İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Localhostu calıstıramıyorum.

cam0ka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzun zamandır ilk defa böyle saçma bir sorunla uğrasıyorum. Hiç bir sekilde localhostu calıstıramadım. Windows7 64 bit kullanıyorum ve sanıyorum ki 80 numaralı portun baska bir program tarafından kullanıldıgını dusunuyorum. Portu kapatmak icin ya da gormek icin netstat -an kullandıgım zaman ise acılan CMD sayfasını 10 15 salise sonra kapanıyor. Görüntü alamıyorum bu da soruna cozum getirememe sebep oluyor.

Modül IIS Web Core
Bildirim MapRequestHandler
İşleyici Henüz belirlenmedi
Hata Kodu 0x80070002
İstenen URL http://localhost:80/
Fiziksel Yol C:\inetpub\wwwroot
Oturum Açma Yöntemi Anonim
Oturum Açan Kullanıcı Anonim

Hata ozellikleri bunlar

Hata Özeti
HTTP Hatası 404.4 - Not Found
Aradığınız kaynakla ilişkili bir işleyici yok.

Aydın Sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Apache varken neden IIS kullanıyorsunuz anlamadım. Kurulum zor geliyorsa xampp gibi bir aracı program kullanılabilinir.

Başlat, arama kısmına cmd yazıp enter'a bastığınızda "netstat" yazdığınızda kapanmasıda garip.

80 portunu harici olarak yazmanıza gerek yok. Ayrı bir porttaysa belirtmeniz gerekiyor. IIS ASP ömrünü doldurunca, ASP.NET'in önü PHP kadar açık olmayınca yıllar önce bıraktığım için birşey diyemiyorum ama benzeri web servisleri kurduysanız 80. portta çalışıyorlar.

Aynı şekilde makinanızda skype kuruluysa skype'da 80. portta çalışıyor. Skype için makina başladığında açılmamasını sağlarsanız, IIS devreye girdikten sonra (ya da apache) açarsanız otomatik olarak kendini farklı bir porta atıyor.

Apache ya da IIS farketmez, sorun devam ederse portunu farklı bir porta çekerek deneyin.

Not: Apache'yi önermemin sebebi PHP kategorisinde konuyu açmış olmanız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi