İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

mesaj edit bolumunu goremiyorum

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bence de pek doğru olmamış. ancak yazıma ve yazılanlara daha fazla dikkat edilmesini sağlayacaktır, bunun yanında flooda bir nevi imkan yaratabilir.

T

tahtakale

Misafir
Ben buraya mesajımı önyargısız yazmıştım ama önyargılıyım diye bir (-) rep daha almışım.Dedim ya, foruma yorum yazmakta hata oldu, admin hem eleştirilere açığım diyor hemde görüş bildirince önyargılı muamelesi yapıyor.
Bırakında insanlar seviyeli bir biçimde görüşlerini bildirsinler.Forumlar bunun içindir.Eleştrilerimiz yıkıcı olsaydı, mesajlarımızda bu tavrımızı açıkça gösterirdik.
Bu mesajım içinde (-) rep verebilirsiniz, ben gene saygılarımı sunarım.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tahtakale yeter artık bırak yazmayı rep olayını! ben çoğalttım merak etme!

T

tahtakale

Misafir
pigeon' Alıntı:
tahtakale yeter artık bırak yazmayı rep olayını! ben çoğalttım merak etme!
Sağolasın da, Benim derdim rep değil zaten, davranış biçimiydi, artık bu konuda bir şey yazmayacam.Artık rep veya forumla ilgili bir görüş bildirmeyecem.Forum onların forumu istediklerini yaparlar. Bunu burada noktalıyorum.

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Mod ve Admin ler verebiliyor.

Başlık hakkında,

Evet bende çok kullanırım edit özelliğini. İmla hataları vs. çok yapıyoruz. Bunun için kapatılması kötü. Ama diğer yandan, birçok kişi küfürlü mesaj yazıyor, küfür olmasa bile, "ulan" , "şerefsiz" gibi ibareler kullanıyor. Tam uyarı yapıcam bu mesajı için, konuya tekrar girince hepsini silinmiş olarak buluyorum. Ne değişiklik yaptığını göremiyoruz. Sadece son değişiklik şu tarihte yapıldı diye bir açıklama ile bu forumu yönetemeyiz.

Modlar uyarıda bulununcada zaten düzenlenmeyec mi kullanıcı tarafından? Ha siz uyarı yaptıktan sonra düzeltilmiş, ha uyarı yapmadan ne fark eder? Mesajını, davranış biçimini düzenlemeyen adam siz uayarı yaptıktan sonra da düzeltmez.

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya timer fln yokmu.. masajı yazdıkdan sonra 20 dk içinde editlenebilir diye bişey yapamıyormusunuz yok mu vBulletin!ın böle bi özelliği

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
DarK' Alıntı:
ya timer fln yokmu.. masajı yazdıkdan sonra 20 dk içinde editlenebilir diye bişey yapamıyormusunuz yok mu vBulletin!ın böle bi özelliği

Olsa cok iyi olurdu.
Bu karari almadan once vbulletin forumlarini inceledim, un-edit ozelligi varmi diye baktim. Un-edit ozelligi, edit ettiginiz mesajin admin ve modlar tarafindan bir onceki halinin goruntulenebilmesi. Bu istek olarak bildirilmis ama henuz yapilmamis.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
rep kurallarında ne zaman rep verilip verilmemesi gerektiği yazıyor mu ki bana repi zamanında kullan diye yazabilip - rep verebiliyorsunuz?!!

her yaptığınız şeyde eşeğin bir yerlerine kaçırıyorsunuz!
kınıyorum bu mantığınızı !!

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
forum kuralları dışına çıkılmadığı sürece - nerede ne yazıp, kime niye rep verdiğimin açıklamasını mı yapmam gerekiyor?
bu işinize gelene mantığını bırakın artık, bu benim sitem kime rep vereceğini ben söylerim mantığını bırakın artık.
yok bırakmıyorum, bu benim sitem bana bütün illegaliteler serbest diyorsanız banlayın beni !

G

Geveze.at

Misafir
Cok yanlis bir uygulama.
Eger yeterince yönetici olursa olaylara zamaninda müdahele olabilir.

F

fenerli

Misafir
Burada uygulanan kuralı desteklemek için değil ama yıllardır yaptığım ve birçok kişiyide alıştırdığım bir uygulama var.
Önce notepad de yazıyorum, okuyorum, devrik cümle vs. hataları düzeltikten sonra ilgili siteye yorumumu yolluyorum. Yıllardır da herkesin bildiği bir gazetenin web sitesindeki haberlere haftada ortalama 20 tane yorum yazarım ve hepside yayınlanır hatta birçok kez editöre not yollayarak harf hatalarının düzeltilmesine katkım olmuştur.
Bu uygulamanın bir iyi yanıda okuduğunuz yazıya cevap yazarken bir miktar sakinleşmenizi sağlar.

Benimde notepad kullanmadan mesaj yazdığım oluyor (şu anda olduğu gibi)Sadece bir fikir vermek istedim.

Y

Yns

Misafir
"önizleme" özelliğini kullanıyorum ben harf && yazım hatalarına karşı.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
forum kuralları dışına çıkılmadığı sürece - nerede ne yazıp, kime niye rep verdiğimin açıklamasını mı yapmam gerekiyor?
bu işinize gelene mantığını bırakın artık, bu benim sitem kime rep vereceğini ben söylerim mantığını bırakın artık.
yok bırakmıyorum, bu benim sitem bana bütün illegaliteler serbest diyorsanız banlayın beni !
Kime rep verileceğini söylemiyoruz. Eski başlıkları incelerseniz, birkaç kişi anlamsız yere -Rep aldığı için bunların silinmesini istemişti. Bizde Rep ler suistimal edilmesin diye -Rep leri kaldırdık. Yöneticiler e güvenildiği için sadece onlar şu an Negatif Rep verebiliyor.

Siz ya da biz diye bir kavram yok bu forumda. Herkes eşit gözüksün diye, mod renkleri bile kaldırıldı. Siz aklı başında birisinizdir, gereksiz tartışmaya girmiyor olabilirsiniz ama kişiye özel uygulama yapılamıyor. Ya herkesin edit özelliği kalkacak, ya da hiçkimsenin. Ne zamanki herkes düzeyli tartışır, mesajlarına dikkat eder, o zaman daha güzel şeyler yapılabilir. Ama suistimalleri engellemek için herkes biraz taviz verecek. Aslında tavizde değil bu. Herşeye çok tepki verilmemeli bence.

Ayrıca kimseye illegal birşey serbest değil. Admin dahi kötü birşey yapsa, onuda uyarırız. Ben kötü birşey yaparsam, herzaman beni uyarma ya da şikayet etme hakkınız mevcuttur.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyinetadmin' Alıntı:
Olsa cok iyi olurdu.
Bu karari almadan once vbulletin forumlarini inceledim, un-edit ozelligi varmi diye baktim. Un-edit ozelligi, edit ettiginiz mesajin admin ve modlar tarafindan bir onceki halinin goruntulenebilmesi. Bu istek olarak bildirilmis ama henuz yapilmamis.

ama mesajı attıkdan sonra senin belirleye bileceğin bir zaman'dan sonra edit i pasif hale getirebiliyorsun. Bu özellik var sanırm vbulletin forumlarda.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
trextra' Alıntı:
Kime rep verileceğini söylemiyoruz. Eski başlıkları incelerseniz, birkaç kişi anlamsız yere -Rep aldığı için bunların silinmesini istemişti. Bizde Rep ler suistimal edilmesin diye -Rep leri kaldırdık. Yöneticiler e güvenildiği için sadece onlar şu an Negatif Rep verebiliyor.
kime rep verileceğini söylemiyoruz diyorsun ama bana söylüyorsunuz ! üstelik beğenmeyip karşılığında bana - rep veriyorsunuz !
bu nedir ?
edit özelliği kalktı o yüzden yazmadan önce iyice okuyun lütfen.

trextra' Alıntı:
Siz ya da biz diye bir kavram yok bu forumda. Herkes eşit gözüksün diye, mod renkleri bile kaldırıldı. Siz aklı başında birisinizdir, gereksiz tartışmaya girmiyor olabilirsiniz ama kişiye özel uygulama yapılamıyor. Ya herkesin edit özelliği kalkacak, ya da hiçkimsenin. Ne zamanki herkes düzeyli tartışır, mesajlarına dikkat eder, o zaman daha güzel şeyler yapılabilir. Ama suistimalleri engellemek için herkes biraz taviz verecek. Aslında tavizde değil bu. Herşeye çok tepki verilmemeli bence.

edit özelliği ile yazdıklarımın bir bağlantısı yok !
yine aynı yere geliyoruz senin için 'herşey' olmayan şey benim için olabilir. bu sebeple neye tepki vereceğime karar veremezsiniz.

Siz biz kavramı yoksa herkes ya - / + puanı verir ya da kimse veremez ! birşeyi adam gibi kullanamayacaksanız hiç kullanmayın.
sürekli bir ıza - puan vermişsiniz. postlarını okudum ve ben de böyle birşeye gerek olmadığına karar verdim. ve kurallar için de siz nasıl - puan verebiliyorsanız ben de + puan verdim.

trextra' Alıntı:
Ayrıca kimseye illegal birşey serbest değil. Admin dahi kötü birşey yapsa, onuda uyarırız. Ben kötü birşey yaparsam, herzaman beni uyarma ya da şikayet etme hakkınız mevcuttur.

Ben de senin burada geçirdiğin vakit kadar vakit geçirdim. İllegal durumları, uyarmaları, kayırmaları çok gördüm ! sen de gördün ! istersen yöneticilerin de geçmişte neler yaptıklarını dökeriz !

sen cevap verdin diye cevap verdim. yoksa yazdıklarının benimkilere cevap bağlamında hiç ilgisi yok..

yormayın beni bu böyle gider. ya kurallar çerçevesinde mantıklı, açıklayıcı cevaplar verin ya da belirttiğim gibi banlayın.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben konuyu özetledim. Nasıl anlamak istiyorsanız öyle anlarsınız. Siz küfür etmiyorsunuz, hakaret etmiyorsunuz, mp3-absürt içerikli mesajlar atmıyorsunuz, kavga çıkartmıyorsunuz diye herkesin böyle olduğunu düşünemeyiz. böyle de değil zaten. Bunu yapanlar çok olduğu için bu karar alındı. Sadece kişiye özel hak tanımak diye birşey olmadığı için herkes kısa bir süre bu hizmetten yoksun kalacak.

Rep konusuna gelince, şimdiye kadar -rep kullanmadım (hatırlamıyorum en azından). Mümkün olduğunca sadece uyarmaya çalışıyorum. -Rep verenlerede birşey diyemeyiz, bir bildikleri vardır.

Bu şekilde sitem dolu mesajlarla ve önyargıyla zaten birşey tartışamayız. Yukarıda söylediğim illegal şeyleri yapmadığınız sürecede kimse sizi atamaz.

Kolay gelsin..

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pigeon' Alıntı:
Ben de senin burada geçirdiğin vakit kadar vakit geçirdim. İllegal durumları, uyarmaları, kayırmaları çok gördüm ! sen de gördün ! istersen yöneticilerin de geçmişte neler yaptıklarını dökeriz !

Tehdit unsuru taşıyan postlar atmayın. Edit özelliğinin kalkmış olması itibariyle mesajınızı POST ederken 10 kez okuyun.

Olay şuki; kavga mesajları post ederken edit özelliği olmadığı için birkaç kez okunur mesaj, böylece biraz daha yumuşak tavır alınmış olur.
Başlık böyle kavga ile devam edecekse silmek zorunda kalacağız. Bundan sonraki polemikleri tek tek sileceğime emin olabilirsiniz.

saygılar.

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
Olsa cok iyi olurdu.

vBulletin kullanmadım hiç panelinide görmedimde ufak bi araşdırma yaptım şurdan ayarlanabilir diye bişey diyor ama.. yokmu aşağıdaki yoldaki gibi bişey.. :unsure:

ACP => vBulletin Options => Message Posting and Editing Options =>
Time Limit on Editing of Posts

Time limit (in minutes) to impose on editing of messages. After this time limit only moderators will be able edit or delete the message. 1 day is 1440 minutes.

Set the value to 0 to allow users to edit their posts indefinitely

yani üsteki belirdiğim gibi bişey varsa.. mesaj postalandıkdan yalnızca 30 dakka içinde editlenebilir gibi bişey yapılabilir...

un-edit özelliği gibi bi özellik olsa db'de boş yere yer kaplardı bence..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5