İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

link düzelmesin:(

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ör:wordpresste
site.com/abc?ssss&sdws=g
ben böyle bi link oluşturmak istiyorum fakat özel karakterler yok oluyor(nokta soru işareti gibi işaretler)..

bunu nerden düzeltebilirim ben kalkmasını istemiyorum

umarım açıklayabilmişimdir.

Not:yaptıklarımın sonucunda wordpresste admin panelinden yapılamadıgını gördüm.

kalıcı bağlantıyı:
/index.php?main_page=product_info&products_id=%postname%
şeklinde yaptım fakat bu seferde aşagıdaki mesaj linkine tıklayınca mesaja girmedi..

http://www.aimster.org/index.php?main_page=product_info&products_id=ecstasy

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sorununu anlamadim ama anladığım kadarıyla yardımcı olayım, Veritabanina kayıt sayfasında db'ye yazarken str_replace() fonksiyonu ile özel karakterleri çevirebilirsin..

Bkz :
str_replace

Dipnot : Sorununu daha açık yazarsan daha faydali olabiliriz ;) kolay gelsin

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorununu anlamadim ama anladığım kadarıyla yardımcı olayım, Veritabanina kayıt sayfasında db'ye yazarken str_replace() fonksiyonu ile özel karakterleri çevirebilirsin..

Bkz :
str_replace

Dipnot : Sorununu daha açık yazarsan daha faydali olabiliriz ;) kolay gelsin

ör:wordpresste
site.com/abc?ssss&dddd=1212
benim istediğim url yukarıdaki gibi.. ama bunu oluşturmaya çalıştığım zaman wordpress aşağıdaki şekle çeviriyor.
site.com/abcssssdddd1212

yukarıdaki örnegi hangi wordpressin settings.php sayfasımı hangi sayfası yapıyor ögrenirsem sanırım sorunu çözebilirim.

birde kalıcı bağlantılarla oynamaya çalışarak yaptıgım denemem aşağıdaki site başlıklarında görebilirsiniz. bu seferde başlığa tıklayınca konuya girmiyor.
http://www.aimster.org

önerileriniz olursa sevinirim.

eskeyp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alfabe tarzı birşeymi yapmaya çalışıyorsun..?

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet, o .htaccess ile yapiliyor dostum, .htaccess'deki yönlendirmeyi deaktif edip, kullandigin sistemdende linkleme şeklini değiştirerek yapabilirsin. Yani onu script'i editleyerek yapabilirsin ancak.

prli alt sayfalardanda yararlanmaya çalışıyorum;)
Alt sayfalardan derken subdomaini kastediyorsan, linkleme şekli bu durumdayken bir engel olmaz zaten, bu sistemin için en iyisidir. ;)

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet, o .htaccess ile yapiliyor dostum, .htaccess'deki yönlendirmeyi deaktif edip, kullandigin sistemdende linkleme şeklini değiştirerek yapabilirsin. Yani onu script'i editleyerek yapabilirsin ancak.

Alt sayfalardan derken subdomaini kastediyorsan, linkleme şekli bu durumdayken bir engel olmaz zaten, bu sistemin için en iyisidir. ;)

http://www.aimster.org/index.php?main_page=product_info&products_id=14
prli sayfalardan örnek vereyim dedim örnek olarak yukarıdaki link pr değeri 3..

yardımlarınız için teşekkürler fakat hala nereyi editleyeceğimi anlayamadım..

denemelerimde hep yukarıdada belirttiğim sorunlarla karşılaştım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5