İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Miilenyum

M

moy

Misafir
Selam,

Dostum sen bundan önceki virüs konusuna cevap yazacağına yeni bir başlık oluşturmuşsun... Neyse ben yazayım sana bi çözüm yolu... Şimdi dostum windows milenyum da sistem geri yükleme diye bir bölüm var(belki biliyorsundur) Bu bölümün amacı bilgisayarının bütün yedeğini alıyor ve istediğin zaman yedek aldığın tarihdeki şeklini geri yüklüyor. Bütün dosyalarını kllasörlerini ve tabiki windows ayarlarınıda... Şimdi milenyum bilgisayara ilk kurulduğunda, windows kendi kendine 1 kere yedek alıyor. ( daha sonra da kendi kendine yedek alıyor mu bilmiyorum... ) Tabiki sen istediğin zaman da yedek alabiliyorsun. Ve her yedek almanda bir önceki yedeğin üzerine almıyor. Tekrar Tekrar Yeni bir yedek oluşturuyor.. Dolayısıyla bu da diskinde çok yer kaplıyor. ve sen her yedek almanda bilgisayarında eğer virüs varsa onlarında yedeğini alıyor. Fakat busefer her yedekde virüs sayısı 2' ye katlanıyor. Bu sana ve bir çok arkadaşa da mantıksız gelebilir. ama ben hem evde hemde işyerimde 1 seneden fazla milenyum kullanıyorum ve defalarca silip tekrar kurdum. konuyu uzattım kusura bakma ama bilgi vermek için söyledim.. Bu arada bu yedeği de C:\_Restore isimli klasöre alıyor. ve büyük bi ihtimalle bu klasör gizlidir. Sen bu klasörün boyutuna bakarsan zaten anlarsın ne kadar büyük olduğunu.. Her neyse sonuça gelelim. Eğer bu sistem geri yükleme olayını kapatırsan bu klasörün içine kendi kendine siliyor ve dosyanın boyutu baya küçülüyor.. TAbiki içindeki virüsleride silecektir.. ( Bunu ben kendim denedim ve yaptım...) Bu sistemi kapatmak için Denetim Masasındaki Sistem iconuna tıkla Sistem Özellikleri diye bir pencere açılacak orada Başarımı tıkla oradan Dosya Sistemi Oradan da Sorun Gidermeyi seç, orada ki listede en altta Sistem Geri Yüklemeyi Devreden Çıkar seçeneğini işaretle. Tamam de ve bilgisayarı yeniden başlat... Sonra tekrar virüs taraması yap. Göreceksin ki o virüs ortada olmayacak artık.... ( inşallah yani) :)

Dediğimi yap inşallah başarırsın. Bir sorun olursa tekrar buradayım...

Saygılar

A

alonso

Misafir
Teşekkürler arkadaş, sayende büyük bir sorundan kurtulduk,
Sana hayatında iyi şanslar :lol: :lol: :D :eek:

M

moy

Misafir
Sende Saol.. Bende bir çok sorunumu buradaki arkadaşlar sayesinde çözdüm.... Ajayip yararlı bi forum yaff.. Seviyorum buraya :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5