chat ege.net sohbet

Mercedes-Benz çekicileri Logitrans Fuarı’nda

deltafx

Müptela
Katılım
20 Kas 2013
Mesajlar
1,713
Mercedes-Benz çekicileri Logitrans Fuarı’nda
Mercedes-Benz Türk, 19-21 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Logitrans - Uluslararası Transport Lojistik Fuarı’nda sektörün en çok tercih edilen araçlarını sergiledi. Şirket lojistik sektörünün yanında olduğunu göstermek ve bu sektöre yönelik araç ve hizmetlerinin detaylı tanıtımını yapabilmek için ‘Logitrans Fuarı’nda yer aldı. Mercedes-Benz Türk bu fuarda ayrıca yenilenmiş motorların Mercedes-Benz garantisi ile sunulması anlamına gelen “Reman” hizmetini de ön plana çıkardı.
Bu yıl 8.defa düzenlenen fuarda, Mercedes-Benz Türk çekici segmentindeki; Axor 1840 LS, Actros 1844 LS ve Actros 1841 LSNRL modellerini sergileyerek fuar boyunca ziyaretçilerin beğenisine sundu. Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden taşımacılık ve lojistik sektörünün tüm ihtiyaçlarına karşılayabilen ürün gamı ile Mercedes-Benz Türk, fuar süresince tüm dikkatleri üzerine topladı.
Mercedes-Benz Axor ve Actros çekiciler kamyondan çekiciye geçişin sembolü ve lokomotifi
Fuar standında ziyaretçiler ve basın mensupları ile bir araya gelen Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Müdürü Süer Sülün “Lojistik sektörünün ihtiyaçlarını dikkatle takip edip, ihtiyaç ve beklentilere uygun ürünleri zamanında piyasaya sunmaya ve lojistik sektörü ile işbirliğimizdeki başarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Türkiye’de araç parkı günden güne büyüyor, filoların oranı artıyor ve araç parkı gençleşiyor. Türk lojistik filosu Avrupa’da önde gelen büyük filoların arasında. Girişimci ruhu ve dinamizmi çok yüksek. Biz de müşterilerimize sektörün önde gelen tedarikçisi olarak katkı yapmaktan büyük memnuniyet duyuyor ve bu sebeple de bu fuarda olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.
Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ise “Bugün gururla söyleyebiliriz ki Mercedes-Benz Türk olarak Axor ve Actros çekicilerimizle kamyondan çekiciye geçişin sembolü ve lokomotifi olduk. Geçtiğimiz yıl 10.000 adet mertebesinde yeni Mercedes-Benz çekici bu sektörde yerini aldı. Bu yıl yine başarılı bir yıl geçiriyoruz. Hedefimiz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile Türk lojistik sektörünün sağlıklı büyümesine katkı sağlamaktır. Bu fuarda lojistik sektörü ile yeniden bir araya gelmek bizleri memnun ediyor.” şeklinde görüşlerini dile getirdi. Ulaşım altyapı çalışmalarının artması ve lojistik sektörüne yapılacak iyileştirici yatırımlarla Türk lojistik sektörünün hızla büyümesini beklediklerini ifade eden Özbayır, gelecekte çok daha büyük hacimlerden, hem Türkiye içinde hem de uluslarası arenada çok daha güçlü bir lojistik sektöründen bahsedilebileceğini ifade etti.

Mercedes-Benz çekiciler hacimli yük taşımacılığında da avantajlı

Fuarda sergilenen tam midilli olarak tabir edilen alçak şasili Mercedes-Benz Actros 1841 LSNRL uluslararası nakliyede en çok tercih edilen araçların arasında yer alıyor. Beşinci teker yüksekliği 950 mm olan bu araç lojistik şirketlerine hacimli yük taşımacılığı alanında önemli avantajlar sunuyor.
Pazarda üstün performans ve kalitesinin yanısıra 2.El’de değeri en yüksek araçlar arasında yer alan Mercedes-Benz Axor 1840 LS modeli gücü ekonomik servis giderleri ve esnek kullanım alanları ile en çok tercih edilen Mercedes-Benz marka çekici olmaya devam ediyor.
Kontrollü test koşulları altında 40 tonluk toplam katar ağırlığına sahip seri üretim bir Actros 1844 LS BlueTec 5 ise taşımacılıkta rekor değer olarak görülen "100 kilometrede 20 litre"lik yakıt tüketimi değerinin altına inmeyi başardı. Mercedes-Benz Actros bu değerle dünya rekoru kırarak "dünyanın en az yakıt tüketen 40 tonluk kamyonu" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na adını yazdırdı.

“Reman” motor uygulaması ile Türkiye’de bir ilk daha
Mercedes-Benz Türk, eski kamyon motorlarının Almanya’daki Mannheim Fabrikası’nda Mercedes-Benz uzmanlığıyla yenilenmesini sağlıyor. İngilizce “Remanufacture” sözcüğünün kısaltılmış hali olarak yeniden üretim anlamına gelen “Reman” işlemi sayesinde uygun fiyata yüksek performans sağlayan Mercedes-Benz Türk, “Reman” motor kullanıcılarına 1 yıl boyunca sınırsız kilometre, yedek parça ve işçilik garantisi veriyor.
Mercedes-Benz Türk, “Reman” uygulamasını tercih eden kullanıcılarını bekletmeden, araçlarını çalıştırmalarını ve kazanmaya devam etmelerini sağlıyor. Aracın motoru Almanya’da işlem görürken, Mercedes-Benz Türk stoklarından yeni motor hemen teslim edilebiliyor.
“Reman” uygulamasına tâbi tutulan kamyonlar, yeni motor almak yerine 3’te 1 fiyatına yenilenmiş motorları güvenle kullanabiliyorlar. Ayrıca “Reman”’ı tercih eden kullanıcılar, yeni hammadde ve enerji tasarrufu sağladıkları için çevreye ve temiz geleceğe de katkıda bulunuyorlar.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst