İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Merak ediyorum internet'in sahipleri kimlerdir?

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar bu sabah garip bir şey gördüm. Resmini aldım bu konu üzerinde konuşalım istedim.

İnternet kimlerin?

Bizler internetle sürekli iç içe olan bir topluluğuz. Öğrenciler vardır, ödevlerini araştırırlar, okey oynayanlar vardır, geyik yapmayı sevenler vardır, bildiklerini forumlarda paylasanlar vardır, bu saydıklarım sürekli internettedirler birseyler öğretme ve ya öğrenme cabası ve ya eğlence amaçlı bulunanlardır. Peki ya alttaki ekli resime ne diyeceksiniz? bunlarda internetin sahiplerinden midir?

adikg4.jpg

Şimdi düşünüyorum internette en çok ilgi gören ve bu internetin gerçek sahipleri kimlerdir?

Eklediği anda ekran görüntüsünü alamadım kabul ettikten sonra resmini alıp derdini bile sormadan sildim...

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sorsan Türkiyede olmayan işsizliğe var diyerek kendini kandıran zavallılar..

Halbuki saate 20 ytlden gunde 200 ytl ayda 6 - 7 milyar sermayesiz bir iş için iyi bir para yoksa sadece bakıp 6- 7 baska yerde kazanamayız diye yapanlardandır bu

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
internetin sahibi tek kelimeyle webmasterlerdir. Çünkü internet üzerinde kullanıcılara bir şey sunabilen tek yetkili kişilerdir. Yani ben bir site açabilirim ve buna günde belkide milyonlarca kişi girebilir. Nasıl ki ticaretin sahipleri esnaflarsa internetin sahipleride webmasterler oluyor...

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bahsettiğiniz kişiler elma ağacından meyve yiyenler. Oysa elma ağacı ICANN'in olarak biliniyor.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ankaradansa adresini pmlesene :p :D

valla şu knight mıdır nedir bebeler onlardan satıyoz abi iyi para felan var diyolar ben dalga geçiyorumda alan enayiler varmıdır ki boşuna sitelerle uğraşmayalım o kadar kolay yolu varken :D

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
var var ama enayi değil insanlar onu oynayarak zevk alıyor. bu yüzden üslubunuz ve hakaretiniz hiç hoş değil...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
internetin sahibi diye bişi ben görmüyorum ama internetin gücü dersen ben dc ve sunucuları işleten kişiler derim.

Çünkü tamam webmaster site yapıyor üretiyor ve ziyaretci kullanıyor. dünyadaki bütün dc ve sunucuların kapandıgını düşünürsek internet bitti demek her iletişim veya görsellik için mutlaka bir karşıdan bir sunucunun acık olması şart diyorum..

internetin sahipleri degil gücü ve bel kemigi dc ler ve sunucular..
(not: en büyük sahibi telekom hizmeti veren yer türkiyede türk telekom )

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
adikg4.jpg

Bu resimden anladığım ile internet sahipliği arasında en küçük bir bağ yok! 20 YTL'ye reelde demiş, artık ne hizmet verecek bilemem net olarak ama REEL=gerçek demiş, internetle alakasız.

İnternetin sahibi, interneti meydana getirip son kullanıcıya ulaştıran herkes. Ama bence en tepede yeralan sahipler öncelikle IPleri sonra da alanadları kontrol edip yönetenler.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
adikg4.jpg

Bu resimden anladığım ile internet sahipliği arasında en küçük bir bağ yok! 20 YTL'ye reelde demiş, artık ne hizmet verecek bilemem net olarak ama REEL=gerçek demiş, internetle alakasız.

İnternetin sahibi, interneti meydana getirip son kullanıcıya ulaştıran herkes. Ama bence en tepede yeralan sahipler öncelikle IPleri sonra da alanadları kontrol edip yönetenler.

Bu resmin internetle alakası yok mu ? farkındaysan msn sinin başlığına yazmış bu yazıyı internette yani.

Benim buradaki anlatmak istediğim insanların artık bu tür seylere çok yönelmiş olması ve bu amaclarınıda interneti alet ederek yapmaları.

Her türlü internetle alakası var.

mcloft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternetin sahibi ben , sen , o yani herkes doğru kullananlar yanlış kullananlar fark burada.
webyazılım sana kısmen katılıyorum ama soktuğun kategorideki insanlar bu işten kolay para kazanmanın yolunu bulanlardır internetin sahibi değil.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
sorsan Türkiyede olmayan işsizliğe var diyerek kendini kandıran zavallılar..

Halbuki saate 20 ytlden gunde 200 ytl ayda 6 - 7 milyar sermayesiz bir iş için iyi bir para yoksa sadece bakıp 6- 7 baska yerde kazanamayız diye yapanlardandır bu

hocam abarttın biraz :) günde 10 kere haftada 70 kere ayda 300 kere oda bi insan.

internetin sahibi diye bişi ben görmüyorum ama internetin gücü dersen ben dc ve sunucuları işleten kişiler derim.

Çünkü tamam webmaster site yapıyor üretiyor ve ziyaretci kullanıyor. dünyadaki bütün dc ve sunucuların kapandıgını düşünürsek internet bitti demek her iletişim veya görsellik için mutlaka bir karşıdan bir sunucunun acık olması şart diyorum..

internetin sahipleri degil gücü ve bel kemigi dc ler ve sunucular..
(not: en büyük sahibi telekom hizmeti veren yer türkiyede türk telekom )

valla bilgisayarlar ve aralarında kablo olduğu sürece dcler sunucular hikaye diye düşünüyorum bende

p-rno sektörü internetin sahibidir. hatta film çekme, depolama aygıtları ve gereçlerinin, uluslararası bilişim standartlarının sahibi p-rnoculardır.

bluray mi yoksa hd mi kazanacak bunu p-rnocular belirler. bir dvd kaç dakika hangi kalite ve formatta görüntü alacak bunu p-rnocular belirler. p-rnocular aydan arsa almıştır, orda çekilecek ilk filmin hazırlıkları aydan arazi satılır satılmaz başlamıştır. p-rnocular petrolcülerden, silahcılardan bile üsttedir. p-rno diyorsun ne diyorsun heyt bee...

hocam sende iyice abartmışsın olayı sanki her şeyi p-rnocular yapar bilir gibi yazmışsın. Sony gibi bir dev firma ürettiği ürünler belli adamların araba teylerinden kazandıkları bile yeter o p-rnocuları satın almaya :) şimdi sony nin işi gücü yok iki p-rno yıldızı gelcek sony bak bizi dinle biz p-rnoları hd ye kayıt etmicez sen bunun araştırmalarını bırakıp iptal et dicek sony de onu dinlicek :D google yahoo microsoft o p-rnocuları engellese yeter zaten :D p-rnocuların kaderi bile bill gate in elinin ucunda iki kod mu yazamıcaklar windows ve mac bi engellese onların sitelerini vs. çok mu zor iki adam tutup engelletmek :) o sadece ihtiyaçları karşılamak için geliştirilmiş bir sektör sonuçta gidip millete tecavüz etceklerine oturup evlerinde mastürbasyon yapsınlar kazananda kazansın.

bence intenetin sahibi yoktur .Gücü olan elindeki yetkileri kullanarak kendi istediği gibi şekilllendirebilir sadece. Güc kimde var diceksiniz microsoft apple google gibi gelirini hayal bile edemediğimiz kurumlarda vardır. Kurum olmayanda anca böyle bizim gibi forumlarda :) internetin sahibi benim der.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saati 20 ytl o onu msnde yazmak yerine 20 - 25 yaşlarında bir erkeğe söylese ayda 1000 den fazla müşteri bulur :D internetin sahibi zarara girmeyenlerdir :)

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar ben burada internet sahibi kimdir derken, internetin böyle insanlar yüzünden ne hale gelmiş onu söylemek istedim ama baya bir olay değişik yerlere geldi googleye kadar uzadı ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5