İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

[Makale - vBulletin Blog] Bu blog bug (hatası) nasıl çözülür?

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
vBulletin 3.8.x versiyon için bir blog makalesidir.

Merhaba arkadaşlar. Bugün bu konumuz blog bugu ile ilgilidir. Ben bundan 1 ay önce blog için şu aşağıda belirttiğim hatayı almıştım ve çözümünü kendim bulmuştum. vBulletin.com'da ticket açtığım da, bana 3.8.5 sürümüne yükselttiğim zaman sorunun çözüleceğini ve bir kaç şey önermişlerdi ama ben istememiştim. Netice de hata çözümü için hiçbir zaman sürüm güncellemek şart değildir.

Alınan hata aşağıda:

Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in [path]/includes/functions.php on line 295
Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, array given in [path]/includes/functions.php on line 349
Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in [path]/includes/functions.php on line 295
Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, array given in [path]/includes/functions.php on line 34

Bu bug (hata) vBulletin 3.8.5 versiyonunda düzeltilmiş aşağıdaki açıklamada sıkı bir takip başlatılmış ama sonuca varılmamış. Kendim bizzat takip ettim ama sonuç alamamıştım.

Bug issue link: http://www.vbulletin.com/forum/project.php?issueid=37851

Pekala, bu gördüğünüz konuda bug, aslında tam çözülmemiş. Bir çok yol denenmiş ama ben de denemiştim ve sonuç alamamıştım. Netice de 3.8.5'e yükseltmek istemiyordum.

Her neyse bu sorunu nasıl çözdüm gelin hep birlikte şu yolu takip edelim şayet üstteki hatayı alırsak:

Ftp'nizde /includes/blog_functions.php dosyasını açın ve aşağıdaki kodları bulun;
PHP:
{
if ($key != "lastentry") {
$blogstats["$key"] = vb_number_format($value);
}

Silin ve kayıt edip çıkın. sorun çözülmüştür. Bu blog bugu eğer ki bu verdiğim yolu harfiyen denerseniz, çözülecektir hiçbir hata almaksızın. Buna emin olabilirsiniz.

Saygılar,

Dipnot: Bu makalem, vBulletin.org'da onaylanmıştır.
Orijinal makale linkim aşağıda:
http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=247660

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5