İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

managed.com dedicated hosting nasil?

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
80 gb alana hic gerek yok bence.
bana 100 mb alan ama 100 gb banti olan bir yer olsa yeter.
o nedenle 80 bg alan parasini vermek istemiyorum fiyata hepsi dahil cunku.

arti yabanci forumlarda managed.com dan hic iyi bahsedilmiyordu, o nedenle o askida su anda.

dedigim ozelliklerde saglam guvenilir bir yabanci host lazim.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben şimdi managed dan dedicated alsam
55 $ dedicated ücreti
15 $ win2003
20 $ plesk
bide remote reboot var. bunu tam olarak bilmiyorum. (açıklarsanız sevinirim)

bunlar olsa ayda 90 $ ediorr.. remote reboot olsa 110 $ edior. sizce managed a bu kadar para verilir mi ? ve bunun ek masrafı çıkıyor mu bu saydıklarımın dışında...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haklisin arkadasim degmez, o nedenle shared olan ama bant olarak da 100 gb civari olan bir yer onerirseniz cok memnun olurum. ve de sorun cikarmayacak bir yer

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde alamanca anlasam:) alicam hostu ama nerdeee, yani bildigim en gavurca dili bile eklememisler sitelerine helal bu germanlara

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bu remote reebot nedir ? Bende anlamadım. Bunun disinda managed 55 $ 'a indirmis fiyatı.
15 $ win2003
Buna gerek yok.
cPanel +20 $. 75 $ eder.
Bence gayet uygun ama cok kararsızım..

H

hibrahim

Misafir
ARKaDaS' Alıntı:
Bu remote reebot nedir ? Bende anlamadım. Bunun disinda managed 55 $ 'a indirmis fiyatı.
15 $ win2003
Buna gerek yok.
cPanel +20 $. 75 $ eder.
Bence gayet uygun ama cok kararsızım..

remote reboot = uzaktan sistemi yeniden yuklemek
olsa gerek yani türkçesi bu ama başka işlevi varsa bilemem:)

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne yani ben bunlardan dedicated alsam istediğim zaman yeniden başlatamicam mı makinayı ?

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Ya onceki sayfalarda yazdıgım gibi Maximp3.com u managed'den alınan bir dedicated'de yayınlıyordum. Hic sorun yoktu.
Ama yinede kararsızım :D

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sallayin managed i ya baska oneri yapin lutfen arkadaslar, kendi siteleriniz nerde misal?
yada sundan duydum evet iyimis diyceginiz yerler??*

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bir kac gundur arastiriyorum. Benim sorunum seninkinden buyuk ne yazıkki.
Sitedizayn.com'da resellerim var.. Makina'sı Ev1'de. SOrunsuz isliyor. Onu önerebilirim sana. Fiyatları gayet uygun. Birde elmasgunes'i oneririm..
Karar senin..

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
maaalesef kesinlikle türk işi bir hosting almam her ne kadar makinalari başka bir ülkede de olsa.

bana destegi de iyi olcak guvenilir bir yer gerek, maalesef türk hostlar kendi kontrollari altindaki her turlu sitedeki scripti baskalarina paraylan veriyorlar

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AkrepList' Alıntı:
... maalesef türk hostlar kendi kontrollari altindaki her turlu sitedeki scripti baskalarina paraylan veriyorlar
Tüm Türk hosting firmalarını kapsamak yanlış olur bence.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
AkrepList' Alıntı:
maaalesef kesinlikle türk işi bir hosting almam her ne kadar makinalari başka bir ülkede de olsa.

bana destegi de iyi olcak guvenilir bir yer gerek, maalesef türk hostlar kendi kontrollari altindaki her turlu sitedeki scripti baskalarina paraylan veriyorlar
Bence'de hepsini kapsamamak lazım. Bu konuda elmasgunes'e guvenebilirsin. Ancak daha once soyledigim gibi karar senin.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Makina internette online ise uzaktan baglanti ile zaten reboot edilebilir. Eger makinada herhangi bir problem olursa, SSH servisinin durmasi, network kartinin istege cevap vermemesi vb. datacenter'a reboot icin istek acmak yerine, web tabanli sifreli bir panelden sunucu reboot edilebiliyor. Cok arti bir ozellik degil, zaten genelde DClerin reboot sureleri 10-15 dk'dir, bunn icin 7/24 operatorleri vardir. Ama kernel guncellemesi vb. surekli reboot vs gerektiren operasyonlar icin remote reboot port iyi.

Ayda 90 dolar eder deger mi demissin ancak zaten butun lisansli yazilimlari eklemissin, Windows, Plesk. Bunlar adamlara giden paralar degil ki, serverin kok ucreti 59 USD bu da oldukca dusuk bir ucret. Deger/degmez kiyaslamasina girilecekse bu fiyat icin bile, sunucu kiralamak cok zor cunku bunun kadar dusuk fiyat zor cevrede. Avrupa cok ucuz cok iyi densede, unutmamak gerek, onlar da bu islerde mazileri cok eski olan yerler degil ve USA hatlari cok daha stabil.

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
managed remote reboot tam çalışmaz, sunucuyu kitler.
elle reboot var managed da yani tam olarak
ev1 thaplanet servermatrix de remote reboot tam olarak çalışır ama kendileride tam güvenli değildir diye açıklama yapar.
en iyi elledir yaniiiiiii

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5