İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Localde curl kullanımı

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar

Localde appserv kurulu fakar bir türlü curl fonksiyonunu kullanamadım.

Sürekli hata veriyorl.

php.ini den açtım resetledim vs. ama hep aynı hata

Fatal error: Call to undefined function curl_init() in C:\AppServ\www\al.php on line 6

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
error dosyasına bi bak istersen ?
birde extension yolu doğru verilmiş mi onu incele.

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ\\php5\\ext\\php_curl.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0

hatasını vermiş ama belirttiği diziinde php_curl.dll mevcut

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
php_curl.dll nin haricinde 1 veya 2 .dll nin daha olması gerekiyor php.ini de

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bir tanesi php_mbstring.dll sanırım, geçmiş zaman hatırlayamıyorum benzer şekilde curl çalışmıyordu, php.ini den 1 veya 2 dll yi aktif etmek gerekmişti.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
php nin son versiyonunu indir içinden curl dll lerini al o klasöre at apacheyi restart et.

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
curl dll leri derken kaç tane var? benim gördüüm bi php_curl.dll var başka varmı ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bir saniye php nin windows versiyonunu down edip zip edip atacağım buraya. sadece curl_dll yi aktif edeceksin ama o dll e bagli 2 dll daha mevcut ini dosyasında yoktur onlar.

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olmadı :(

dediklerini aynen yaptım. apache resetldim olmadı.

logda bunlar var

PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ/php5/ext\\php_curl.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: filepro: Unable to initialize module\nModule compiled with module API=20050922, debug=0, thread-safety=1\nPHP compiled with module API=20060613, debug=0, thread-safety=1\nThese options need to match\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ/php5/ext\\php_ifx.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ/php5/ext\\php_interbase.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: Module 'mbstring' already loaded in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ/php5/ext\\php_mcrypt.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ/php5/ext\\php_mhash.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ/php5/ext\\php_msql.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ/php5/ext\\php_oci8.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ/php5/ext\\php_oracle.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ/php5/ext\\php_sqlite.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ/php5/ext\\php_sybase_ct.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:/AppServ/php5/ext\\php_winbinder.dll' - Belirtilen mod\xfcl bulunamad\xfd.\r\n in Unknown on line 0

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
hmm sen 5 kullanıyormuşsun dikkat etmedim ben sana 4 dlllerini verdim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5