İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

local sql yedek yükleme

DaBuLyU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elimde 7mb lik bi yedek var, locale yüklemek istiyorum fakat 2mb sorunu oluyoşuyor.

easyphp programını kullanıyorum, bu limiti kaldırmam için ne yapmam gerek varmı bilen acaba?

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir şunu dene istersen. Vardı birçok çözümü ama şuan bunu buldum:

Şimdi bu dosyamızın nasıl kullanılacağına geçelim, ekte verdiğimiz bigdump.php dosyamızı sunucuda bulunan veritabanı yedeğimizin hemen yanına ftp den atacağız, eğer sql, gzip veya diğer desteklenen türde olan yedeğimiz sunucumuz üzerinde değilse o zaman örnek olarak ana dizine hem bu yedek dosyamızı hem de bigdump.php dosyamızı ftp den gönderelim. bundan sonraki işlemde ya ftp den ya sunucu paneli dosya yöneticisinden ya da bu dosyayısunucuya göndermeden hemen önce bir html düzenleme programı veya wordpad ile açıp aşağıdaki yorum kısımlarından itibaren olduğu gibi düzenleyelim.

// Veritabani ayarlari

* $db_server = “localhost”; //Veritabani sunucusu ki bu kisim genellikle yazildigi gibidir.
* $db_name = “db_ismi”; //Veritabani adinizi yazin
* $db_username = “db_kullanici”; //Veritabani kullanici adini yazin.
* $db_password = “sifre”; //Veritabani sifresini yazin

// Diger ayarlar

* $filename = “dosya.sql”; //Veritabani yedek dosyanizin tam adiniz yazin
* $linespersession = 500; // Bir seferde kaç tane satir yorumlanacaksa bu degeri yazin
* $delaypersession = 0; // Her tekrardan once milisaniye cinsinden bekleme süresi (3000=3saniye gibi)

Daha sonra bu dosyayı kaydederek ilgili dizine atalım, yukarıda daha önce de belirttiğimiz gibi, bu dosyaların ana dizine ftp den gönderildiğini düşünürsek tarayıcınızın adres satırına sadece siteniz.com/bigdump.php yazmanız yeterli, bundan sonraki işlemleri bu betik sizin adınıza yapacak ve veritabanı yedeğiniz başarılı bir ekilde yüklenecektir.

DaBuLyU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlgin için teşekkürler farklı bi şekilde hallettim;

c:/ de php.ini dosyasını aratın, buldukdan sonra açın 2M olan yerleri bulun 32M ile değiştirin..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İlgin için teşekkürler farklı bi şekilde hallettim;

c:/ de php.ini dosyasını aratın, buldukdan sonra açın 2M olan yerleri bulun 32M ile değiştirin..

Hayırlı ola :) İlerde bir gün hostunun php.ini sine ulaşamazsan da üstteki yolu denersin :) kolay gele..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5