İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lisans kontrol işlemi !

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar herkese selam. Yazmış olduğum bir scripte lisans koruma satırı ekliyorum. Şu an kullandığım yöntem ise ;

PHP:
<% url = Request.ServerVariables("HTTP_HOST") 
if not Instr(url,"domain.com") > 0 then 
Response.Write "Kullandığınız Yazılım Lisanssızdır. Lütfen Bizimle İletişime Geçiniz!.." 
Response.End 
end if 
%>

Benim istediğim kodların X bir adresten bu veriyi alması. Belirlediğim bir hosttaki dosyaya bağlanarak domain karşılaştırması yapmasını ve gerekiyorsa lisans uyarısı vermesini istiyorum.

Örneğin www.deneme1.com adresine bu script kurulduğu zaman script www.benimadresim.com 'daki belirleyeceğim bir dosyanın içeriğini okuyarak www.deneme1.com adresinin lisans kontrolünü yapacak ve gerekli uyarıyı verecek. Eğer dosyada www.deneme1.com ekli ise çalışacak. Değilse uyarı verecek.

Bunu nasıl gerçekleştirebilirim?

Kabaca anlatmak gerekirse
PHP:
if not Instr(url,"domain.com") > 0 then

buradaki domain.com bilgisini X bir adresten nasıl include edebilirim.

Şimdiden teşekkürler.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şunu belirteyim o adresi include ettirmeniz sorun değil sonuçta bu lisans kontrolünü yapacak olan kodların silinmemesi gerekir o kodları şifrelemelisiniz.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kontrol yapacak dosyayı DLL haline getirmeyi düşünüyorum.

teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5