İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Makale Yazarları için Altın Değerinde Öneriler!

ekkazancyollari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Makale Yazarları için Altın Değerinde Öneriler!

Merhabalar, uzun süredir internetten yazı yazarak para kazanmaya çalışan kişiler için makale yazmamıştım. Forumlar arasında dolaşırken bir forumda makale yazarları ile ilgili bir alan gözüme ilişti. Bende bu konuyla ilgili altın değerinde öneriler içeren güncel bir yazı yazayım istedim.

Çoğunuzun da bildiği üzere internette yazı yazarak para kazanan kişilere ''makale yazarı'' denmektedir. Makale yazarları genel olarak bağımsız çalışmaktadırlar. Ortalama 300-500 kelimelik herhangi bir konuda yazı hazırladıktan sonra bu yazıyı ya makale alan sitelere ya da çeşitli forumlarda siteleri için makale isteyen kişilere satarlar. Buraya kadar verdiğimiz genel bilgilerden sonra makale yazarları için önerilere geçebiliriz.

Şuan da en güncel fiyat aralığı 100 kelimede 1 TL'dir. Yani 500 kelimelik özgün bir yazı yazdığınızda bir yazıdan (makaleden) 5 TL kazanmış oluyorsunuz. Bu bilgileri rastgele vermiyorum. İyinet webmaster forumunda ki güncel fiyatlardır. Aşağıdaki resmi incelemenizi tavsiye ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 6691Makale Yazarları için Altın Değerinde Öneriler!-makaleyazarlariiyinet-jpg

Gelelim makalelerin yazımına; yazdığınız makaleler özgün olmalı, yani kopya içerik olmamalıdır. Yazım hatası olmayan dilbilgisi kurallarına uygun yazılar yazmak gereklidir. İlgi alanlarınıza yakın konular daha çok üretken olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca kendi sitenizde ya da bloğunuzda makaleleriniz için etkili başlıklar kullanmanız ziyaretçilerinizin dikkatini çekecektir. ( web sitesi ya da bloğu olanlar) Aynı bilgi makalesini başkalarına satacak olanlar için de geçerlidir.

Yazdığınız makaleler SEO' ya (Arama Motoru Optimizasyonu) uygun olmalıdır. İçinde konuyla alakalı anahtar kelimeler mutlaka olmalıdır. Anahtar kelimeler çok fazla sayıda kullanılmamalıdır. Anahtar kelimeler kalın punto ya da altı çizili olarak belirtilmelidir. Hedeflenen anahtar kelimeler %2 ile %5 arasında olmalıdır. Bu oran aşıldığında Google spam yapıldığını düşüneceğinden dolayı makalenin bulunduğu web siteyi sıralamadan düşürebilir. Yani diyelim ki Google da ilk sayfada 1. sırada olan bir site 9. sıraya ya da daha gerilere düşebilir.

Google' da ''anahtar kelime yoğunluğu ölçümü'' şeklinde arama yaparsanız eğer, bir çok ölçüm sitesine ulaşarak yazdığınız makalenin anahtar kelime yoğunluğunu ölçebilirsiniz.

Sağlık alanında ki makaleler yazılması zor ve en çok aranılan makaleler olduğu için çok değerlidir. Sağlık üzerine yazılan makalelerin alıcısı mutlaka olacaktır. Bunun dışında moda, eğitim, tatil-seyehat, yemek tarifleri v.b. ile ilgili makaleler en çok tercih edilenlerdir. Yazdığınız makaleleri yazankazanir.com, makalemarketi.com, forum iyinet, r10.net ve wmaraci.com gibi sitelerde satışa çıkarabilirsiniz. ( Forum sitelerinin makale alımı & satışı bölümlerinde )

Kaynak: http://www.ekkazancyollari.com/inde...akaleyazarlariicinaltindegerindeoneriler.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5