İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Link Kısaltma Siteleri Öneri - Araştırma ve İnceleme

chimeria

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar; uzun zamandır bazen az bazen çok link kısaltma siteleri ile para kazanmaktayım. Şuan aktif olarak kullandığım link kısaltma siteleri artı ve eksi yönleriyle karşılaştıracağım. Ödeme kanıtları, ortalama cpm ücretleri, iki adet yerli bir adette yabancı link kısaltma sitesini ele alıp ayrıntılarını paylaşmak istiyorum. Daha sonraki dönemlerde anlık olarak test edeceğim, ne kadar ziyaretçi göndermişim, ne kadarı sayılmış, ne kadarı para kazandırmış beraber inceleyeceğiz. Link kısaltarak para kazanmak isteyen arkadaşlar için rehber olabilceğini düşündüğüm güzel bir yazı hazırlamayı düşünüyorum. Ref.siz linkler konunun en altında olacak.

İlk önce ödeme konusunda, hesabın kapanmaması konusunda sonuna kadar gücendiğim cpm ücreti diğer link kısaltma sitelerine göre nispeten daha az olan bir siteyi artıları ve eksileriyle madde madde ele alacağım.

Artıları

+ Reklamları atlamak çok kolay. Ziyaretçi kolayca reklamı geçebiliyor. İlgili linke zorlanmadan geçebiliyor.

+ Litecoin ödeme seçeneği, burdan kazandığım parayı Binance'de ki cüzdanıma aktarıyorum. Ordan istediğim gibi başka koinleri al-sat yada bitcoine çevirebiliyorum bu durum benim için avantaj fakat bazıları için dezavantaj olabiliyor.

+Sayımları çok iyi gönderdiğiniz ziyaretçide kayıplar minimum da gönderdiğiniz ziyaretçilerden geri dönüşüm olmasada tıklamayı sayıyor.

Eksileri

- Cpm ücretleri çok düşük 1000 tıklamaya 3 tl.

- Banka hesabına para göndermiyor.

- Ödeme alt limitleri paypal için 5 dolar, bitcoin ve etherium için 15 dolar, litecoin için 5 dolar.

ÖDEME KANITI​

Tr piyasası için ödemeleri normal olan ödemede sıkıntı çıkarmayan Türk sitesi, bu siteyi xyz sektörü dışında siteleri olan arkadaşlar için önerebilirim. Diğer türlü %30 kesinti yapıyorlar.

Artıları

+ Ödeme konusunda bu zamana kadar hiç bir sıkıntım olmadı. Vaad ettikleri günde ödemeyi sorunsuz olarak aldım.

+ Link geçme işlemi kolay ve zahmetsiz. Kullanıcı rahatça geçebilir.

+ Papara ve inanal üzerinden ödeme alabilmektesiniz.

+ Daha sonra linkleri düzenleyebileceğiniz bir bölüm var, bu çok kullanışlı bi uygulama diğer link kısaltma sitelerinde karşılaşmadım.

Eksileri

- Banka havalesi ile ödeme seçenekleri yok. Biriken parayı banka hesabından alamıyorsunuz

- Minimum ödeme tutarı 30 tl.

- Xyz linklerinde %30 kesinti var. Kazanılan paradan %30 kesinti var

ÖDEME KANITI​

Son iki aydan daha fazla süredir bu servisi kullanmaktayım. Tıklama oranına göre en yüksek kazandığım yer bu sitedir. Linklerin sayıma düşebilmesi için 24 saatte 1 kez sayıldığından yukarıdaki anlattığım sitelerle beraber aynı anda bu siteyi kullanıyorum. %2 kesintiden başka hiç bir kesinti yok, sayımları TR piyasasında normal seviyede. Ödeme konusunda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Umarım kendilerini bozmazlar ve bu şekilde devam ederler. Bende kısaltmalarımı bu siteden yapmaya devam ederim.

Artıları

+ En çok parayı ben burdan kazanıyorum. Piyasanın üstünde bir ödemeleri var şuan için 1000 tıklamaya 12 lira civarında veriyorlar.

+ Ödeme alternatifi çok fazla aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.

+ Farklı domain alternatifi çok. Facebook vb. sosyal medyalarda bazı linkler yasağa takılabiliyor. Bu yüzden ona yakın alternatif domainleri var ve çok kullanışlı. Bu kadar domain olması bende uzun süre sektörde kalacaklarının sinyalini verdi.

+ Link kısaltma servisi olarak kendilerini geliştirmeyi meyilli bir firma.

Eksileri

- Şimdilik gözüme takılan bir eksiklerini göremedim, yazacak bişeyim yok eksikleri konusunda.

ÖDEME KANITI​

Diğer kısaltma siteleriyle de çalıştım ama yukarıdaki siteler kadar verim alamadım. Linkshirnk, Eklink, Tr.link gibi sitlerin dışında sorularınız var ise yardımcı olmaya çalışacağım. Test etmemi istediğiniz bir site var ise ziyaretçi yollar cpm oranına, kazançlarına beraber burda bakabiliriz. Konu altından yazabilirsiniz.

Refsiz üyelik için linklere tıklayabilirsiniz.

www.linkshrink.net
www.tr.link
www.eklink.net

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5