İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Makale yazmak zor bir iş midir?

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
Makale yazma konusunda iyinet üzerinde yüzlerce bilgilendirici yazı bulunmaktadır. Ben burada makale hakkında teknik bilgi vermeyeceğim. Benim üzerinde durmak istediğim konu makale yazma işi olacaktır. Malum son zamanlarda makale yazarak geçimini sağlayan bir sektör oluştu. Makale yazma sektörüne adım atmak isteyenlere yol göstermesi mahiyetinde düşülmüştür. İyinet ailesinin değerli "makale yazarı" etiketine sahip arkadaşların da görüş ve katkılarıyla bu konuyu açmak istedim.

Makale yazmak zor bir iş midir ?
Makale
yazmak aslında zor bir iş değildir. Bazı teknik kuralları öğrendikten sonra, tecrübe edinmek gerekiyor. Her işte olduğu gibi makale yazma işinde de mutlaka tecrübe gerekiyor. Ne kadar çok tecrübe edinirseniz o kadar daha iyi yazarsınız. Tecrübeniz arttıkça makale yazma işi kolaylaşacaktır.

İlk makale yazmaya başladığınızda biraz zorlanabilirsiniz. Lakin zamanla bu işe alışacaksınız ve yazmadan yerinizde duramayacak hale geleceksiniz. Önemli olan bu işi severek yapmanızdır. İnsan sevmediği bir işten çabuk sıkılır. Eğer bu işi severek yaparsanız hem çok başarılı olursunuz hem de bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz.

Geleceğin önemli mesleklerinden biri haline gelmeye başlayan makale yazarlığı, gün geçtikçe daha popüler hale gelmeye başlamıştır. Makale yazma işini geliştirdikten sonra dilerseniz kendi blogunuzu kurarak orada makale yazma işine devam edebilirsiniz. Kendi blogunuzda özgürce yazarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Makale yazmaya forum sitelerinden başlayabilirsiniz. Hem forum sitelerinde yardım isteyerek deneyimli yazarlardan faydalanabilirsiniz. Kendinizi iyice yetiştirdikten sonra artık bu işi belirli bir programa oturtarak düzenli para kazanabilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse, makale yazmak zor bir iş değildir. Lakin bu işi severek yapanlar için zor değildir. Bu konuda değerli, makale yazarı arkadaşlarında yorum bölümünde destek olmalarını temenni ediyorum. Herkese iyi forumlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5