chat ege.net

MaestroPanel

c1982

Şen Üye
Katılım
19 Haz 2012
Mesajlar
38
Konum
izmir
Selamlar,

İlk mesajım olduğu için forum direkt URL'lere izin vermediğinden sade bir şekilde MaestroPanel'ı sizlere duyurmak istedim.

Şöyle ki;
Windows sistemler için yeni nesil web hosting control panelimizin Beta 2 sürümünü public olarak yayınladık.

MaestroPanel'i dağıtık yapıda çalışacak şekilde geliştirdik ve tek bir merkezden bir çok sunucuda hizmet verilebilmesini sağladık. Bu özelliği ile sektörde ihtiyaç duyulan bir özelliği kapattığımızı düşünüyoruz. Diğer taraftan modüler yapısı sayesinde bir çok cloud sistemi ile haberleşir duruma geldi. (Yani hazır hosted sistemler üzerindeki fonksiyonaliteleride web sitenizde kullanmanız mümkün olabiliyor.)

Diğer tarftan Beta 2 sürümümüz ile birlikte darboğazları görebilmek, çeşitli stabilite sorunları bulup gidermek için bu sürümü test edecek ve production ortamında kullanabilecek kullanıcılara ihtiyacımız var ki MaestroPanel'i daha stabil ve performanslı hale getirebilelim.

Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar oguzhan maestropanel.com üzerinden erişebilirse çok sevinirim. Eğer isterseniz maestropanel sitesi üzerinden de direkt indirip kendi test ortamınızda test edebilir ve geri bildirim gönderebilirsiniz.

Başka bir konuda bu sistemlerle çalışırken "ihtiyaçlarınız genelde neler oluyor?" sorusunun bir listesini çıkartmaktayız, bununla ilgilide görüş paylaşmak isterseniz bu konunun altından devam edebiliriz.
 

c1982

Şen Üye
Katılım
19 Haz 2012
Mesajlar
38
Konum
izmir
Windows Azure ve MaestroPanel [video=youtube;JpcWw1_SR-Y]http://www.youtube.com/watch?v=JpcWw1_SR-Y[/video]
 

c1982

Şen Üye
Katılım
19 Haz 2012
Mesajlar
38
Konum
izmir
Sizlerden gelen geribildirimlere göre MaestroPanel API’mize yeni fonksiyonlar ekledik.

Bir çok webmaster MaestroPanel kullanıcısı uygulamalarını yüklerken otomatik olarak veritabanı, email ve ftp hesabı oluşturmaya ihtiyaç duyuyordu ve buna cevabende aşağıdaki fonksiyonlarımızı devreye aldık

Yeni API Fonksiyonlarımız http://mstrp.nl/Mcjk9t
 

c1982

Şen Üye
Katılım
19 Haz 2012
Mesajlar
38
Konum
izmir
MaestroPanel'in yeni sürümü 0.8.90 yayınlandı. İlgilenen arkadaşlar http://mstrp.nl/NWQBlF adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.

Sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa direk burdan sorabilirler. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım ;)
 

Gookhan

Müptela
Katılım
15 Ağu 2005
Mesajlar
1,041
Konum
Ardeşen
Eski Rumuz
MrPcKoPaT
Galiba kimsenin ilgisini çekmemiş bu konu :( Ne zamandır tek başınıza yazıyorsunuz.
 

c1982

Şen Üye
Katılım
19 Haz 2012
Mesajlar
38
Konum
izmir
İlgin için teşekkürler Gookhan.

Bu konudan takip edenler var. Burada olduğumuzu bilsinler yeterlidir ;)
 

sKaracanx

Onaylı Üye
Katılım
2 Mar 2014
Mesajlar
28
Konum
İzmir
İlerleyen günlerde belkide Plesk Panelden daha stabil bir kontrol paneli olabilir diye düşünüyorum.Ekip sağlam , gerektiğinden fazla emek harcamakta bu kontrol paneli için umarım istediğiniz yerlere getirirsiniz.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst