İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Marka tescil ettirmek için şirket olmak mı gereklidir?

progenit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamun aleyküm.

Sorum biraz saçma olabilir ama lütfen yardımcı olun.

Ben com.tr'li doman almak istiyorum ancak. İstenen belgeler şunlardan biri:

# Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için, aşağıdaki üç maddede sözü geçen belgelerden herhangi bir tanesi,

* Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı,
* Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi",
* Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi" ya da "Ticari Sicil Gazetesi",

Marka Tescil Belgesi diyor. Mesela ben uyduruk bir proje çizsem veya bişi yapsan bunu tescil ettirmek için şirket mi olmam gerekli. Bunu tescil ettirip istediğim domaini alabilir miyim?

Böyle alabilirsem şu sitede 100tl falan diyor marka-turk.com/index.php/kampanyalar.html bu benim işime yarar mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
İçeriği atlayarak başlığa cevap yazıyorum.

"Marka tescil ettirmek için şirket olmak mı gereklidir?"

Hayır, değildir.

denem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
A.s
Merhaba,
com.tr almak için marka başvurusu yapmanıza gerek yok.Bir markanız yoksa da com.tr alabilirsiniz.
Ancak vergi levhanız olmalı.Yani şahıs da olsa işletme olmanız gerekli.

Bu arada bildiğim kadarıyla marka tescili için firma olma zorunlulugunuz yok.Kendi üzerinize markanızı yaratabilir/tescil edebilirsiniz.

com.tr için marka patent isteyen yerler domain satısı yanında marka patent işi de yapmak isteyen, akıllı firmalardır. :)

progenit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pekii, bu konuda detaylı bilgi verebilecek ve marka tescil ettirebileceğim uygun fiyatlı bir yer önerebilir misiniz?

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Pekii, bu konuda detaylı bilgi verebilecek ve marka tescil ettirebileceğim uygun fiyatlı bir yer önerebilir misiniz?

Hocam firmalar genelde 100TL karşılığında sizin için bu işlemi yapıyorlar. Ama TPE nin sitesine girip ne var ne yok bak. Kendin takip et. Paran cebinde kalsın.

garfi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeni yasa gereği gereklidir diye biliyorum ama yanılıyorda olabilirim.

RfN2002

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Marka tesciliyle ilgili butun bilgileri (fiyat, nasil vs.)http://www.tpe.gov.tr/ den alabilirsin, ayni zamanda almak istedigin markanin var olup olmadigini arastirabilirsin. Eger e-guven, e-tugra gibi nitelikli elektronik sertifika sahibiysen aninda internet uzerinden basvurabilirsin. Buradan nasil basvuru yapilirla ilgili dokumani indirebilirsin.

100 tl fiyatla marka tescili yapildigina da inanma cunku resmi tarife tek sınıflı marka başvurusu icin 120 tl. bunun disinda herhangi bir hatayi duzeltme 50tl, belge duzenlenecegi zaman 400tl, uzatma icin 500tl gibi ekstralari da unutma...

selcuk544

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
a.s.

yapman gereken herhangi bir firma vasıtası ile marka başvurusu yapmandır.. TC kimlik numaran varsa yeterli illaki şirket açmak yada şirket belirtmek durumunda değilsin.. Bu konuda anadolu yakasında karar patent firması yeterince yardımcı oluyor.. Hem marka tescilinde hem com.tr alımında ayrıca kalite belgesi alımında da fazlası ile uğraştırma dan belge alıyorlar..

Sezgin1978

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu marka tescil işi pek çetrefilli bir işmiş, başvuruyu kendimiz yaptık reddedildi verdiğimiz para da gitti, sonra almayalım markayı dedik başımız daha çok ağrıdı, en vekil bir firma ile çalıştık çok şükür markamiz tescil oldu, firma sahibine sizi önereceğim herkese dedim destek almak isteyen olursa tensip patent firma adı fiyatlar da iyi çok bilgiler biz hicbiseye karışmadik tescil belgesi bile çerçeveli geldi bilginiz olsun

link edit
-inad

Inadmissible

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu marka tescil işi pek çetrefilli bir işmiş, başvuruyu kendimiz yaptık reddedildi verdiğimiz para da gitti, sonra almayalım markayı dedik başımız daha çok ağrıdı, en vekil bir firma ile çalıştık çok şükür markamiz tescil oldu, firma sahibine sizi önereceğim herkese dedim destek almak isteyen olursa tensip patent firma adı fiyatlar da iyi çok bilgiler biz hicbiseye karışmadik tescil belgesi bile çerçeveli geldi bilginiz olsun

link edit
-inad

Sitenizin linkini özel mesajdan iletebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5