İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Maç Yayınları İhalesi - Şifresiz Yayın yok !

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Şuan maç yayınları ihalesi yapılıyor ve bir ara gündemde olan "TRT alacak ve şifresiz yayınlayacak" konusu galiba fos çıktı. çünkü bu ihalede hiç birşekilde şifresiz yayınlanması gibi bir durumun olamayacağını öğrendim. Kim alırsa alsın mutlaka şifreli yayınlamak zorunda imiş ... :D

Az önce televizyonda duydum.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
samanyolu tv alsın :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
A paketi ( Canlı yayın hakkı olan paket ) için şuan Digiturk ile Telekom yarışıyor. 285,000,000$ ile şuan digiturkte.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
ikisi adına da değil. Yani TELEKOM kazanırsa maçları nerede yayınlayacağı konusunda bir bilgi yok.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Türk Telekom - kendi adına katılıyor. IPTV vb. servisler için mantıklı tanıtım şekli.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Telekom: 306.25 milyon dolar
Digitürk: 306.20 milyon dolar

Böyle gidiyor bakalım kimde kalacak ihale.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Kaç seneliğine bu?
Telekom 309 milyon 700 bin dolar önermiş

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
bu konuştuğumuz değerler 1 yıl için verilecek olan miktarlar ve bunun içine vergiler vs... dahil değil !

İhale sözleşmesi 4 yıl için yapılıyor.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
TRT-Türk Telekom kazanmasın o zaman...
Her kuruşu bizim vergimiz. Sonra tutar bunu yine bize satarlar; altyapı değişecek vesaire vesaire.
HAydi bastır digi

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Türk Telekom-un alması paketin satışında daha ucuz yansıyacaktır. Digitürk şu şartlar altında kesin zam yapacaktır.

Türk Telekom IPTV teknolojisi ile bir çok kişiye uygun fiyattan satmayı seçerek ,uygun fiyat ve reklam seçeneği olarak kullanacaktır.

Ve bu ihaleyi Türk Telekom almak istiyorsa , alacağını düşünüyorum. Digitürk Türk Telekom grubu ile yarışamayabilir..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Herşey bir yana telekomun sadece televizyon üzerinden yayınlama dışında elinin altında bir internet var ve burada maçları yayınlama ile birlikte birçok yeni ve kendilerine kazanç getirebilecek uygulamayı devreye sokabilirler. Bence telekom buna güvenerek bu işin sonunu bırakmıyor, olabildiğince zorluyor. Digiturk ise ihaleyi kaybetmesi ile birlikte çok zor duruma düşeceğini düşündüğünden dolayı zorluyor... Buda fiyatların bu noktalara kadar gelmesini sağladı...

Şu kazanır, bu kazanır gibi yorum yapmak gerçekten çok zor...

Ama bence bu sonuçlar ile seneye daha fazla bedeller ile maçlar izlenebilecektir.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Digitürk kaybederse artık kimse digitürk kullanmaz heralde :D

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Digitürk kazandı. Türk Telekom çok zorladı :p , IPTV-de maç keyfi yapmak vardı tüh tüh.. :)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Digiturk kaybetseydi çok ciddi zarara uğrardı. Bu arada Telekom'daki elemanın surat ifadeleri çok acıklıydı :)

Evde izlemek artık daha da pahalı olacak; kahvede izlemeye devam...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bir bende korktum telekom alacak diye. Fiyat anlamında ucuz olmayacağı gibi elimizdeki decoder lerde patlayacaktı. iptv için zaten digiturkte internet üzerinden yayın yapıyor çokta enterasan bir gelişe olmayacaktı.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Digi çok rahattı ne verirseniz,üstünü vermeye programlandık modundaydı.
Paketide yeniletip,genişletmişken iyi oldu :p

Edit: Fiyat farklarını gelecek sezon görcez artık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi