İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

LG Cinema 3D TV LW650S İncelemesi

judgeofnight

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lg-lw650s-2.jpg
LG Electronics, titreşimsiz 3D teknolojisiyle göz dolduruyor. Avrupa’nın önde gelen sertifikasyon kuruluşlarından TÜV ve Intertek tarafından titreşimsiz 3D sertifikası alan LG Cinema 3D TV LW650S, uzun süre ekrana bakan kişilerde yaşanan anlık sağlık problemlerine büyük ölçüde ortadan kaldırıyor.

Bilindiği üzere 3D teknolojisi, uzun süre seyredildiği takdirde, vücudunuzun baş dönmesi ya da mide bulantısı gibi tepkiler vermesine yol açıyor. Bu sebeple LG’nin titreşimsiz 3D özelliği, uzun süreler 3 boyutlu görüntünün keyfini çıkarmanıza yardımcı oluyor. Ve maç keyfiniz bölünmemiş oluyor.

LG’nin 3D gözlükleri, parazit ve titreşimden neredeyse tamamen arınmış bir görüntü sunuyor. LW650S görüntüyü, ekrana yerleştirilen polarize ince bir tabaka aracılığıyla sol veya sağ gözü hedefleyen iki ayrı görüntüye ayırıyor. Bu görüntüler daha sonra LG Cinema 3D gözlükleri tarafından birleştiriliyor ve ortaya başarılı bir 3D görüntü kalitesi çıkıyor.

3D teknolojisinde bir başka problem de, görüntüyü tam karşıdan izleme sorunu. Eğer tam karşıdan izlemezseniz, yeteri kadar başarılı bir 3D deneyimi yaşayamıyorsunuz. LW650S, geniş izleme açısı sunan teknolojisiyle, bu problemi ortadan kaldırıyor. Dolayısıyla odanızın herhangi bir noktasında oturarak ya da uzanarak da, takımınızın attığı golleri, 3D biçimde izleyebiliyorsunuz.

Full HD 1080p görüntü sunan LW650S, 200Hz ekran yenileme hızı, görüntüyü 2D’den 3D’ye dönüştürme ve ekran parlaklığını artırarak 3D’de kararmaların önüne geçen 3D Light Boost teknolojisi sayesinde, kullanıcılarına keyifli bir 3 boyutlu dünya yaratıyor.

www.lg.com/tr

ahmet02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu Cinema 3d tv serisini çok duydum.Özellikle bu seride kullanılan şarjsız fpr gözlüğü çok methediliyor. Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederek bir-iki soru sormak istiyorum. Bu serinin hangisi veya hangilerinde smart tv ve uydu alıcısı var?

judgeofnight

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam merhaba teşekkür ederim. Beğendiğinize sevindim.
Smart tv lerin tüm sonu s ile biten modellerinde uydu alıcısı bulunmaktadır dahili olarak. Smart tv özelliği de lw4500 serisi haricindeki tüm lw cinema 3d tv lerinde vardır. :)

ahmet02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladım teşşekür ederim. O zaman bu tv hem smart tv uygulamasına sahip hem de dahili uydu alıcısına sahip olmuş oluyor eğer yanlış anlamadıysam. Daha detaylı ve teknik bir inceleme yaparsanız sevinirim. Özellikle diğer markaların 3d tv leriyle karşılaştıracak olursak, smart tv uygulamasından tutalımda ekran kalitesi, gözlük fiyatlarına kadar vs. nasıl bir sonuca ulaşırız?

judgeofnight

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam onla ilgili bir konu açarım yakın zamanda evet bu dediğiniz 3d tv de dahili uydu alıcısı vardır. :)

ahmet02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler. Detaylı bir inceleme bekliyoruz:bira: Peki bu smart tv ler kablolu mu yoksa laptop gibi kablosuz mu internete bağlanabiliyor?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5