İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Microsoft'a tazminat cezası

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bilgisayar devi Microsoft firması, patent haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Alcatel-Lucent telekomünikasyon şirketine 1,5 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.

ABD’nin San Diego kentindeki federal mahkemenin kararının ardından yazılı açıklamada bulunan Microsoft’un avukatı Tom Burt, kararın adil olmadığını ve temyize gideceklerini söyledi.

Lucent şirketi, Fransız Alcatel şirketiyle birleşmeden önce, 2003’te ABD’de Microsoft aleyhinde dava açmıştı. Dava başvurusunda, Microsoft’un aralarında bilgisayar üreticileri Dell ve Gateway’in de bulunduğu ortaklarının, Lucent’in patent haklarını ihlal eden Microsoft yazılımlarını kullandığı ileri sürülmüştü.

Davada, Microsoft’un Windows Media Player yazılımının kullandığı MP3 teknolojisinin ele alındığı belirtiliyor.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Bilgisayar ortamı internet ile birleşince dogal olarak etkiletişim oluşmuştur. ve her ne kadar birileri ben yazdım ben buldum desede biri birinden esinlenmiş kesinlikle bir kaynak kodu üzerine çalışmış geliştirmiş yada alıntı yapmıştır. bu nedenle ben artık internet ortamında bu tür hak hukuk söylemlerine inanmıyorum bilincli bilincsiz herkez herkezden bişiler aşırmakta.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5