İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Matt Cutts video: Link satan siteler ile ilgili bir soru...

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Matt Cutts'in yeni videosu link satan veya satin alan siteler ile ilgili bu bakimdan herkes icin onemli.

http://www.youtube.com/watch?v=tGQRMkiIA2U

Soru: Eger bana link veren site link sattigi icin ceza alirsa bu beni nasil etkiler?
(Aslinda sorulan soru biraz farkli ve Matt Cutts soruyu yanlis anladi. Bu yuzden cevap tam olarak soruyu adreslemiyor. Gercekte sorulan soru "bana link veren site link satin aldigi icin cezalandirirsa bu cezanin bana etkisi olur mu?" seklinde)

Matt Cutts'in cevabinda one cikan noktalar ise soyle:
* Link satan sitenin PR degeri belli bir oranda dusurulur mesela %40, %50 vs.
* Link satan sitenin link verdigi sitelere pagerank aktarmasi engellenir.
* Link verilmis sitelere (bu durumda linki satin alan site oluyor) bir ceza uygulamiyoruz.

3. nokta cok onemli cunku link satin alan sitelerin bu yuzden cezalandirildigini defalarca gorduk oysa Matt Cutts bunun tam tersini ifade ediyor. Bu nokta tartisilacak gibi. Belki ileriki gunlerde bir duzeltme yayinlanabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5