İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Metrobüs'ten sonra Harembüs

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Geçenlerde Turizm şirketlerine (servis versiyonu) baktım ve çevremde bu iş ile ilgili olanlara sordum, soruşturdum. Neredeyse seyahat yapanların %99'u türbanlı grup. Aynı ideolojiyi destekleyen ve yaptıkları tüm faaliyetler ortak olan kesim. Kısaca tarikat diyoruz biz buna. Gittikleri yerler mi? "İslam dini için önemli olan merkezleri gezeceğiz" diyorlar ama gezip, eğlenip, yeyip, içip geri dönüyorlar. Ücreti de tarikat için halktan toplanan paradan karşılanıyor. Gözler şahit olmasa, bu kulaklar inanmazdı ama, Türkiye bu halde işte...

kesinlikle dini kullananların bunu yapması normal

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ücretsiz olduğunu nerden çıkardın? Sadece öğrencileri okul çıkışı otobüs bekleme işkencesinden kurtarmak için yapılmış bir uygulama. Eminimki diğer okullardaki veliler de bu kadar duyarlı olsa belediye bu imkanı sağlıyacaktır.

edit: benim mezun olduğum sene tuna lisesinde böyle bir uygulama yoktu. Sanırım şuan başlamışlar.

sen tuna lisesi mezunumusun ? hangi yıl ?

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Şimdi ortada normal dışı bir durum yokmu ?
o otobüse o okuldaki öğrenciler dışında kimse alınmıyorsa bu abes değilmi ?
güzargahındaki duraklardan yolcu almıyorsa bu abes değilmi ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Siyaset yok konuda, Türkiye'de din işleri ile siyaset işleri ayrıldığına göre burada siyaset konuşmuyoruz:)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Siyaset yok konuda, Türkiye'de din işleri ile siyaset işleri ayrıldığına göre burada siyaset konuşmuyoruz:)

Siyaseti oluşturan temellerden birisde din ve devlet işlerinin ayrılması. Dediğin gibi dinle - siyaset ayrılmıyor. Forum kuralları gereği siyaset içeren konuların tartışılması yasak.

Eklemek istiyorum

Konu açıldığında dediğiniz gibi herhangi bir siyasi tartışma ortamı yoktu. Ama konuyu asılsız yorumlarla baltalayan Mywedding sayesinde konu amacından saptı.

ya arkadaşlar, kıyak geçiyorlar bu açık, anlamayacak bişey yok.. zaten sözleri var türbanlı kesime, halletçekler bu işi.

uzatmanında anlamı yok, evet yeni bir kıyak tarzı

bal tutan, parmak yalar

Konunun incelemeye alınmasını istiyorum.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
türbanın siyaset olmadığı masalına inanmıyorsunuz o zaman..

türban demekki apaçık siyaset,

yani islamla alakasının olmadığını, siyaset olduğunu mu söylüyorsunuz.

ayrıca tartışılan, iett uygulamasıdır bence

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
türbanın siyaset olmadığı masalına inanmıyorsunuz o zaman..

türban demekki apaçık siyaset,

yani islamla alakasının olmadığını, siyaset olduğunu mu söylüyorsunuz.

var yada yok burası bunu tartışma yeri değil. Ama masum çocukları bile bu konulara alet etmek ne kadar etik bir davranış bilmiyorum. Hepsi bizim kardeşimiz.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
1980 öncesinde Türban diye birşey yoktu, İslam dini 1400 senelik bir din. 20 senede değişik olgular mı girdi dinin içine. Bu oyuna alet olan kimse benim kardeşim değil üzgünüm. Hem öyle olsa bile kimse çocuklara bir şey söylemedi, bir ayrımcılık var bu benim görüşüm. Kimsenin kardeşine bir laf etmiş değilim. Alevi tabanlı siyaset, türban tabanlı siyaset, asker tabanlı siyaset, kürt tabanlı siyaset, hep ayrımcılık ve maskaralık. Gerçekten hizmet aşkıyla yanıp tutuşulduğuna inanıyorsanız Türkiye'de, sevgiler sunarım.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
1980 öncesi türban problemi diye bir problem yoktu (bence böyle bir problem yok, türbanla okula vs. giremezsin düşüncesini de saçma buluyorum, bu arada ailem de türbanlı kimse de yok)

1980 öncesi bu ülkede Atatürk ticareti de yoktu.

1980 öncesinde sağ-sol olarak bölen kişiler her kimse, 1980 den sonrada farklı şekilde insanları bölebilmeyi başarmış olarak gözüküyorlar.

Şöyle bir durum var birileri her iki kavramı çok güzel ticaret ve siyaset malzemesi olarak kullanıyor, bu günlerde üniversitede türban yasağı (bana göre çok saçma zaten) kalkarsa, iki farklı görüşünde elinde tuttuğu bir siyasi malzeme yok olmuş olacak ve göreceksiniz abartıldığı kadar çok kişi türban takıyor olmayacak, gerçekten bunu bilinçli/isteyerek yapanlar devam edecektir.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Siyasi açıdan yaklaşırsan söylediğin çözüm doğru.
Dini açıdan bakarsan yapılan maskaralık başka birşey değil.
Her iki şekilde de ne türban takanlara ne takmayanlara yönelik hususi bir uygulama yapılması saçma.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o değilde şimdi ben de takke taksam otobüste para isterler mi ? :)

- otobüslerin paralı olduğunu biliyor muydun tanrıverdi...

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu ülkede hiçbir zaman (en azından Atatürk ten sonra) halkın partisi hiçbir zaman olmamıştır, zenginin partisi olmuştur. Harembüs deki örneğin tersi de yıllardır mevcuttur, çocuklarını devletin özel araçları ile okula götürmeler, alışverişe çıkmalar. Bir anlamda bu işler sırayla oluyor gibi bir durum var bu ülkede aynı kadrolaşmada olduğu gibi.

Hep sırtına vurulup lokması alınan ise halk oluyor, parası olanın burs bulması bile daha kolay bu ülkede. Düşünün islamiyet içerikli siteyi bile adsense geliri için açıyor adamlar, ondan sonra da sitede koskoca isa mesih reklamları çıkıyor.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu ülkede hiçbir zaman (en azından Atatürk ten sonra) halkın partisi hiçbir zaman olmamıştır, zenginin partisi olmuştur. Harembüs deki örneğin tersi de yıllardır mevcuttur, çocuklarını devletin özel araçları ile okula götürmeler, alışverişe çıkmalar. Bir anlamda bu işler sırayla oluyor gibi bir durum var bu ülkede aynı kadrolaşmada olduğu gibi.

Hep sırtına vurulup lokması alınan ise halk oluyor, parası olanın burs bulması bile daha kolay bu ülkede. Düşünün islamiyet içerikliği siteyi bile adsense geliri için açıyor adamlar, ondan sonra da sitede koskaca isa mesih reklamları çıkıyor.

Görüşlerinize katılmamak mümkün değil , bu durumlardan fırsat sağlamaya çalışanlara acıyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
uçağı kaçıracağım böyle damardan girip beni lafa tutma:)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Siyaseti oluşturan temellerden birisde din ve devlet işlerinin ayrılması. Dediğin gibi dinle - siyaset ayrılmıyor. Forum kuralları gereği siyaset içeren konuların tartışılması yasak.

Eklemek istiyorum

Konu açıldığında dediğiniz gibi herhangi bir siyasi tartışma ortamı yoktu. Ama konuyu asılsız yorumlarla baltalayan Mywedding sayesinde konu amacından saptı.

Konunun incelemeye alınmasını istiyorum.

mahalle baskısından sonra, şimdide forum baskımı , hedef mywedding :)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
tiva anlatmak istediklerimi fazlasıyla telafuz ettin. Söyliyecek birşey kalmadı benim açımdan :)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forumda siyaset tartışmak hepimizin huzuru açısından yasaktır.

İlgili konu hakkında birçok şikayet gelmiştir.Durumu anlayacağınızı tahmin ediyorum...

Herkese iyi çalışmalar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5