İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İpucu Makale yazma becerilerini geliştirme yöntemleri

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Katılım
22 Eylül 2017
Mesajlar
404
Reaction score
86
Konum
Kahramanmaraş
Makale yazarak geçimini sağlayanlara destek olmak için, bazı ip uçları vermek istedim. Aşağıda sıralayacağım makale yazım teknikleri, makale yazma becerinizi geliştirecektir. Makale yazma konusunda yeni olanlar, Makale nedir? Makale nasıl yazılır ? konularını inceleyebilirler.

Makale yazma becerileri nasıl geliştirilir ?
Makale yazma becerilerinizi geliştirerek daha çok gelir elde edebilirsiniz. Ortalama bir yazarın makale yazarak ayda ne kadar kazanç sağlayabileceğini merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam ediniz. Yazımızın devamında hem makale yazma becerilerinizi geliştirecek bilgilere hem de makale ile ilgili bir çok dahili bağlantıya ulaşabileceksiniz.

1. Başlangıç
Ne kadar az kelime kullanırsanız, o kadar iyi.” Evet, doğru okudunuz. Makalenizin uzunluğu hakkında endişelenmeyin, bunun yanında, gelecekteki birçok insanın kendileri için aynı şeyi geliştirmenize yardımcı olabilecek yazma becerilerinizi geliştirmek için bu makaleyi yazdığınızı aklınızda tutmalısınız.

2. Sabahın erken saatlerinde yazmaya çalışın
Çok ciddi ve profesyonel yazarları analiz ettiğim gibi Blogcuların da sabahın erken saatlerinde içeriklerini yazmayı tercih ettiklerini gördüm. Sabah saatinde yeni şeyler yazmalarına olanak sağlar. Sabahları daha fazla dinçlik ve dinamiklik oluyor insanda. Bu da onların makale yazma becerilerine katkı sağlıyor. Siz de bir deneyin göreceksiniz, sabah erken saatlerde yazdığınız makaleleriniz çok harika olacaktır.

3. İyi Bir Okuyucu Olun
Bu, kariyerini yazarak oluşturmak isteyenler için en zorunlu olanı. İyi bir okuyucu olmalısın. Bununla, zihniniz düşüncelerinizi oluşturmanıza izin verir ve belirli konular üzerinde yazmaya hazır olmanıza yardımcı olur. Bazı iyi ve bilgilendirici içeriğe sahip, takip edilebilecek bir çok blog var.
“Sen ne okuyorsun ve ne yazıyorsun!” Okuduğun kadar yazabilirsin.

4. Basit olun
İçeriğiniz üzerinde iyi trafik oluşturmak için yazma biçiminiz yeterince basit olmalıdır. Bunun için görüşlerinizi basit ve uygun bir şekilde ifade edin. Bu, ziyaretçilere veya okuyuculara iyi bir şekilde yardımcı olacaktır.

5. Makalelerinizi çeşitli aşamalarda tamamlayın
İçeriği ile ünlü olmak isteyen, makalesini yazarken bazı ciddi aşamaları takip etmek zorunda. Her blog yazarı için bir makale yazmak çok zaman alır . Her blog yazarı makalelerini yazarken birçok aşamadan geçirmesi gerekir. Öncelikle, üzerine yazacağınız konuyu analiz etmeniz gerekiyor. İkincisi, konuyla ilgili bazı fikirlerin bir listesini yapmalısınız. Üçüncü olarak, konunuzla ilgili makalenizin cümlelerini ve paragraflarını doldurmanız gerekir. Dördüncüsü, makalenizi düzenlemeniz ve tüm soruları cevaplamanız gerekir. Son olarak prova okuması zorunludur.
Bunlar, tek bir konuda yazarken izlemeniz gereken aşamalardı. Tüm aşamaların belirli bir zamana ihtiyacı olduğundan emin olun. Bunun için takip eden aşamalar için programınızı yapmanız gerekir. Ve sonra kesinlikle sağlıklı bir içerik oluşturmuş olacaksınız.

6. Dikkatini Dağıtmayacak Bir Mekanda Yaz
Bir şey yazarken, sosyal ağ etkinliklerinizden ve cep telefonlarınızdan kaçının. Dikkat dağıtıcı olmayan konum, sağlıklı içerikler yazmak için sizi motive eder. Makale yazma becerilerinizi ve hızınızı arttırmak istiyorsanız, herhangi bir Distraction ücretsiz yazılımı kullanarak yazmanızı tavsiye ederim. Windows'ta Windows Live Yazar veya Mac OS'de Desk App gibi araçlar kullanabilirsiniz . Veya Mac OS'de Desk App uygulamasını kullanabilirsiniz . Veya WordPress Distraction Free Writing seçeneğini kullanabilirsiniz .

>> Makale satış

7. Sorunsuz ilerleyin
Daha iyi ve çekici içerik oluşturmak için makalenizi oluştururken düzenleme yapmamaya çalışın .Düşüncelerinizi akışına bırakın, bölmeyin. Burada çalışan bazı akıl hileleri var. İçerik oluşturma ve düzenleme beynin farklı taraflarının birlikte çalışması ile olur. Düzenleme işini en sona bırakın.

8. Yazmadan Önce İyi Araştırma Yapın
Yukarıda belirttiğim gibi, seçtiğiniz konuyu yazarken uymanız gereken bazı aşamalar var. Başlamadan önce, yazacağınız konu hakkında kapsamlı bir araştırma yapın. Bu konuyla ilgili bilginizi artıracaktır. Daha sonra özgürce ve bilgilendirici bir şekilde yazabileceksiniz. Daha derin bilgiye sahip olmak sizi bu alanda eşsiz kılar.

9. Kendine belirli bir süre ver
Tüm bilgiye ve araştırılan her şeye sahip olduktan sonra, kendinize özgü olmanız gerekir. Meşgul biri olduğunuzu biliyorum çünkü biraz zaman ayırmanız ve yazma becerinize biraz zaman vermeniz gerekiyor. Daha derin bilgileri kavramak, makaleler yazmak, onları pazarlamak, vb. İçin zamana ihtiyacınız olacak. Bu, ünlü olmanıza olanak tanır. Bu sadece bir günlük bir iş değil, bu aktiviteye her gün en kısa sürede başlamanız gerekiyor!

10. Araştırmanızı not edin
Bu, belirli bir konu üzerine yazmak için çok önemlidir. Yukarıda belirttiğim gibi, yazmak kolay bir iş değildir ve tek bir aşamada tamamlanamaz. Bir yazı konusu araştırırken, konunuzla ilgili bazı dikkat çekici cümleleri not etmek için defter ve kalem bulundurmalısınız. Okuyucularınızın makalelerinize ilgi duymasını sağlar. Bu, tüm profesyonel yazarlar ve blogcular için sahip olunması gereken bir beceridir.

11. Düzenli Olarak Yazın
Bir söz vardır, "Tecrübe bir insanı mükemmelleştirir". İyi bir yazar olmak istiyorsan düzenli olarak yazma alışkanlığı kazanmalısın. Bunun için yukarıdaki adımları uygulamanız gerekiyor ve bu ipuçlarının gelecekte sizin için yararlı olacağına emin olun. Öyleyse biraz sabırlı olun ve düzenli olarak yazmaya hazır olun.

Bunlar sizi profesyonel bir yazar ya da iyi bilinen bir Blogger yapabilen ipuçlarıdır . Alanında kendini motive etmen gerekiyor. Unutma ki bu mükemmel kariyerinin anahtarıdır.

>> 2019 İnternetten para kazanma yöntemleri

Bu ipuçları hakkında ne düşünüyorsunuz? İzlenecek başka ipuçları var mı? Cevabınız evet ise, aşağıdaki yorum kutusundan lütfen bize bildirin.
 

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
2 Haziran 2016
Mesajlar
788
Reaction score
112
Konum
Hatay
Değerli paylaşımınız için teşekkür ederiz. Yazınızdan istifade ettim. Makale yazma işinde düzenli olmak büyük önem arz ediyor. Düzenli olarak yazınca zamanla profesyonelleşiyorsunuz. En çok üzerinde durulması gereken özellik deneyim kazanmak olmalıdır.
 

sudenazz

0
Onaylı Üye
Katılım
10 Şubat 2003
Mesajlar
184
Reaction score
29
Konum
Onikişubat
Makale yazarken tabi ki uygun ortam çok önemlidir. Bir de bahsedilmeyen bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Makale yazmak kadar makale satışı da çok önemlidir. Çok düşük fiyatlara makale yazanlar var. Piyasayı çok aşağı çekmemek gerekiyor. Makale satışı ile aile geçindirenler var. makale yazarken en çok motive edici unsur da para işidir. Eğer gelir azalırsa motive de düşecektir.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst