chat ege.net

Live Messenger'da linklere ne oldu?

abuz89

Müptela
Katılım
30 Mar 2010
Mesajlar
3,402
Bazı kullanıcılar, Live Messenger 2009'da link'lerin çalışmadığının farkına varmış olabilir. Bunun nedeni ortaya çıkan bir zararlının yayılmasını engellemek için alınmış geçici bir önlem.

Windows Live grubunun web sitesinde kullanıcıları güvenlik riskine karşı uyaran Microsoft, bu önlemin kullanıcıların güvenliği için alındığını belirtiyor. Windows Live Messenger 2011 ise bu tehditten etkilenmiyor, dolayısıyla kullanıcıların son sürüme yükseltmeleri veya zararlı yazılım denetime alınıncaya kadar beklemeleri öneriliyor.

Zararlı, Windows Live Messenger 2009 yoluyla hızlıca yayılıyor ve kullanıcılara şüphe uyandırmayan bir link gönderiyor. Link'e tıklantığında bir web sayfası açılıyor ve solucan bilgisayara indiriliyor. Tehdit, bulaştığı kişinin arkadaşlarına da kendi web sitesinin link'ini gönderiyor.

Windows Live 2009 kullanıcıları, kişi penceresinde bazı özelliklerin devre dışı bırakıldığına dair bir uyarı mesajı görebilirler.
 

kuzgun

Moderatör
Onaylı Üye
Katılım
19 Tem 2008
Mesajlar
12,391
aa evet, linkler aktif değil artık, msnimde sorun olduğunu düşünüyordum:peh:
 

mathiaxbars

Müptela
Katılım
24 Tem 2006
Mesajlar
9,533
Oldukça güzel oluyormuş bağlantıların olmaması ben seçeneklerdende kaldırdım.Böyle daha iyi valla.
 

kuzgun

Moderatör
Onaylı Üye
Katılım
19 Tem 2008
Mesajlar
12,391
seçenekelrden linkleri nasıl kadırıyorsun
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst