İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

mail problemi

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
fdc den sahip olduğum vps paketinde mail problemim mevcut mail alıp gönderemiyorum. linux tabanlı cpanel/whm yüklü. ücreti karşılığında bu durumu düzeltebilecek olanlar teklifleriyle beraber cevap verebilirler mi?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Erişim bilgilerini pm atarsan bakayım boş olduğumda bugün

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
oke içinizden biri düzeltmiş. çok teşekkürler...

Yeni yarattigim /etc/exim_whitelist_senders dosyasi icine email gonderebilecek olasi domain adlarini girdim, eksik/fazla varsa yada yeni domain eklemen gerekirse bu dosyaya ekleyeceksin ve ardindan exim i restart etmelisin.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
oke çok teşekkür ederim admin. loi de senle yaklaşık aynı zamanda cevap yazdı ikinizdende Allah razı olsun.

son sorum gönderdiğim mailler spama düşüyor hep, bunun bir çözümü varmıdır?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Benim baktigim sirada password hatasi veriyordu. IMAP i restart ettim duzeldi.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Exim değil de merak e-mail server yazılımı kullanıyoruz bir sunucumuzda. Ancak bu server'dan microsoft sunucularına gönderilen mailler junk klasörüne düşüyor. iyinet spam'e düşmenin bir çözümü olduğundan bahsetmiş. Paylaşılmasında sakınca olmayan bir sebep ise teorik olarak bilgi alabilir miyim bu konuda?

Mail header data ile mi ilgili bir durum?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Mail header, SPF ve Reverse DNS kayıtları kontrol edilebilir, bir de IP adresi spam listesinde mi ona bakılabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5