İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

lütfen yardım din ODBC hatası

netsitem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw bilgisayarımda çalışan herşey internete yüklediğimde şu tip hatalar veriyor :

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80004005'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver]General error Unable to open registry key 'Temporary (volatile) Jet DSN for process 0x8b8 Thread 0x370 DBC 0x21464e4 Jet'.

Galiba hosting'in control panelinden ayarlar yapmam gerekiyor control panelde ODBC ayartları var çünkü ama oraya girdiğimde Bana ODBC ismini daha sonrada path adresini soruyor ben ODBC 'nin ismini bilmiyorum daha doğrusu asp de yeni olduğum için , kod içerisinde nasıl bulurum ODBC nin ismini ,nerede olur , her sayfa için ayrı ayrı mı yapmam lazım bu ODBC kaydını..Cevap verirseniz çok sevinirim...
:lol:

G

gofretkolej

Misafir
Veri tabanı ile sayfandaki bağlantıyı yaparken kullandığın ODBC veri kaynakları bölümünü server da da kullanman gerekecek. Kontrol panelinde bunların ayarı oluşmadan olmaz. Bir başka JET hata ise, öncelikle hazır halde bulunduğun bazı table ları sayfada tanımladıktan sonra bunları veritabanında silmiş olmandır. Extra yardıma ihtiyacın olursan contact kur.
Saygılar
Mustafa Bayram
www.atmmedya.com
[email protected]

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi