İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İkinci El microsoft office 2010 ev ve iş sürümü lisans lazım...

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Microsoft office 2010 ev ve iş sürümü lisans lazım...

Satmak isteyenler sadece KEYi yollasalar kafidir...

İstedikleri fiyatı PM atsınlar görüşelim.

Teşekkürler.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Merhaba,

İlerde sorun yaşamamanız için mesaj gönderiyorum.
Piyasada genellikle oem lisanslar dolaşmaktadır,

Oem lisans = sadece 1 bilgisayara lisanslamadır, yani bilgisayarla yada bilgisayarın içerisindeki can alıcı parcalarla aynı fatura içerisinde olması durumunda lisans geçerlidir, aksi halde lisans geçersizdir, korsan üründür. Oem lisanslı pc'yi attığınızda lisansda çöpe gider.

Box lisans = bu lisans tipi oem lisanslardan %50 kadar daha pahalıdır, bu ürün kişiye lisanslanmaktadır dolayısıyla aynı anda 1 bilgisayarda yüklemek koşulu ile dilediğiniz bilgisayara yükleyebilirsiniz.

Sonuç olarak sizin burda satın alacağınız oem lisans = korsan anlamına gelmektedir.

Bu konu hakkında olabildiğince çok kişiye bilgi vermeye çalışıyorum, gittigidiyor üzerinde satılan tüm oem lisanslar korsan lisanstır,

Pc ile aynı fatura içerisinde olmayan OEM lisanslar korsandır.

Bu mesajımı sizin iyiliğiniz için yazdım, oem lisans satın aldıktan sonra sorun olmadığını düşünüp ofisinizde kullanabilirsiniz, herhangi bir kontrolde(bsa) korsan ürün kullanmayla aynı cezayı alırsınız.

İyi akşamlar.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.

4 yıla yakındır kaspersky ile uğraşıyorum zaten lisans çalışma sistemleri üzerine oldukça vakıfım.

Dolayısı ile risklerin tümünü kabul ediyorum, yeterki çalıntı kartla vs. alınmamış olsun gerisi pek önemli değil.. şahsi kullanım için zaten.

COA etiketi vs. hiç birini istemiyorum.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Microsoft office 2010 ev ve iş sürümü lisans lazım...

Satmak isteyenler sadece KEYi yollasalar kafidir...

İstedikleri fiyatı PM atsınlar görüşelim.

Teşekkürler.

Öğrenci sürümünü gönderebilirim dilersen? Sende bana kaspersky, bu arada ürün sıfır dilersen postalayabilirimde, bunun dışında almak isteyen satmak isteyenler içinde cüzi bir miktar ile satışa sunabilirim elimde bir hayli stok mevcut. :hmmm:

Bu arada oem ürün neden korsan olsun? Box lisanslarda kişiye lisanslanmaz özel durumlar dışında. Ofis ve işletim sistemlerinden bahsediyorsak hepsinin lisanslanma yöntemleri aynıdır, sistemden bazı seri numalarını alır ve bu seri numaları ile kayıt oluşturulur, etkinleştirmede bu yöntemle olur zaten. Oem kutusuz anlamında kullanılır başka bir dez avantajı yok. Korsan ürün aynı seri numarasının klonlanması ile satılan üründür, zaten satışı yapılamaz.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Öğrenci sürümünü gönderebilirim dilersen? Sende bana kaspersky, bu arada ürün sıfır dilersen postalayabilirimde, bunun dışında almak isteyen satmak isteyenler içinde cüzi bir miktar ile satışa sunabilirim elimde bir hayli stok mevcut. :hmmm:

Bu arada oem ürün neden korsan olsun? Box lisanslarda kişiye lisanslanmaz özel durumlar dışında. Ofis ve işletim sistemlerinden bahsediyorsak hepsinin lisanslanma yöntemleri aynıdır, sistemden bazı seri numalarını alır ve bu seri numaları ile kayıt oluşturulur, etkinleştirmede bu yöntemle olur zaten. Oem kutusuz anlamında kullanılır başka bir dez avantajı yok. Korsan ürün aynı seri numarasının klonlanması ile satılan üründür, zaten satışı yapılamaz.

Oem ürünler yüklenilen pc'nin fatura içinde bulunmalıdır, aksi durumda lisans geçersizdir, korsan muamelesi görürsünüz,
Microsoft lisans sözleşmesini tekrar okumanızı yada Microsoft destek hattını aramanızı tavsiye ederim...

Zaten oem'in anlamı bilgisayarla birlikte gelmiş, önceden yüklenmiş gibi bir tanımlamadır, bilgisayardan alındıktan sonra oem yazılım kuramazsınız.

Siz yinede Microsoft destek hattını arayıp sorun.

Hepsiburada.com'da satılan oem ürünün açıklaması:
oem.jpg

http://www.hepsiburada.com/Liste/mi...Details.aspx?productId=by01546&categoryId=139

Microsoft Sitesindeki açıklama :http://www.microsoft.com/turkiye/lisanslama/kucukisletme/sss.mspx
OEM lisanslı Windows Vista yazılımımı yeni PC'me aktarabilir miyim?
Hayır, OEM yazılımı, sadece yüklü olduğu PC’de kullanılabilir. PC başka bir ortama aktarılıyorsa OEM yazılımı da aktarılabilir.

Microsoft Office satın aldığımda, yazılımı dizüstü bilgisayarıma da yükleyebilir miyim? (Taşınabilir Kullanım Hakları)
Microsoft Office’i edinme şekline göre, Taşınabilir Kullanım Hakları’ndan faydalanma şansına sahipsiniz. Ürünü kutulu olarak satın alan veya toplu lisanslama anlaşması üzerinden edinen müşterilerimiz, sadece kendileri kullanmak şartıyla ürünün ikinci bir kopyasını yükleyebilirler.
Bu duruma özel geçerli kuralları, kutulu ürün satın almış müşterilerimiz Yazılım Lisans Koşulları’nı okuyarak inceleyebilirler. Toplu lisanslama programına dahil müşterilerimiz ise Ürün Kullanım Haklarını gözden geçirebilirler.
Microsoft Office’i PC’ye önceden yüklenmiş, yani OEM ürünü olarak satın almış müşterilerimiz taşınabilir kullanım haklarından faydalanamazlar.

EDİT:
Microsoft Windows XP TR OEM lisans sözleşmesinden altıntı...

16. YENİDEN SATILAMAZ YAZILIM. "Yeniden Satılamaz"
veya "NFR" olarak tanımlanan YAZILIM, tanıtım, test veya
değerlendirme amaçları dışında kullanılamaz, satılamaz
veya bir bedel karşılığında devredilemez.

20. SON KULLANICININ LİSANSI BULUNDUĞUNA DAİR
KANIT. YAZILIMI bir aygıt, CD veya bir diğer ortam üzerinde
temin ettiyseniz, YAZILIMIN gerçek bir kopyasıyla birlikte
gelen gerçek bir Microsoft "Lisans Kanıtı" COA etiketi,
YAZILIMIN lisanslı kopyasının kanıtıdır. Etiketin geçerli
olabilmesi için BİLGİSAYARA yapıştırılmış olması veya
YAZILIM paketi üzerinde bulunması gerekir. Etiketi ayrıca
edinmişseniz, geçersizdir. YAZILIMIN lisanslı kullanıcısı
olduğunuzu kanıtlamak için etiketi BİLGİSAYARIN veya
paketin üzerinde bulundurmanız gerekir.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bu söylediklerinizin oem konusu ile ilgisi yok, lisans sözleşmesindeki geçerlilik maddeleri bunlar. Siz yeni bir oem ürün alırsınız ve bunu daha önce kullandığınız bilgisayarda "ilk defa" kullanırsınız, ürüne ait coa etiketi söker yapıştırırsınız ürününüz sonuna kadar orjinal ve yasaldır.
Aksi halde toplama olarak tabir edilen bir bilgisayarın lisanslanmasına olanak olmazdı, ki bu microsoftun pazar payının %70'i anlamına gelir.
Konu hakkında microsoft destek hattından da bilgi alabilirsiniz, biraz sap ile saman karışıyor sadece.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Oem ürünler yüklenilen pc'nin fatura içinde bulunmalıdır, aksi durumda lisans geçersizdir, korsan muamelesi görürsünüz,

Oem ürüne ait COA etiketi bilgisayarda bulunduğunda bir sorun teşkil etmez, ürün o bilgisayara ait ve o bilgisayar için lisanslı anlamını taşır. COA etiketi bulunmaz, yırtılmış yada kaybolmuş ise o ürüne ait faturanın yasal zorunluluk halinde gösterilmesi şarttır.

Zaten oem'in anlamı bilgisayarla birlikte gelmiş, önceden yüklenmiş gibi bir tanımlamadır, bilgisayardan alındıktan sonra oem yazılım kuramazsınız.

Oem orjinal donanım (ürün, bilgisayar, vb) üreticisi anlamına gelir. Yani bizdeki casper, ibm vs. gibi.

Burada bir yanlışlık yok, yanlış anlıyorsunuz sadece.

OEM lisanslı Windows Vista yazılımımı yeni PC'me aktarabilir miyim?
Hayır, OEM yazılımı, sadece yüklü olduğu PC’de kullanılabilir. PC başka bir ortama aktarılıyorsa OEM yazılımı da aktarılabilir.

Bu zaten korsanlık anlamını taşıyor, yani bir ürün etiketi sadece bir bilgisayara aittir, burada bundan başka birşey anlatılmıyor. Bununda oem tabiri ile ilgisi yok.

16. YENİDEN SATILAMAZ YAZILIM. "Yeniden Satılamaz"
veya "NFR" olarak tanımlanan YAZILIM, tanıtım, test veya
değerlendirme amaçları dışında kullanılamaz, satılamaz
veya bir bedel karşılığında devredilemez.

Buda oem olarak alınan bir coa etiketinin başka birine satılamayacağı anlamına gelir, başka bir anlamıda yok. Yani siz bir kaspersky lisansı aldığınızda bunu sadece 1 bilgisayarda kullanmak için alırsınız, 10 bilgisayara kurarsanız 9 bilgisayarınız korsan olur.

20. SON KULLANICININ LİSANSI BULUNDUĞUNA DAİR
KANIT. YAZILIMI bir aygıt, CD veya bir diğer ortam üzerinde
temin ettiyseniz, YAZILIMIN gerçek bir kopyasıyla birlikte
gelen gerçek bir Microsoft "Lisans Kanıtı" COA etiketi,
YAZILIMIN lisanslı kopyasının kanıtıdır. Etiketin geçerli
olabilmesi için BİLGİSAYARA yapıştırılmış olması veya
YAZILIM paketi üzerinde bulunması gerekir. Etiketi ayrıca
edinmişseniz, geçersizdir. YAZILIMIN lisanslı kullanıcısı
olduğunuzu kanıtlamak için etiketi BİLGİSAYARIN veya
paketin üzerinde bulundurmanız gerekir.

Bunda da zaten daha önce söylediğimi anlatıyor COA etiketi lisansın kanıtıdır diyor ve bu etiketin bilgisayara yapıştırılmış olması gerekmektedir. Hepsi bu :p

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Daha önce GG üzerinden lisans satın almıştım, Microsoftu aradığımda kullanamayacağımı söylemişlerdi, demekki Microsoft beni kandırmış :) espiri yapmış.

Tartışmanın anlamı yok, haklısınız.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Tartışma değil arkadaşım ama o konuştuğunuz kişi "bir operatör" yani microsoft değil, maddeleri incelerseniz ve tekrar ararsanız hatta mail atarsanız konu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
Bunun dışında bu konu hakkında BSA Türkiye' den de bilgi alabilir içinizi rahatlatabilirsiniz.
Gg'nin sattığı oem lisanslarıda microsoft satıyor o halde microsoft dolandırıcımı? Kullanamayacağın lisansı sana satsın?

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8

Çok teşekkürler :) ama bana outlook'ta lazım sanırım ev ve öğrenci sürümünde bu yok.

Eğer kararım değişirse sana ulaşacağım artık, bu arada fiyatıda özelden atarsan sevinirim.

OEMler için söyleyeceğim, OEM lisanslar donanım üzerine lisanslanır.

Bir oem ürün alabilmeniz için, bir bilgisayar parçası ile veya yeni bir bilgisayar ile almanız gerekir. Ayrıyetten lisanslanan donanımın bilgileride faturada bulunması gerekir.

OEM yazılımı başka bir bilgisayara aktarabilmek için, faturada lisanslanan donanımında oem yazılımın kullanılacağı bilgisayara aktarılması gerekir, aksi takdirde yasal olarak suçtur.

judgeman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows 7 de office 2010 aktivasyonu

Yeni bi pc aldım office 2010 var aktivasyon yapamadım yardım lütfenn....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5