İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

lisanssız vb kullansam ne olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

emrearslan87

Misafir
lisanssız bir vb kursam kullanmaya başlasam ne olur yani ne zmaan kadar giderim yani forumun tutup tutmuyacağını bilmeden o kadaar para insana koyuyor

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
siten vbulletin.com'a; www.vbulletin.com/piracy.php adresine rapor edildigi takdirde ilk once uyari alirsin, verdikleri sure icinde silmessen datacenter'a bildirirler onlarda hosting hizmeti aldigin yerden kapattirirlar.

Uyari mailinde vbulletin ucretsiz yazilim degildir lisans satin alinda yaziyorlar, satin alirsan islerine devam edersin.

son olarak piyasadaki lisanssızified versionlarda guvenlik aciklari var, ciddi ve ileriye donuk bir projen varsa zaten o site buyur, buyumedi diyelim baska bir sitede kullanirsin. uye sisteminde yeni kullanacagin domaini ayarlamak 10 saniyeni almiyor.

2. alternatif;

phpBB ile basla baktin site buyuyor, vBulletinin cok mukemmel calisan impEx adinda bir convertoru var istedigin forum yazilimindan kolayca vbulletine convert edebiliyosun database'i. Ben sahsen 3-5 forumda denemeler yaptim, sorunsuz. Bu konuda yardima ihtiyacin olursa seve seve elimden gelenide yaaprim.

Ayrica impEx'i vbulletin'nin database'i modifikasyonlardan temizleme icin kullaniyorum.

E

emrearslan87

Misafir
ben şu an plus kullanıyorum fazla üyem yok yinede sitede 10000 aşkın mesaj atılmış program mp3 herşey koyulmuş 500 üyenin belli bi kızmı giriyor fazla takılmıyorlar acıkcası plusta biraz karışık olduğundan dolayı bu ayrıca google da plus ların çıktığı da acıkcası nadir dir çok az çıkar ben vb ye bu database döndürmek istiyorum ancak lisans şu an almam imkansız yoksa batarım bana bu konuda yardımcı olur musun

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
cok isterdim ama lisans olmadan yardimci olamam, sonucta karsiliksiz bir teklifte bulundum, lisansli bir kullanici olarak w* versionlarla ugrasmam hicte dogru olmaz. Eminim sende olsan boyle dusunurdun.

lisans aldiktan sonra forumunu temp klasore kurarsin, impexi yuklersin, islemi yapmaya calisirsin herhangi bir sorunla karsilasir yada yapamazsan PM olarak host bilgilerini atarsin hallederiz, zaten www.vbulletin.com'danda sinirsiz destek alma hakkin var.

E

emrearslan87

Misafir
haklısın tabiki bende lisanslı kullanmak isterim ancak daha işin başında bu parayı ödemek ...

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım plus nasıl google da çıkmaz?

ben 20 bin sayfasi indexli bir çok forum gösterebilirim sana.

F

fenerli

Misafir
emrearslan87' Alıntı:
lisanssız bir vb kursam kullanmaya başlasam ne olur

çalmış olursun, tamam para vermek istemiyorsun o zaman açık kaynak kodlu (GNU, GPL , freeware) sistemlerden kullan bunlarda gayet güzel, istersen vbulletinin +++ sını kullan forumların hali ortada ülkemizde forum kelimesi gerçek anlamı dışında mirc in alternatifi olmuş durumda, kolay kurulum, herşey hazır, html bilgisi gerektirmeyen bir sistem olduğu için herkes forum açıyor, birazda admin olma duygusunu tatmin için açıyorlar, açılan ve üye sayıları 3,5 kişiyi geçmeyen forumlar da hep hani işi bilen olarak gözüken webmaster konularında açılan forumlar, başlıklar bile aynı mesleki ve kültürel forumlar gayet güzel bir şekilde yayınlarına devam ediyor, ama en görüntü berbat forumlarda webmaster konulu forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi