İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mevcut javascriptte bir sorun var yardımcı olablirmisiniz

Tutaste

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Bir arkadaş sağ olsun çok emek harcadı bir şey yanlış oldu bunu nasıl düzeltiriz

Bu JavaScript şunu yapıyor: Ekran resmi: http://awesomescreenshot.com/075o2m8df
Varsayılan olarak açılır kutuları devredişi bırakır.
Checkbox seçtiğinde açılır kutu aktif olur ve listeden sayı seçmez ise uyarı verir
Buraya kadar doğru çalışıyor
Sorun şu:
Bu <?=$dairesayisi?> değişkenle en fazla receiver seçme izni vermek istiyorum bu javascript sadece bir açılır kutudaki sayıyı kontrol ediyor ben istiyorumki birden fazla markadan seçtiklerinde tümü toplasın izin verilen sayı geçiyorsa uyarı versin devam etme izni vermesin.

Örnek: http://awesomescreenshot.com/081o2nta6
Burada bir markadan 12, diğer markadan 16, başka diğer markadan 12 toplam=40 adet oldu ama ben örnek 20 adete izin veriyorum ve geçiş izni vermeyecek olay bu

Yardımcı olursanız sevinirim

PHP:
<script type="text/javascript">
function baslangic(status)
{
status=!status;	
textler=document.getElementsByName("secilen_receiver_sayisi[]");
for(x=0;x<textler.length;x++){
textler[x].disabled = status;
}
}

function isaretle(){
marka=document.getElementsByName("secilenreceivermarka_id[]");
sayi=document.getElementsByName("secilen_receiver_sayisi[]");
for(x=0;x<marka.length;x++){
sayi[x].disabled=!marka[x].checked;
}
}

function kontrol(){

marka=document.getElementsByName("secilenreceivermarka_id[]");
sayi=document.getElementsByName("secilen_receiver_sayisi[]");
for(x=0;x<marka.length;x++){
if(marka[x].checked==true&&(sayi[x].value><?=$dairesayisi?>||sayi[x].value==""||sayi[x].value<1||sayi[x].value.search(/\d/g)<0)){

alert("Receiver seçme isteğe bağlıdır.\n\nEğer bir marka seçtiniz ise miktarıda seçmelisiniz ve toplam daire sayınız olan <?=$dairesayisi?> adet geçmemeniz gerekiyor.");

return false;
}
}
return true;
}
</script>

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5