İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Microsoft'tan Yahoo'ya darbe...

haberci01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Microsoft'un 44.6 milyar dolarlık teklifi reddeden Yahoo'ya yeni planını Times gazetesi yazdı.
Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, Yahoo'ya yaptığı 44.6 milyar dolarlık satın alma teklifinin reddedilmesi üzerine Yahoo yönetiminde darbe yaparak satış önündeki engelleri aşmayı planlıyor.

Mevcut Yahoo yönetiminin satın alma teklifine olumsuz yaklaşması üzerine Microsoft, hissedarlarla temas kurarak Haziran’da yapılacak yönetim kurulu seçimlerinde etkin olma yoluna gidecek.

İngiliz The Times gazetesinde yer alan bir haberde, Yahoo’nun bağlı olduğu hukuki mevzuat çerçevesinde hissedarların şirket yönetimine aday gösterme hakkı bulunduğu belirtilerek, Microsoft’un bu kanalı kullanıp Yahoo’da ‘darbe’ yapmaya hazırlandığı kaydedildi. Yönetim Kuruluna seçilecek 10 üyeyle ilgili aday gösterme süresinin 14 Mart’ta dolacağını belirten Times, Microsoft’un da hissedarlarla temaslarını artırdığını belirtti. Gazeteye konuşan Microsoft’a yakın bir kaynak da, 'Bu günü kaçırırsak ihmalkar davranmış oluruz' diyerek şirketin bu yönde hazırlıklar yaptığını doğruladı. Microsoft tarafından yutulmak istemeyen ancak hissedarların baskısından da çekinen Yahoo yönetimi, önde gelen medya ve internet şirketleriyle muhtemel ortaklık görüşmelerini de devam ettiriyor. Şirket son olarak medya devi Rupert Murdoch’ın sahibi olduğu News Corp şirketiyle ortaklık müzakerelerine başlamıştı.

Star

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5