İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lise öğrencisi E-Okul sistemine girerek kırıklarını düzeltti

Yakamdamoz

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Diyarbakır'daki 10. sınıf öğrencisi S.Ş.M. bunu nasıl yaptı, hala konuşulmaya devam ediliyor. E-Okul sistemine girip notlarını değiştiren, devamsızlıklarını silen öğrenci bunu nasıl başardı? Devletin çok güvenlikli sistemini hekleyebildiyse eğer, tebrik etmek lazım. Ama bunu idarecilerden birinin şifresini çalarak yaptıysa gerçekten de ayıp etmiştir. Siber Suçlar konuyu araştırmaya devam ediyor.

e-okul-heker.jpg

e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'nden karne notlarını değiştirip, devamsızlık yaptığı günleri sildiği öne sürülen 10'uncu sınıf öğrencisi S.Ş.M. gözaltına alındı. Siber Polis, liselinin e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'ne nasıl girdiğini araştırıyor.

Olay, Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, 10'uncu sınıf öğrencisi S.Ş.M., Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'ne sızıp, karne notlarını 20'şer puan yükseltip, okula devamsızlık yaptığı 59 olan gün sayısını da 9'a indirdi.

marasli-baskan

Onaylı Üye
Reaction score
32
Bence de bir şekilde idarecilerin şifresini almıştır ama günahını almak istemem.
Bundan 15 yıl önce internethaber.com sitesinini heklemişti bir genç. O zaman Microsoft'un o genci işe aldığını duymuştuk. Şimdi ne yapıyor acaba.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5