İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lütfen Herkes Baksın Bir Anlık Dalgınlık Pahalıya Mal Olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GitarMan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar >>Mokoko<< bu üye tarafından dolandırıldım. Güzel pazarlık yapıp telefon numaranızı istiyor hesap numaranızı alıp parayı yatırdığını söyleyip resmi msnden gönderiyor fakat uzantısı Resim-089.jpg .exe uzantılı dosyayı yolluyor bir anlık dalgınlık pahalıya mal olabiliyor lütfen herkes dikkatli olsun benim başıma geldi hesabımı çaldı.
Yöneticilerden ip bilgilerini istedim savcılığa dilekçe verdiğimde vereceklerini söylediler avukatla konuştum yarın savcılığa gidiyoruz bundan sonrası yargının işi bu tür insanlar herzaman cezalandırılmalı !

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Lütfen konuya kanıtlarınızı ekleyiniz.

gr33n00

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lütfen konuya kanıtlarınızı ekleyiniz.

Arkadaşla görüştüm şu an için tek kanıtı harddiski..
Kanıt olarak harddiskini çıkarıpta, Foruma koyucak hali yok adamın :S
Zaten mokoko nickli şahıs, Her forumda benzer nickleri alıp aynı yöntemle dolandırıyor milleti..
bu tür şeyleri takip ederim ;)

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Arkadaşla görüştüm şu an için tek kanıtı harddiski..
Kanıt olarak harddiskini çıkarıpta, Foruma koyucak hali yok adamın :S
Zaten mokoko nickli şahıs, Her forumda benzer nickleri alıp aynı yöntemle dolandırıyor milleti..
bu tür şeyleri takip ederim ;)

Tek kanıt harddisk derken ne demek istediniz anlamadım. Ama, eğer harddiskde kayıtlı bir belge, görüşme dosyası vs. var ise bunları ekleyebilir.

gr33n00

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tek kanıt harddisk derken ne demek istediniz anlamadım. Ama, eğer harddiskde kayıtlı bir belge, görüşme dosyası vs. var ise bunları ekleyebilir.

Merhabalar

Bu mokoko, dekont.jpg .exe
Uzantılı bir dosya atıyor, Arkadaş başta anlamıyor.. Sonradan bakıyorki,
Uzantı aman diyor!! Keylogger yedim.. Hemen siliyor, yolladığı dosyayı
msn plus olmadıgı için, Kayıt edemiyor yazışmaları, Baştan
bu konuşmayı kaydet diye bir şey var, Msn plus olmasa bile onu ayarlasaymış kayıt edicekmiş..

Sonuç olarak Bilişim Suçları Harddiskine bakıcak. Sildigi dosyayı geri getirecek,Yazışmaları görüntüleyecek.

Umarım Anlatabilmişimdir..
Saygılarımla.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Hakkında konu açılan üyenin, büyük ihtimalle hesabı çalınmış. 15 Eylül 2010 tarihinden sonraki ilk mesajı, 05 Ocak 2012 tarihinde yazılmış. Diğer webmaster sitelerinde de hakkında açılan çok fazla konu olması ve kendini ne burada ne de diğer sitelerde savunmaması nedeni ile sitemizden süresiz uzaklaştırılmıştır. Hakkınızı yasal yollardan aramaktan çekinmeyin. Geçmiş olsun.
Not: Biri hakkında konu açarken mutlaka delil ekleyin. Aksi ispatlanana kadar herkes masumdur ( Masumiyet karinesi ). Eğer araştırma yapmamış olsam, bu arkadaşı açtığınız konu nedeni ile siteden uzaklaştırmazdım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5