İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Libya ile vizeler resmen kalktı

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Libya ile vizeler resmen kalktı

Türkiye ile Libya arasında imzalanan karşılıklı vize muafiyeti anlaşması, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İki ülke arasında 25 Kasım 2009 tarihinde Trablus’ta imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti ile Libya Arap Halk Sosyalist Büyük Cemahiriyesi Arasında Vizenin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Mutabakat Zaptı"nın onaylanmasının, 21 Ocakta Bakanlar Kurulu’nca kararlaştırıldığı bildirildi.

Buna göre her iki ülke vatandaşlarından diplomatik, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport taşıyanların yanı sıra denizadamı cüzdanı veya uçak mürettebatı için seyahat belgesi taşıyanlar vizeden muaf tutulacak.

http://www.haberinkalbi.com/2010-02-24/libya-ile-vizeler-resmen-kalkti/

habana

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vize kalkan ülkeler için sadece pasaport yeterli mi ?

T

trgy

Misafir
Libya ve diğer dünya ülkelerinle vizeyi kaldırırsa tabi giden olmaz. İleriyi görmek varken neden geriyi görelim. Gitmemiz için firmalar bize ne yapıyor, gidince 2 fotoğraf çekip geri dönmek istemez kimse.

Örnek olarak Katar'a niye gidelim?
Teknoloji ucuz ama uçak bilet fiyatlarına da bakmak lazım. Sırf bunun için şimdi baktım 1.000 Tl uçak bilet fiyatı.
Haber de denilmiş elektronik eşyalar orada sudan ucuz falan diye. Artık dünya küçüldü ebay'den çok ucuza alınabiliyor aynı eşyalar.
Sadece gezip görmek için bile gidilmez Katar'a. Çünkü o bilet fiyatlarına gezmeye gidecek pek insan yok Türkiye'de.

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Libya ve diğer dünya ülkelerinle vizeyi kaldırırsa tabi giden olmaz. İleriyi görmek varken neden geriyi görelim. Gitmemiz için firmalar bize ne yapıyor, gidince 2 fotoğraf çekip geri dönmek istemez kimse.

Örnek olarak Katar'a niye gidelim?
Teknoloji ucuz ama uçak bilet fiyatlarına da bakmak lazım. Sırf bunun için şimdi baktım 1.000 Tl uçak bilet fiyatı.
Haber de denilmiş elektronik eşyalar orada sudan ucuz falan diye. Artık dünya küçüldü ebay'den çok ucuza alınabiliyor aynı eşyalar.
Sadece gezip görmek için bile gidilmez Katar'a. Çünkü o bilet fiyatlarına gezmeye gidecek pek insan yok Türkiye'de.

güzel yorum.
şu söze geliyor: astarı yüzünden pahalı.

E

Ephitet

Misafir
aynen, ucuz ülkelere gitmek için bile dünyanın bilet parasını veriyorsun, hadi kaldırın italya, ispanya, almanya, fransa ile vizeleri bak bakalım o zaman bakanlık şikayetci oluyor mu :p gerçi bu seferde yine şikayetçi olurlar tr de insan kalmadı diye (:)

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
aynen, ucuz ülkelere gitmek için bile dünyanın bilet parasını veriyorsun, hadi kaldırın italya, ispanya, almanya, fransa ile vizeleri bak bakalım o zaman bakanlık şikayetci oluyor mu :p gerçi bu seferde yine şikayetçi olurlar tr de insan kalmadı diye (:)

vizesiz gitmek demek gezmeye gitmek demek oturma izni ile aynı değildir.

E

Ephitet

Misafir
vizesiz gitmek demek gezmeye gitmek demek oturma izni ile aynı değildir.

biliyorum :) o yukarda saydığım ülkeler ile vizeler kalksın yine ne kadar talep oluyor bakıp görelim :) gidenlerin yine çoğu kaçak yolla kalmayı deneyecektir, olmadı orda helgalar bulup oturma izni almayı denerler daha önce almanyaya giden işçilerden gördüğümüz gibi.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Elbette. Gelismis batili toplumlarda cok buyuk, nitelikli koca acigi var. Turk erkeklerinin bu acigi gururla ve basariyla doldurabilecegini dusunuyorum

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Dilin yoksa fazla bir getiri olmuyor malesef. Ben Rusça kursuna gitmeyi düşünüyorum. Umarım Rusya ile vizeler kaldırılır.

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
ayrıca şu olay da var Libya polisi çok pistir bir tanıdığımın ağabeyi yılarca Libya'da kalmış sonra parası filan bitmiş üst baş dağılmış polis dilenci diye içeri almış Tr aramaları gerekir onlar ise içeri alıp ezmişler geçenlerde geldi adam mal gibi olmuş inanın.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ülkeler vize kaldırırken turist beklentisinden dolayı yapmazlar, ticari birlikteliğin kolaylaşması için yaparlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5