İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mesaj yedeklemesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A

Anonymous

Misafir
İyi Günler,

Günde ortalama 500-750 mail almaktayım
Bunların bir klasör veya doya içersinde yedekleyebileğim bir yöntem var mı? Bunu yapan bir program var mı

Teşekkürler

M

moy

Misafir
Yeni gördüm soruyu kusura bakma... Şimdi ben sana tarzanca anlatayım... Ben böyle yapıyorum bilmiyorum belki bşaka yoluda vardır... Şimdi Outlook a gelen mailler bilgisayarında
C:\WINDOWS\Application Data\Identities isimli klasörde saklanıyor.. Ben direk bu klasörün bi yedeğini alıyorum. Tekrar bu klasörü yüklediğimde ise mail hesaplarımda kendiliğinden yükleniyor. ( adres defteri hariç ) Fakat bu dosya biraz büyüktür.. Eğer birden fazla mail hesabın yoksa bu klasörün içinde 4-5 tane daha klasör var ama onlardan hangisi doğru klasör bende bilmiyorum :) acayip isimleri var ve sana gelen mailleri tek tek görme şansın yok orada.. Sadece gelen kutusu giden kutusu taslaklar vs... bu klasörleri görebiliyorsun... Fakat ben şu yöntemi de buldum :) mesela giriyorum outlook' a deneme isminde bi klasör açıyorum mail hesabımın içine sonra C:\WINDOWS\Application Data\Identities\ klasörüne giriyorum orada tek tek arıyorum. deneme.dbx isimli klasörüm neredeyse demek ki benim bütün bilgilerimde oradadır mantığıyla o klasörü kopyalıyorum. Böylece daha az yer kaplıyor.. Ama eğer yedek alacağın yer CD ise bende hiç üşenme ve komple sana dediğim klasörü yedekle....
Tabi sen bu yedeğini mutlaka başka bi bilgisayarda kontrol et... ( bu bilgiler deneme-yanılma yoluyla bulunmuştur.:p)

Saygılar....
Doğan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5