İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Markalaşabilecek Domainle Açacağım MMO Oyun Sitesi İçin Ciddi Ortak Ar

GreiS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
YO5IyM7.png

Domain adı:MMOMAG.NET
Domain şuan alanadlari.com'a yöneliyor öylesine projeyı belkı hayata geçirmessem piyasası varmı öğrenmek için koydum.​

Merhabalar;

Öncelikle üstte bulunan logo kendi şablon denemelerimden bir tanesi.Ortak olmayı düşünecek kişiler için söylemeliyim ki logo kararımıza göre değişebilir elbette.

Konuyu biraz özetlersek eğer;

Bir aydır üzerinde beyin fırtınası gerçekleştirdiğim ve şu an site açılmadan önce hazırlanabilecek her şeyini hazırladığım siteme ortak arıyorum. Kategori, içerik teması, site teması, içerik türleri, menüler, site temasında widget ve içerik yerleşimleri dahil her şeyi tarafımdan düşünülmüş olup, ortak olacak kişi/kişilerden tek istediğim içerik girilmesi (istenen şekilde) ve kabiliyetlerini sitemize yansıtabilmesi.

Tek şartım;

Site de ortak olmak isteyenin kesinlikle kabul etmesini istediğim tek bir şartım var bu da tema konusunda değişikliğe gidilmemesi.

Çünkü;

1 Aydır düşündüğüm ve yapmayı planladığım her şey birazdan vereceğim linkte ki temaya göre planlanmış olup temada da diğer temalarda bulunmayan bir çok detayın bulunmasından ve bu detayları diğer temalara entegre etmemizin masraflı/mümkün olmasından/olmamasından dolayı.

Tema linkini verip detaya geçecek olursak;

Tema önizlemesi;
01.__large_preview.jpg

Site de kullanılmasını istediğim temaya ulaşmak için tıklayın!

Detaylar ile kafamızı şişirmeye devam edelim =)

-Siteye ortak olacak kişilerin kesinlikle benimde olacağım gibi sorumluluk sahibi olmasını isterim. En önemlisi benim gibi sabırlı ve azimli olmalılar. Neden mi? -Ben veya ortak olacak kişi durduk yere; "-sıkıldım vazgeçtim ben" dediği zaman karşı tarafın mağdur olmasını istemediğimden ötürü.​

-Ortak olacak kişilerin siteye girecekleri makalelerin özgün olması gerekiyor.​

Masraflar konusuna gelecek olursak;

Domain & Host
Sitenin bir domain,bir de host masrafı bulunuyor. Domain zaten tarafımdan alınmış durumda hostu da superni üzerinden limitsiz başlatırız.İhtiyacımız olduğunda hostingi büyütürüz böylece masraftan kaçınmış oluruz. Host ve domain masrafını başlangıçta ben karşılarım hiç sorun değil.​

Tema
Bunların dışında temanın 55$ ücreti bulunuyor fakat biz başlangıçta bende bulunan ücretsiz halini kullanırız. Böylece gereksiz masrafı engellemiş oluruz. Baktık site büyüyor, işlerimiz yolunda herkes üzerine düşeni yapıyor o zaman oturur konuşur temayıda alırız.​

Sistem

Site altyapısında ki Wordpress sistemi destekleyecek bazı eklentiler gerekiyor. Dynamite vb. gibi eklentilerle güçlendirmek sitenin kalitesini yine arttıracaktır.
Bunu kalın ve büyük yazıyorum kesinlikle okunmasını istediğim için;

Siteye ortak aramamın sebebi maddi durumum olmadığından veya kendim yapamayacağımdan değil. Hem sitede tek başıma uğraşmaktan zevk almadığımdan, hem yeni insanlarla tanışmak ve dost olmak istediğimden, hemde 1 elin nesi var 2 elin sesi var atasözünü benimsediğimden ortak aramaktayım.

En büyük sebebim site ile tek başıma uğraştığımda sıkılıyor olmam ve her işe yetişemiyor olmamdan kaynaklı.3 farklı kabiliyetlere sahip ortak başlarsak site buyurken sıkıntı çekmeden yükseltiriz bi süre sonra kendi kazandırdığıyla editör tutarız onlar yapar bızım yaptığımız işleri.Önemli olan siteyi bi düzene oturtabilmek.

Umarım beklediğim ilgi olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5