İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Linkz Nedir?

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Linkz.Net ismiyle hizmet veren Linkz Media hakkında detaylıca bir yazı yazmak istedim.

Linkz Nedir?

Siz sitenize reklam aldınız diyelim . Sitenizde ayakkabı kelimesi geçiyor.Linkz bunu renklendiriyor , bu kelimenin üzerine tıklandığında reklam verenlerden birinin tanıtımı görünüyor.Siz de böylece para kazanıyorsunuz.

Nasıl üye oluruz?

Linkz bünyesine katılabilmek için özgün bir siteniz olmalı.Forum tarzı siteler başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir.Belirli bir içeriğe,yüksek hite sahip olmanız gerekir.Linkz,sizin başvurmanızdan ziyade kendisi kaliteli siteleri takip eder ve teklif götürür.Ancak başvurunca kabul edilmeniz de olası tabi.Tüm bu özelliklere sahipseniz başvurabilirsiniz.
Reklam formatları için linkz.net’e uğrayabilirsiniz.
--------------------------------------------------------------
linkz.png

--------------------------------------------------------------

Ücretlendirme nasıl?

Text reklamda tıklama başı 10c , video reklamda 20c alırsınız. 500$’a ulaştığınızda ödemeniz yapılır.

-

Bunlardan başka verilebilecek bilgi ne var diye düşünürsek , internette linkz hakkında yapılan yorumlardan özetleyebildiğim kadarıyla ;

Başvurunuzun onaylanması için aylarca bekleyebilirsiniz.

Herhangi bir işleminizi hızlandırmak ya da soru sormakiçin müşteri hizmetlerini kullanmanız şiddetle tavsiye edilir.

Reklamz,linkz gibi siteler büyük sitelerle çalışır.Yani google index sayınız,dmoza kayıtlı olmanız birşey ifade etmez.

Kişisel Blog tarzı sitelerle başvurursanız kabul edilme şansınız düşer.Ancak kabul edilirse de kazançlı çıkarsınız.Çünkü bloglarda yüzlerce yazı vardır ve bunların arasında reklamverenin seçtiği kelimelerin bulunma olasılığı oldukça fazladır.Ayrıca , biryerde gördüğüm ve linkz’de tahminimce linkz’de yetkili olan birisi şu şekilde konuşmuş :

Evet, blog yayıncılarını kabul ediyoruz.

Elimden geldiğince bilgilendirmeye çalıştım . Umarım faydası dokunmuştur.Teşekkürler ..

Kaynak göstermeden kullanmayınız.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
LinkZ 'nin reklam kodlarını nereden alacağız, yayıncı sayfalarında böyle bişey gözükmüyor. Bilen paylaşırsa sevinirim.

excy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LinkZ 'nin reklam kodlarını nereden alacağız, yayıncı sayfalarında böyle bişey gözükmüyor. Bilen paylaşırsa sevinirim.
Başvurmanız lazım...
Eğer ciddi sağlam bir siteniz yoksa boşuna yorulmayın.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kodlarin, uyelikle alakali bilgilerin gonderildigi mail ile gelmesi gerekir. Mail atarak kodlari alabilirsin. Zaten kod kisminda onemli olan tek konu uye id kismidir. Diger bolumler her yayinci icin aynidir.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Sitenizin en az 7-8 bin hiti olması lazım.Site içeriğiniz önemli değil hitine bakıyolar sadece.Eğer hitiniz düşükse zahmet edip geri cevap bile göndermiyolar.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Peki arkadaşlar size bir konu hakkında danışmak istiyorum.

Bu linkz bir nevi içerik hedefli reklam sistemiyle çalışmıyor mu, bu şekilde tanımlandırabilir miyiz ?

Sormamdaki amaç adsense ile ilgili bir sıkıntı yaratırmı diye. Gerçi bir çok sitede birlikte kullanıldığını gördüm ama eğer ihlal ise başkalarının kullanıyor olması buna tam bir cevap olmaz.

Bu konu hakkında kesin cevap arıyorumda. :D

excy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki arkadaşlar size bir konu hakkında danışmak istiyorum.

Bu linkz bir nevi içerik hedefli reklam sistemiyle çalışmıyor mu, bu şekilde tanımlandırabilir miyiz ?

Sormamdaki amaç adsense ile ilgili bir sıkıntı yaratırmı diye. Gerçi bir çok sitede birlikte kullanıldığını gördüm ama eğer ihlal ise başkalarının kullanıyor olması buna tam bir cevap olmaz.

Bu konu hakkında kesin cevap arıyorumda. :D
İçerik ama adsense gibi değil.
kategorilere ayırıyorlar, ve her kategoriye aynı reklamları yolluyorlar.

Adsense ile birlikte kullanılabilir. Sorun yok.
Adsense sadece adsense'e benzeyen reklamlar yayınladığınızda arıza çıkartıyor.

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence de bir sorun olmaz , adtech felan sorun çıkarmıyorsa bu hiç çıkarmaz zaten.

mirckeyfi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5.000 & 6.000 tekil hiti olan blog adresimle başvuru yaptım, bakalım kabul edilecekmi yaklaşlık 3-4 hafta oluyor..
kabul edilen varsa, ne kadar sürede kabul edildi söyleyebilirmi ?

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
LinkZ bünyesinde barındırdığı reklam firmalarının, belirttikleri kelimeler karşılığında sitende o kelime varsa o kelime üzerinde çıkar reklam modelidir.
Kesinlikle hiç bir reklam koduyla çakışma yapmaz veya bunu kullandığınız için adsense vb reklam firmalarından banlanmazsınız. Zaten bir sayfada sınırlı sayıda reklam çıkartıyorlar...

Reklam kabul olayına gelince, Aylık minimum 500.000 sayfa gösterimi yapmanız gerekmektedir ve yayıncı kalitesini yüksek tutabilmek adına başvuruları (önceleri 1 aydı) 1 ile 3 ay arasında onaylıyorlar. (bu süre zarfında sitenin istatiğini inceliyorlar)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
LinkZ bünyesinde barındırdığı reklam firmalarının, belirttikleri kelimeler karşılığında sitende o kelime varsa o kelime üzerinde çıkar reklam modelidir.
Kesinlikle hiç bir reklam koduyla çakışma yapmaz veya bunu kullandığınız için adsense vb reklam firmalarından banlanmazsınız. Zaten bir sayfada sınırlı sayıda reklam çıkartıyorlar...

Reklam kabul olayına gelince, Aylık minimum 500.000 sayfa gösterimi yapmanız gerekmektedir ve yayıncı kalitesini yüksek tutabilmek adına başvuruları (önceleri 1 aydı) 1 ile 3 ay arasında onaylıyorlar. (bu süre zarfında sitenin istatiğini inceliyorlar)

Aylık 500.000 değil şuan aylık 100.000 sayfa gösterimi olanları kabul ediyolar.Ben 125.000mi ne diye yazmıştım ve hitimde o orana çok yakındı kabul edildi.Çok iyi kazandırıyor. 453 tıka 45.60 dolar

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Ben 85k kadar dedim. Kabül ederler mi acaba ?

Başvuralı 1 ay oldu.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Ben 85k kadar dedim. Kabül ederler mi acaba ?

Başvuralı 1 ay oldu.

Çok zor.Ama içerik kaliteliyse ve bolca makale varsa özellikle teknoloji, cep operatörleri, bankalarla ilgili içeriklerin varsa onaylanma şansın artar.Gerçi hitin az oldukktan sonra onaylasalar bi işine yaramaz.Ödeme 500 dolarda yapılıyor ve hitin azsa o ücrete ulaşman 1,5-2 yılı bile bulabilir..Ama o parayı alınca manyak para geliyor.

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Onaylanmama gerekçesi aşağıda , buna bakarak siz de başvurmadan önce bu kriterleri sağlamaya çalışabilirsiniz .

Üyelik başvurunuz aşağıdaki nedenlerden dolayı onaylanmamıştır.
============================
Onaylamama gerekçemiz:LinkZ, reklamverenin hedef kitlesine göre kelime bazlı olarak geliştirilen bir reklam modelidir. Kategorilendirilmiş web sitelerinde dolaşan ziyaretçilerin ilgi alanlarına göre seçilen kelimeleri birer reklam panosuna dönüştüren LinkZ, kullanıcının doğru ürün ya da hizmetlerle tanışmasını sağlarken, reklamvereni de direkt olarak hedef kitlesiyle buluşturmaktadır.Internet kullanımı gün geçtikçe artmakta ve aynı site çok farklı kitlelere hitap edebilmektedir. Bu da hedef kitlenin bile kendi içinde çeşitli sınıflara ayrılması anlamına gelmektedir. Dolayısıyla aynı kullanıcı kitlesinde yer alan kişileri sonuca ulaştıracak anahtar kelimelerin farklılık göstermesi kaçınılmazdır. Tüm bunlar göz önüne alınarak yayıncıların içerik sayfalarında ortalama en az 500 kelime barındıran, sürekli güncellenen ve özgün olarak hazırlanan bir içeriğe sahip olmaları gerekmektedir. Bu içerik aylık -en az- toplam 100.000 sayfa görüntülenmesine olanak verecek bir nitelik taşımalıdır.LinkZ metin tabanlı bir reklam modeli olduğundan yukarıda bahsedilen nitelikleri taşımayan site ve/veya Internet uygulamalarının yayıncıya herhangi bir getiri sağlaması mümkün olamayacaktır.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aylık 500.000 değil şuan aylık 100.000 sayfa gösterimi olanları kabul ediyolar.Ben 125.000mi ne diye yazmıştım ve hitimde o orana çok yakındı kabul edildi.Çok iyi kazandırıyor. 453 tıka 45.60 dolar

Gökhan ben ilk çıktığı zaman ayrı ayrı 2 site için başvurmuştum, tam 1 ay sonra mail yolladılar birinde siteniz 500.000 hite ulaşamadığı için sitenizin başvurusunu onaylamıyoruz yazıyordu...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Az önce Linkz'den cevap geldi. İşte o mail :

Üyelik başvurunuz aşağıdaki nedenlerden dolayı onaylanmamıştır.

Gerekli düzenlemeleri yapmanız halinde siteniz yayına alınmak üzere tekrar onay sürecine tabi tutulabilir.

==========================================================
Onaylamama gerekçemiz:

LinkZ, reklamverenin hedef kitlesine göre kelime bazlı olarak geliştirilen bir reklam modelidir. Kategorilendirilmiş web sitelerinde dolaşan ziyaretçilerin ilgi alanlarına göre seçilen kelimeleri birer reklam panosuna dönüştüren LinkZ, kullanıcının doğru ürün ya da hizmetlerle tanışmasını sağlarken, reklamvereni de direkt olarak hedef kitlesiyle buluşturmaktadır.

Internet kullanımı gün geçtikçe artmakta ve aynı site çok farklı kitlelere hitap edebilmektedir. Bu da hedef kitlenin bile kendi içinde çeşitli sınıflara ayrılması anlamına gelmektedir. Dolayısıyla aynı kullanıcı kitlesinde yer alan kişileri sonuca ulaştıracak anahtar kelimelerin farklılık göstermesi kaçınılmazdır. Tüm bunlar göz önüne alınarak yayıncıların içerik sayfalarında ortalama en az 500 kelime barındıran, sürekli güncellenen ve özgün olarak hazırlanan bir içeriğe sahip olmaları gerekmektedir.

LinkZ metin tabanlı bir reklam modeli olduğundan yukarıda bahsedilen nitelikleri taşımayan site ve/veya Internet uygulamalarının yayıncıya herhangi bir getiri sağlaması mümkün olamayacaktır.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
benide kabul etmemişler :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
LinkZ nedir..

Aylık 500$ kazanamazsanız hesabınıza parayı geçmezler.
500$ ı geçtiniz varsayalım, hakedişleriniz bir sonraki ay hesaplanır yani, ekim ayı kazançlarınız kasımda hesaplanır size kasım ayı sonunda bilgi verirler(telefon etmezseniz mail atmazsanız onuda belki hiç alamazsınız) Siz kasım ayının son günleri faturanızı keserseniz(30 gün sonra) ARALIK ayının sonun ödemenizi alırsınız(bekle babam bekle).

Birde dolar kuru hesaplamaları var ki hiç sormayın..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5