İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mavi ekran ardından restart - yardım

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar laptopta mavi ekran çıkıyor makine resetleniyor ardından seçenekler geliyor güvenli şekilde başlat , en son ayarlada başlat , komut ile güvenli başlat vs.

Herhangi birine giriyorum yine mavi ekran verip kapanıyor.

Formatsız nasıl halledebilirim :( ?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bilgisayara takılı olan bir flash disk poke harici diskler kamera ve usb den bağlandığın her hangi bir donanım sebep oluyor olabilir. Cd olmadığına dikkat et cd rom da. Ve yine açılmaz ise güvenli mod ile giriş yapıp en son eklediğin driverı veya programı kaldırırsan sorun çözülür. Eğer buda işe yaramazsa güvenli moddan girip sistem geri yüklemeyi çalıştırabilirsin. Eğer güvenli kipe geçemiyorsan dosta bunu dene %systemroot%\system32\restore\rstrui.exe Birde yeni bir donanım eklediyse neğer onu çıkarınca düzelir :) genelde ses kartı iel ilgili bir değişiklik olduğunda çok sık görülür örneğin bir oyun yüklersiniz ses kartı ayarlarını kendine göre düzenler ve sistem bir daha açılmaz yada yalnış yüklenmiş bir driver neden olabilir.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
2-3 Haftadır hiçbirşey kurmadım ..

başlattıgımda güvenli mod
ağ destegi ile güvenli mod
komut istemiyle güvenli mod
En son iyi yapılandırma
windows olagan sekilde baslasın

seçenekleri geliyor.

Fakat hangisine girersem gireyim mavi ekran çıkıp , restart atıyor. Dolayısıyla girip yedek fln almam söz konusu degil bu yüzden formatta istemiyorum.

Başka neler yapabiliriz ?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Hdd yi başka bir pc ye bağla. Bu imkan yoksa harici hdd kutusu alıp usb bağlantısı yaparak yedeklerini almayı dene.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
geçen hafta aynısı başıma geldi :(

meraklanacak birşey yok..sırasıyla şunları yap...

xp cdsini tak
cd den boot et
normal xp kurar gibi devam et
xp yi kurmak için sürücü seçtiğimiz yer varya c d vs. oraya kadar gel ve sonra dosa düş...
ardından chkdsk c: yap
bitene kadar bekle sonra yeniden çalıştır açılacaktır...

problem başlangıç partitation daki sorundan kaynaklı...disk denetimi yapınca düzeliyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5