İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mdb'den Mysql'e

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar, Mdb (access) veritabanını Mysql'e çevirmemiz gerekiyor. Bunun için forumda bir arama yaptım. Fakat edindiğim programlardan sonuç alamadım. Birinde programı açarken hata verdi, diğeri ise "MySQL-Front" ve fakat ben bu programı beceremedim galiba. Bilginiz dahilindeyse bu program, yok ben başka bir program biliyorum diyorsanız da ondan bahseder ve kullanım kılavuzluğunu yaparsanız müteşekkir olurum.

Şimdiden teşekkürler.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu programı daha önce indirdiğimi farkettim. Sadece versiyonu farklıymış, ama sorunları aynı. İkisi de açılmıyor. Hata verip kapanıyor. ühühü

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Az miktarda tablo varsa cevirmene yardim edebilirim. Kocaman bir veritabani ise cok vaktimi alacagi icin ...

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Hocam. Belki MySQL Front version'un eskidir. Bendeki son versionu http://www.megafileupload.com/en/file/840/MySQL-Front-Setup-rar.html adresine upload ettim. Programı satın almak istesen de alamazsın artık geliştirmeyi bıraktılar. Onun için tüm özellikleri açabilmek için şu reg kodu girebilirsin.

Kod:
66tR8+UAFWxXOLGG9yqva2+iQofptuvu
bP6z3alCoyQlXSbNRhafhqprScmBf09E
EZtIsYhpRhRx0VyKLrhwL0gc2oktfqyi
iQYkzpfKuokMmQ3nqHgmq4hhZDSQTPNP
XhlOT1thUQoUI0qUwUxaeH6nnnm3d2Fd
PPFcRkaeWB6mFksRHsLbydJEffsHHIVV
2L6XddBN1/dcZ26dJ9S2J4hD1UR/ura/
tnuGrkW2mpGTYFCr7kBwoJGmLsYFyW8i
Dlo76Lbecr12nNzl0TzvaQ==

MySQL Front için import edeceğin veritabanını seçtikten sonra şu adımları uygulaman yeterli olur.

File > Import > MS Access File

Saygılar

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
http://www.bullzip.com/products/a2m/info.php bu programı indir bilgisayarına kur.
Eğer program çalışmaz ise http://mysql.easynet.be/Downloads/MyODBC3/mysql-connector-odbc-3.51.15-win32.msi buradan mysql i bilgisayarına kur. Programı çalıştır. ilk ekranda next e bas İkinci ekran file name yazan yere mdb dosyanı seç ileri de 3. ekranda creat dump file i seç. file name yazan yerden sql in kayıt edileceği yeri seç. Strong engine yi archive yap ileri de tablolarını göstericek ileri diyeceksin yine. en üstte drop and recrate yazan yeri işaretle run de.

SETTINGS
--------
Moving data to C:\Documents and Settings\Ozcan\Desktop\dump.sql

TABLES
------------
- 3 records moved

Bu şekilde bir yazı alacaksın.

PHPMyadmini aç SQL i tıkla. SQL i buraya yapıştır. Çalıştır de.

CREATE TABLE `mail` (
`Kimlik` INTEGER NOT lisanssız AUTO_INCREMENT,
`mail` VARCHAR(50),
PRIMARY KEY (`Kimlik`)
) TYPE=ARCHIVE;

Eğer MYSQL inde TYPE=archive satırında hata verirse bu satırı sil. aşağıdaki gibi olacak.

CREATE TABLE `mail` (
`Kimlik` INTEGER NOT lisanssız AUTO_INCREMENT,
`mail` VARCHAR(50),
PRIMARY KEY (`Kimlik`)
);
Sonra çalıştır bu kadar basit denedim :D eğer yapamazsan veri tabanını gönder MSN adresinden ben SQL kodunu göndereyim sana.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Teşekkürler Özcan. Çevirme işlemini yaptım, fakat bu sefer de Türkçe karakter sorunu var. SQL dosyasında Türkçe karakterler "?" olarak gözüküyor.

Örneğin;
"146 ba?lantysy tarih olacak"

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Teşekkürler Özcan. Çevirme işlemini yaptım, fakat bu sefer de Türkçe karakter sorunu var. SQL dosyasında Türkçe karakterler "?" olarak gözüküyor.

Örneğin;
"146 ba?lantysy tarih olacak"
Tavsyem, bu işi kod yardımıyla yapmandır. Bu isteği tam olarak yerine getirecek basit bir örnek yazmıştım forumda.
Onu dene. Yardıma ihtiyacın olursa elimden geleni yaparım.

link burada: http://forum.iyinet.com/mysql-veritabani-sql/46567-programsiz-access-ten-mysql-cok-kolay.html

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
asdvr3.png

Ben denedim bir sorun yok ğışüöç hepsini aktarıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5