İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lütfen Yardim

C

cevdetbulut

Misafir
Bazi veb siteleri ve reklam bannerleri browser'imda görüntülenemiyor.
Baska bilgisayardan denedim bu tip sayfalar ve banner'lar görüntüleniyor.
Ama bende beyaz bir görüntü var, baska birsey yok.
Normal html ve image dosyalari.
mesela örnek: http://www.valueclick.com
Bu site benim browserda görüntülenemiyor mesela
Diger browser'larida denedim olmuyor, netscape, opera vs.
Ne yapmaliyim??

B

bz.tc

Misafir
Spybot veya benzeri bir anti-spyware programi kullaniyormusun?

Bu gibi programlarin bazilari reklam sitelerini 127.0.0.1'e yönlendirir...
Browser bu durumda siteyi sizin kendi bilgisayarinizda barindirildigini sanar ve bulamaz tabiki... Böylece reklamin gösterimi ve bilgisayara çerezler ile eklenebilecek herhangi bir spyware tehlikesi kökünden engellenmis olur... ama tabi o siteye girisiniz de engellenmis olur...

Eger olan buysa kullandigin programin ayarlarinda bir host listesi bulunmasi gerekir, oradan sorunu çozebilirsin.

http://signup.bz.tc

C

cevdetbulut

Misafir
Hayir bilgisayarimda o tür bir program yok, sadece norton antivirus programi var, ama ondan kaynaklandigini sanmiyorum. Bilgisayarimda Win XP Pro yüklü. Bir ara kendiliginden sorun düzelmisti. sonra yine eskisi gibi oldu. Anlamiyorum bana cok sacma geliyor.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bit Defender programıda yapıyordu bu sorunu. Banner larda sertifikasyon tarzı bir işlem varsa göstermesini engelliyor Firewall. Bugün benimde başıma geldi. Programı kapadım. Explorer i düzenledim. Ama sorun düzelmedi. Programı silmedim ama benim bilgisayarım olmadığı için. Sen hepsinden kurtul bence birde öyle dene.

B

Beles_Org

Misafir
trextra' Alıntı:
Bit Defender programıda yapıyordu bu sorunu. Banner larda sertifikasyon tarzı bir işlem varsa göstermesini engelliyor Firewall. Bugün benimde başıma geldi. Programı kapadım. Explorer i düzenledim. Ama sorun düzelmedi. Programı silmedim ama benim bilgisayarım olmadığı için. Sen hepsinden kurtul bence birde öyle dene.
Mesajın yazıldığı tarihe bi baksana :)
2003-08-25, 05:26

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5