yüklediğimde sürümde 1.0 yazıyor.

System Legacy herhangi bir güvenlik veya aksama sorunu yaratırmı?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
iki sorum olacak.
native tema veya modül yükledik 1.5x e. tema yöneticisine girdiğimizde sürüm olarak 1,5 mi yoksa 1.0 mi yazar yine. bazen 1,5 native denilen temaları yüklediğimde sürümde 1.0 yazıyor.

System Legacy herhangi bir güvenlik veya aksama sorunu yaratırmı?

o yüklediğiniz tema nın sürümü joomlayla alakalı değildir. Her tema ve eklenti kendi içindede sürümlere ayrılır, sonuçta sürekli geliştirilen eklentiler bunlar, orda yazan sürüm temanıza veya bileşeninize ait sürümdür. Joomla sürümü değildir.

SpectacuLaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam zaten joomlanın sürümü ortada. benim sormak istediğim tema yöneticisine girdiğimizde temanın karşısında yazan sürüm 1.0 ise o temanın sürümü kesin 1.0 mıdır yoksa 1.5 native denilen temaların karşısındadamı 1.0 yazar

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
hocam zaten joomlanın sürümü ortada. benim sormak istediğim tema yöneticisine girdiğimizde temanın karşısında yazan sürüm 1.0 ise o temanın sürümü kesin 1.0 mıdır yoksa 1.5 native denilen temaların karşısındadamı 1.0 yazar

bu temayı yüklemeden önce tema dosyasının içine baktığınız zaman params.ini adlı dosya bulunuyorsa bu tema 1.5 uyumludur. 1.0 temalarda bu özellik bulunmamakta. O gördüğünüz kısımdaki sürüm den temanın hangi joomla versiyonuna ait olduğunu kestiremezsiniz, yalnız temlayı üreten hangi site ise onun sitesini ziyaret ettiğinizde sürüm karşılaştırması yaparsanız, xxx temasının x sürümü şu versiyonlar için geçerlidir diye zaten belirtilir.

SpectacuLaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son bi sor burdan hocam. joomlarttan tema satın almayı düşünüyordum. fakat böle bişey duydum. demodaki modüller değil sadece tema gönderiliyor. modülleri ayriyeten almamız gerekiyormuş. doğrumu acaba?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
son bi sor burdan hocam. joomlarttan tema satın almayı düşünüyordum. fakat böle bişey duydum. demodaki modüller değil sadece tema gönderiliyor. modülleri ayriyeten almamız gerekiyormuş. doğrumu acaba?

kayıt olurken üye paketlerinde hangi özelliklerinden yararlanabileceğin yazmaktadır. Öyle birşey olacağını sanmıyorum, çünkü koydukları temaların tanıtımında o modülleri veya bileşenleride kullanıyorlar, demolarda o şekil gösterdikten sonra içerde farklı şey satılacağını sanmıyorum, zira zaten joomlart a üye olduktan sonra hızlı kurulum paketi veriliyor ve bu hızlı kurulmu paket içinde seçtiğiniz temayla birlikte full olarak joomlayı çalışır vaziyette kurmuş oluyorsunuz tüm eklentilerle birlikte.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5