İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Link değişiminde telif hakkı aranıyormuş!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DeLi_X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba,

Merak ettiğim şey kurallarda geçen telif haklarını ihlal eden siteler, bu sitelerin link değişimi yapması yasak gibisinden bir ibare, bir kural var..
Acaba burda ne kadar uyuluyorda benim açmış olduğum link değişimi konusunda "telif hakkı ihlal eden sitelerin link degişimi yasak" diyerek konu kapatılıyor?

Ne kadar adil davranıyoruz diye bir düşünün sayın yoneticiler..

Mademki telif hakkı diyorsunuz, telif hakkı hakkında ne kadar bilgilisiniz ? Kendinizi bu konuda yeterli görebiliyormusunuz?
Neye göre karar veriyosunuz?
Bilgi bankanız neresi?
Bir norm var mı elinizde değerlendirme ve karşılaştırma yapacağınız?

Bunların hiçbirinin var olduğunu sanmıyorm..

Eğer ki telif hakkı konusuna girerseniz burda kimse yazamaz, kimse konu açamaz, link degişemez vs. vs. yapamaz. Aklınıza ne geliyorsa işte.

Konusu kapatılan link değişimi yapacağım web sitemde Sohbet, Forum, Sinema, Oyun bölümleri var.
Burda gördüğüm kadarıyla bende mecut olan sitelerin benzerleri burdaki bir çok kişide var. Kimseye bu şekilde bir yargılama yapıldığını görmedim.

Acaba neden?

Bunun cevabını yöneticilerden açık bir şekilde örnekleriyle bekliyorum.
Foruma Üye arkadaşlarında konu ile alakalı yorumlarını bekliyorum..

Saygılar..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Telif hakkı konularının gayet açık ve net olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca ne kadar adil davrandığımızı sormuşsunuz. Emin olunki bu konuda elimizden geldiğince adil davranmaya çalışmaktayız. Kurallara aykırı davranan konuları gördüğümüz anda gereken işlemleri özenle ve adil bir şekilde yapmaya çalışıyoruz.

Tabiki bizlerde birer insanız. Bu konuda eksikliklerimiz olabilir, her kural dışı davranışa ulaşamayabiliriz. Bu konuda sizlerin yardımlarınızı beklemekteyiz.
Eğer kurallara aykırı değişimide bulunan kullanıcılar varsa bize iletmekten lütfen çekinmeyiniz.

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam Üye olurken kurallar acık acık belirtiliyor ve üye olmadan once kabul ediliyor. Yöneticiler ellerinden geldigince bu kuralları uygulamaya calısıyorlar. "telif hakkı ihlal eden sitelerin link degişimi yasak" oldugundan dolayı konunuz kapatılmıs. Yöneticiler ne kadar adil davranıyor dediniz ama ben suan telif hakkı ihlal edip link degisimi yapan bir site göremiyorum forumda, demekki sadece sizin icin gecerli olan birsey degilmis.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Film ve dizi film yayınladığın için konunu kilitleyip site yöneticilerine bildirdim.
Kuralları burdan okuyabilirsin. http://forum.iyinet.com/link-degisi...once-mutlaka-okuyunuz-kategori-kurallari.html
Kurallara uymadığın içinde ceza alıp almayacağına forum yöneticeleri karar vericektir.
Eğer sende kuralları ihlal eden mesajların olduğunu düşünüyorsan mesajların köşesindeki
report.gif
iconuna tıklayıp yöneticelere bildirebilirsin.

Biz elimizden geldiğince kural ihlali yapan sitelerin link değişimi yapmalarını engellemeye çalışıyoruz. Telif hakkı ihlalini yaptığını düşündüğümüz sitelerin konularını kapatıyoruz. Örnek istemişsin son 4 gün içindeki konular ;

http://forum.iyinet.com/link-degisim/111900-pr2-paylasim-sitesi-sifir-cikisli.html
http://forum.iyinet.com/link-degisi...kese-link-coklu-degisimde-vardir-kacirma.html
http://forum.iyinet.com/link-degisi...anking-2-ve-ustu-sitelerle-link-degisimi.html
http://forum.iyinet.com/link-degisim/111788-pr3-siteden-link-degisimi.html

Link değişimi yapan her iki siteninde çıkarlarını düşündüğümüz için bu kuralları uygulamaya koyduk. Kurallar ile ilgili değişiklik yapılmasını istiyorsanız forum yöneticileri ile görüşebilirsiniz. Uygun görüldüğü taktirde isteklerinizin eklenebilir.

Genc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence yanlış bir uygulama..sonuçta link değişimi olayıda haksız çıkar amaç olayıdır...
ya tamamen link değişiminin kaldırılması gerek yada dizi-film sitelerinin link değişimine izin verilmesi gerekir...Saygılarımla

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Bence yanlış bir uygulama..sonuçta link değişimi olayıda haksız çıkar amaç olayıdır...
ya tamamen link değişiminin kaldırılması gerek yada dizi-film sitelerinin link değişimine izin verilmesi gerekir...Saygılarımla

link değişiminin neresi haksız çıkar amaç olayı?

Genc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şöyle söyleyim o zaman...internetin çöplüğe dönmesi. bomboş sitenin link kasarak özgün emek harcanmış bir internet sitesini gerilerde bırakması bence haksızlık...

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
şöyle söyleyim o zaman...internetin çöplüğe dönmesi. bomboş sitenin link kasarak özgün emek harcanmış bir internet sitesini gerilerde bırakması bence haksızlık...

Bilmenizi isterim. Bu tür bir durum IYINET Forumlarında yasaktır. Yani boş bir site ile link değişimi yapamazsınız.

Diğer sorunlarınız için lütfen "link değişim" kurallarını okuyunuz ve benimseyiniz.

Konuya ilgili kategoride ki yetkili arkadaşlar gerekli cevabı vermiştir. Uzamasının anlamı yoktur.

Soru ve sorunlarınız için IYINET Yönetim ekibi ile iletişim kurabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi