İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Linesis.com rezalet..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Satın aldıgım domainin whois bilgilerini değiştiremiyorum hata oluştu diyor dolayısıyla transfer edemiyorum.. adamları arıyorum whois bilgilerini değiştiremiyorum diye efendim 60günden az kalmış domain süresi ondan transfer edemiyorsunuz diyor yaa transfer işlemini başlatıyorum ben bu senin derdin değil benim whois bilgilerimi değiştir bea adam ve telefonu suratıma kapatma bi daha yoksa böyle forumlarda yazarım adın kirlenir.!!

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bıktım bu türk firmalarından yaa olmaz bu kadar yani godaddyi arıyosun tak tak tak hallediyolar hemen..

Biz üzgünüz, ama bir hata oluştu.
Error getting/setting Contact Information
(1194)

üzgünseniz telefonu suratıma kapatmayın arkadaşım dialog kurun benimle değiştirin bişiy yapın..

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İşini cok iyi yapan türk firmalarıda var lütfen genelleme yapmayın. Çalışmadan once firmanızı arıstırsanız böyle bir sorun yasamazsınız diye düsünüyorum.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam ben çalışmıyorum zaten domaini satın alıyorum birinden :) yoksa godaddyden başka firma tanımam..

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bıktım bu türk firmalarından yaa olmaz bu kadar yani godaddyi arıyosun tak tak tak hallediyolar hemen..

Biz üzgünüz, ama bir hata oluştu.
Error getting/setting Contact Information
(1194)

üzgünseniz telefonu suratıma kapatmayın arkadaşım dialog kurun benimle değiştirin bişiy yapın..

Merhaba,

LÜtfen bütün türk firmalarını kötüleme, haklıyken haksız konuma düşme, çok geçmiş olsun bu arada umarım sorunun çözümlenir bir an evvel.

saygılar.

zikromen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet türk firması demiyelim, kötü türk firması diyelim. Bende bi ara kötü türk firması ile çalışmıştım. ismi lazım değil (akarweb). Şimdi iyi yabancı firmalarla çalışıyorum. İyi yabancı firmalar (godaddy, hostgator, imhosted vs.) kaliteli hizmeti iyi fiyata veriyorlar.

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşında dediği gibi işini layıkı ile yapan firmalar var, genelleme kötü oldu biraz :)
Fakat kızdığım nokta böyle yüz karası insanlar yüzünden türk sektörü kötüye gidiyor.Benim gözlemlediğim Her 10 kişiden 7 si dışarıdan hosting vs. alıyor.Düşünmüyorlar mı hiç domaini senden alsa ne olur almasa ne olur , 1-2 lira kar için değer mi firmanın karalanmasına.İşte bunlar bizlerin ekmeği ile oynayanlar!

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Her zaman hosting yada domain sağlayıcı uyuzluk etmiyor; çoğu zaman tostçular ve tostçu olmaya heveslenen son kullanıcılar da uyuzluk ediyor. O zaman Türk kullanıcılara da hosting vs satmayacaksın!
1. "İllegal içerik yasak, görürsem bir kere uyarır, 2.sinde silerim" dersin; neyin illegal olduğunu bilmez saflığına yatar her zaman. "Film izletmek de yasak mı? Neden video.yahoo.com yasaklanmıyor" vs. diye savunur. Yasak işte, sil, yayınlama!
2. Hosting ile olan problemlerinizde teknik destek ücretsiz derim ancak adam sitesini bedava kurdurtmaya çalışır; yok kardeşim, uğraşamam! Banane senin scriptinden, parasını ver kurdurt kime kurdurtacaksan, hosting ile ilgili problem çıkartırsa yardımcı olayım.
3. İstediğin özellikleri desteklemiyorsa hostingim, kullanmadığın kısmın parasını ödeyeyim. Tutup 3-5 ay sonra icat ettiğin bir scripti desteklemiyorsa hosting, kullandığın zamanın parasını iade edemem, etmem. Sor bakalım en başta, şunu destekliyor mu diye, ona göre al Hostingini.
4. Tasarım yaptırırlar. İş başlayana kadar, ne zaman biter, nasıl olsundu şuydu buydu günde 50 kez rahatsız ederler. İşe başlarsın, bilgi almak için adamı bulamazsın. İyide hadi tasarımı güç bela bitirdin, bir görün, onay ver; içerik dolacak, neyle dolacak, ben ne anlarım senin firmanın tarihçesinden, ürünlerinden. Dükkanına gelip, neler sattığını ben mi gircem tek tek?
5. Bilgisayar kullanmayı bilmez, gelir site düzenlemeyi yapmayı öğretmemi ister. Git kursa öğren!
Son olarak "Kurumsal olmadıkça satmıyorum, boş kalsın daha iyi" ...

Edit not: Bu Türkler, aynı şeyi tutup yabancılara yapmazlar; *oktan bir şey için çok daha fazla para verirler ancak teknik desteğini yine dönüp dolaşıp beleşten bizden öğrenip yaptırmaya çalışırlar.
Teknik destek paralı arkadaş!

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Uzun zamandır yemek yediğim ve muhabbetimiz olan bir A yemek firması, bir sene bir tostçudan hosting, tasarım işini ucuz yollu yaptırmış.
2.sene, tostçu ortada yok; bir türlü ulaşmışlar adama. Sitenin, domainin süresi filan bitmiş tabii, sonra adama ulaşmışlar ve adama bir güzel para vermişler tekrar.
Aradan geçen zamanda (3-4ay) hala tık olmayınca bana geldiler; adamın bilgilerini vs verdiler.
Domaine baktım, adam daha domaini uzatmamış bile. Tuttum aldım domaini tabii...
Yarın gideceğim bakalım, ne diyecekler.

Hadi tostçu suçlu, peki bu tostçuya para veren adam hiç mi suçsuz? Uzun zamandır yemek yiyorum, ne iş yaptığımı biliyorsun, neden gidersin tanımadığın tostçuya?
3-5 kuruş para için değil mi? Kötü niyetim olsa,.. neyse!

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
bilgi; çoğunda haklısın ancak host firmalarının ki en iyilerinin bile problemli olduğunu kimse yalanlayamaz. Hepsinde birşeyler çıkıyor, işi doğru düzgün yapmaya çalışanlar var elbet ama herkesin doğruları birbiri ile örtüşmüyor işte. Şu başlıkta bile biz işi doğru düzgün yapıyoruz diyenlerden kimileri piyasa görünmüyor, ben bu forum aracılığı ile 3 kez hosting aldım 3 kerede adamlar ortadan kayboldu.
Ama birkere olsun başlık açmadım, hata benimdi çünkü. Herneyse kullanıcılar kadar işini doğru yapmayanlarda suçlu, örneğin sen tasarım işinden bahsetmişsin bence gidip adamın firmasında işlerini incelemek, onların işini bir nebzede olsa bilmek tanımak gerekir ve en önemlisi bu iş sözleşme ile resmileştirilmeli.
Bugün 100 liraya bile sözde site yaptığını iddia edenler var ben host + domaini bile 100 liraya getiremiyorum işin içinde olduğum halde. Yani herkesin doğruları örtüşmüyor, bence Türkiye' de 10 tane doğru iş yapan firma varsa 100 tane haksız kazanç peşinde koşan ve senin deyiminle tostçu var. Ulaşabildiğimiz yabancı firmalarsa işlerini layıkıyla yapıyorlar, biz forumlarda orda burda host satan kaç yabancı firma ile alışveriş yapabilirizki? Yaptıklarımız genelde doğru düzgün oluyor işte bu yüzden de bu ön yargı ortaya çıkıyor.
Yabancılara görede biz doğru yapıyoruzdur çünkü onlarda bizim tostçularımıza ulaşamıyor.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Satın aldıgım domainin whois bilgilerini değiştiremiyorum hata oluştu diyor dolayısıyla transfer edemiyorum.. adamları arıyorum whois bilgilerini değiştiremiyorum diye efendim 60günden az kalmış domain süresi ondan transfer edemiyorsunuz diyor yaa transfer işlemini başlatıyorum ben bu senin derdin değil benim whois bilgilerimi değiştir bea adam ve telefonu suratıma kapatma bi daha yoksa böyle forumlarda yazarım adın kirlenir.!!

A.com alan adını bu memnun olmadığınız firmada varsayalım ve taşıyacaksınız. Alan adının yenileme tarihine 5 gün var ve siz transfer işlemi yapmak istiyorsunuz (60 günün altında bir süre yani.)

Bu tür bir durumda transfer işlemini başlatsanız dahi alan adını transfer edemezsiniz. Transfer işlemi iptal olacaktır.

Alan adı transfer işlemi şöyle gerçekleşmektedir. A.com alan adını yine elealırsak yenilenme tarihine 60 gün var. (60 veya üstü bir gün)

Bu alan adı için transfer işlemi başlatabilirsiniz.

Tabi kontakt bilgilerini güncellemenin bu durum ile ilgisi nedir orasını bende kavrıyamadım.

Aynı şekilde yeni kayıt ettiğiniz bir alan adını ; 60 gün süre ile taşıyamazsınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5