Microsoft’un Hayal Okulu Çocuklara

Burak985

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Eylül 2011
Mesajlar
10
Reaction score
0
hayalokulu-300x199.jpg


Arkadaşlar yeni bir yazı yazma isteği geldi ,Googlede konu arıyordum Bloglara bakıyordum gündeme falan ve Microsoft Türkiye Blog’a baktım daha önce duymamıştım ama bu projeyi çok beğendim Microsoft’un Hayal Okulu.

Bu proje ile hayatın bazı açılardan eşit şans sunmadığı çocuklara , geleceğe dair hayallerine bir kapı aralamak istemişler. Bir yıl boyunca her Cuma YGA’nın (Young Guru Academy) liderliğinde olan ve onların de moderatörlüğünde projede olan çocuklarala bir araya gelidiler. Çocuklara düşünmeyi, tartışmayı,dinlemeyi,kendilerini ifade etmeyi ve tüm bunları yaparken de okuma alışkanlıklarını artırmaya, sunum becerilerini, birbirlerine saygılı olmayı ve yaratıcılıklarını geliştirmeye çalışımışlar.

Her Cuma akşamı, Microsoft Türkiye gönüllüleri, YGA’nın Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onayladığı müfredata bağlı olarak, yıl başında planladığımız eğitim planına sadık kalarak çocuklarla ders yapmışlar. İgilizce, müzik ve resim çalıştılar, ama en çok da onların geleceğin sosyal sorumluluk liderleri olmaları için 210 saatimizi birlikte geçirdiler. Ve 12-15 yaş aralığındaki çocuklarla çalışırken onlarda, onlardan bir çok şey öğrendiklerini söylediler.

O çocuklara çift kanatlı melekler diyorlar, eğitimli, bilinçli, kendine güvenen, vizyon sahibi ama bir o kadar da duygusal, sosyal ve vicdanlı oldukları için…

Hayal Okulu’nın meleklerinden Ayşen Koçoğlu ise şöyle diyor: “Bundan 10 yıl sonra, 22 yaşında tıp fakültesi beyin cerrahi bölümünde son sınıf öğrencisi olmayı hayal ediyorum. En önemlisi de insanlara yardım etme hayalime gittikçe yaklaşmış olmayı umut ediyorum.”

Microsoft Türkiye ekibi 2012’de de Hayal Okulu projesine devam edecekler. Amaçları, Hayal Okulu’nda misafir ettikleri gençlerin üniversiteye geldiklerinde yeni gençlerin yetişmesi için görevi devr almalarını sağlamaktır.

YGA liderliğinde yürüttükleri bu çalışma ile belki daha çok kişiye ilham vericekler ve en güçlü gücü olan gençlerin hayallerini kaybetmemeleri için çalışacak yeni gönüllüler yaratıcaklar.

Bir de Hayal Okulu videosu yapmışlar

[M]http://www.youtube.com/watch?v=qzfJnRcis5I[/M]
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst