İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mail adresimden spam yapılmış

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba dostlar,

rodosweb'de hostum bulunmakta. dünden beri e-postama 3.000 civarı e-posta gelmiş hemen bildirim desteği açtım bana gelen cevap şu :

"mailinizile ilgili spam gönderim yapıldığı tespit edilmiştir bu yüzden hesabınızı askıya alıyoruz. "

Sorunum şu ki hesap askıya alınsın önemli değil siteyi zaten kullanmıyordum. Ben e-posta için thunderbird kullanıyorum parola zaten hiç kullanmam anımsıyor çünkü otomatik.

Benim şifrem nasıl ele geçirilerek e-postamdan spam yapılabiliyor? Sunucu açığından bunu yapma ihtimalleri yokmu?

Neden derseniz benim laptop 15 gündür teleservice'de garantideydi zaten 15 gündür e-posta kontrolü yapma bile yapmadım.

laptopum geldiğinde direk mail kontrolü yapayım dedim thunderbird şifre hatası verdi cpanelimden yeniden aynı şifremi oluşturdum baktım 3.000 mesaj...

Durum bu yani rodosweb i suçlamak istemiyorum lakin benim bilgisayarımda genellikle kullandığım tüm programlar lisanslıdır.. office, windows, internet download manager, Xilisoft Video Converter Ultimate, norton vs. bile... hesap edin yani.. Hani basit bir kullanıcıda değilim işin açıkcası..

Lakin şifrem çok basitti tahmin edip dirme ihtimalleri çok zayıf ama. Thunderbird hesabımdaki 4 e-postamın şifreside aynıydı ama diğerlerinde bir sıkıntı yok.

Görüşleriniz neler sizce sunucu açığından mıdır, kullanıcı hatasımıdır... NOT : Şifrem domain adımdı. www.iyinet.com şifre : iyinet gibi..

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten bilgisayarımdan yapamazlar serverden yapılıyor :) Ama anlamak istediğim parolamı kullanıp mı spam yapıyorlar yoksa sunucu açığını kullanarak mı. Makeleyide inceledim :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Zaten bilgisayarımdan yapamazlar serverden yapılıyor :) Ama anlamak istediğim parolamı kullanıp mı spam yapıyorlar yoksa sunucu açığını kullanarak mı. Makeleyide inceledim :)

Mail server açığından kaynaklı. Doğru yapılandırılmayınca böyle sorunlar oluyor. Bir kaç ay önce bende yaşadım aynı problemi.

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hesabımı suspend yaptılar şimdi kaldırdılar. O esnada kendi sunucuma yönlendirmiştim şimdi tekrar rodosweb sunucularına yönlendirdim aktif olunda tekrar göreceğim bakalım sorun kimdeymiş...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5