İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Memur olmak istemek köle olmayı istemektir

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
Son yıllarda HERKES memur olmak için can atar hale geldi. Halbuki şöyle iyi bir analiz yapılsa memurluk kölelikten çok farklı değil. belirli saatler arasında sana emredileni eksik ve itiraz etmeden, yerli yerinde kurallarına uygun bir şekilde yapmalısın. Mesai saatleri içinde keyfi hareket edemez, insani ihtiyaçlarını dahi kurallara uygun şekilde tanzim etmelisin. Sana saçma gelen bir çok uygulamaya ses çıkaramazsın. Daha yazsak destan olur, o yüzden gerisini size havale ediyorum.

Peki insanlar neden memur olmaya özeniyor ?
İnsanlar sırtlarını devlete dayayarak geçim meselesini garanti altına almak istiyor. Bunu yaparken de kendi yeteneklerini köreltiyor. Belki de çok iyi bir iş adamı olacaktı ama artık o treni kaçırıyor. belki çok iyi bir yazılımcı olacaktı, o da treni kaçırdı. daha bunun gibi çok örnekler verilebilir. Kısaca insan tembelleşince memur olmak ister. kendine güvenemeyenler memur olmak ister. Memur olmayı da bir marifet zennedip hava atmaya çalışırlar, güldürmeyin beni havanızı yesinler, modern köleler.

Çalışan , üreten, dinamik insanlar memur olsalar da hayatlarının bir döneminde yanlış bir iş yaptıklarının farkına vararak , başka işlere yönelmektedirler. Kendi fıtratlarına ve yeteneklerine uygun işi ayarladıklarında da memurluğu yani modern köleliği bırakıyorlar.

Siz ne diyorsunuz bu konu hakkında ?

Bu arada memur olamıyor diye memurluğu karalıyor diyenler çıkacaktır. Açıkça söyleyim ben sistemin içinden biri olarak yani modern köle olarak bunları yazıyorum. kendi yeteneğime uygun işte mesafe almaya başladım, şartlar olgunlaşınca ben de modern kölelikten azat edilmiş olacağım. Azad edilmek için emeklilik safsatasını beklemeyeceğim yani.

Cimcime_Cool

0
Onaylı Üye
Reaction score
28
Aslında memurların hallerine şükretmesi lazım. Bir de asgari ücretlileri düşünseler. Ya da işsiz gençlerin durumunu şöyle gözlerinde canlandırsalar keşke.

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
Aslında memurların hallerine şükretmesi lazım. Bir de asgari ücretlileri düşünseler. Ya da işsiz gençlerin durumunu şöyle gözlerinde canlandırsalar keşke.
Burada kastetigim şey herkesin devlet kapısına göz dikmesi ve kendi yeteneklerini köreltmeleridir. Bu bir ülke için kayiptir.

Sonra sanayici , usta , Çoban bulamayacqk hale gelecegiz. Ondan sonra herseyi dışarıdan ithal ettiğimiz gibi çalışacak elemanları da ithal etmeye başlayacağız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5