İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

live.com

okanari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hakkında ne düşünüyorsunuz? Google için yaptığım çalışmalar live.com da cok daha iyi sonuçlar veriyor. Ancak google'da 1. sırada cıkan siteler live.com'da 3. sayfalarda olabiliyor?

Sizce live.com nasıl bir arama motoru?
Vista ile birlikte live.com'un geleceğini nasıl göriyorsunuz?

OKAN

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sizce live.com nasıl bir arama motoru?
Vista ile birlikte live.com'un geleceğini nasıl göriyorsunuz?

OKAN

live.com şu anda temiz arama sonuçları vermekte.
Dünya genelinde düşündüğümüzde webmasterlara para sunmadığı sürece google.com u geçmesi mümkün değil, google.com 2003 e kadar yahoo.com ile aynı sonuçları veriyordu. 2003 sonundan itibaren kendi indexlerini kullanmaya başladılar ve bir süre sonra da adsense in aktif edilmesi, bir anlamda insanlara kolay para kazanma imkanı sunması yerini çok sağlamlaştırdı. Gerçekte arama motoru yapmak çok çok zor birşey de değil. Bugün prototip olduğu halde (ki şu anda diğer türkçe arama motorlarının hepsinden daha fazla indexli sayfaya sahip) www.iyi.web.tr türkçe arama sonuçlarında google.com.tr aramalarından daha iyi sonuçlar vermekte (spam sayfalar bulunmamakta)

Kısaca arama motoru işinde, dünya genelinde webmasterlara kim para verirse o lider olur.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben google dan nefret ediyorum ve ömrünün çok fazla uzun olamayacağını iddia ediyorum (bu saçma sisteminde diretip değişiklikler yapmaz ise dünyada 3. sıradan diplere doğru yol almaya başlıcak google zaten biz türkler tutuyoz google yukarılarda)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5