MİLLİYETÇİLERE AHLAKSIZ TEKLİFLER - Ahmet Alp HAN

ahze21

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Nisan 2008
Mesajlar
14
Reaction score
1
Günlerden bir gün iki hırsız, bir kuyumcu dükkanının karşısına, sulta bir yere çökmüş birbirleriyle nasıl girilebileceği ve gecenin hangi diliminin kendileri için uygun olduğu hakkında konuşuyorlarmış. Sokağın tenha oluşu ve dükkanın yeterli güvenlik sistemine sahip olmaması kendilerini iyiden iyiye cesaretlendiyormuş da. Derken sokağın köşesinden bir çift kösele ayakkabının devamlı artan sesiyle irkilmişler ve kendilerine gelip arkalarını dönmüşler. Kimdir, necidir diye merak etmeden duramayınca arada bir göz ucuyla da kontrol ediyorlarmış. Adam, sokağın bir ucundan bulundukları yere kadar kafası yerde gelmiş ama tam orada kafasını kaldırıp, gayri ihtiyari, hırsızların gözlemledikleri dükkana bir bakış atıp yürümeye devam etmiş. Hırsızların en azılısı, yüzünde bir sırıtmayla arkadaşına dönerek noktayı koyuvermiş: "Bu da bizden."

İnsan bir aynadır. Kendisi nasılsa karşısındakini öyle yansıtır. Mesela siz ne kadar temiz olursanız olun kirli bir ayna karşısında siz de kirli görünürsünüz. Hele bir de Lunaparklardaki güldüren aynalar vardır ki diller destan; her tarafı yamuk yumuk aynalar. İşteo aynalar size döndüğünde, siz ne kadar doğru ve düzgün olursanız olun sizi yamuk ve eciş bücüş gösterecektir.

İki birbirinden bağımsız gibi görünen ama aynı kaynaktan meydana çıkan haberdir bu girişi "fakire" yazdıran.

Birinci ve kamuoyundan en çok ses getiren haber, Mhp'nin unutulmaz başbuğu Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş'e Akp'den gelen ve Mhp'yi içten bölme taktiği gibi duran, evvela bakanlık ve sonra Ankara'dan milletvekili adaylığı tahrikine kapılıp, zaten ihraç edilmiş olmasına rağmen büyük bir aşk ve şevkle Mhp'den istifa etmesi oldu.

Enteresandır, kendileri hemen "Kimi nereden kovuyorsunuz, Mhp babamın partisi"söylemini unutuvermiş görünüyor.

İkinci ve bence en önemli olanı ise, eğer doğruysa gerçekten "ahlaksız teklif" diyebileceğimiz bir haber olan Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucusu olan ve 2009'da geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu'na AKP'den adaylık teklifi yapılmasıdır. Beni, baştaki fıkrayı yazmaya iten sebep haber ise çok şükür ki birinci haberdeki gibi bir kabulle sonuçlanmamış. Merhum Yazıcıoğlu'nun bu teklifi reddettiği haberini alınca sevindim.

Akp'nin ne zamandır, kaybettiği oyları milliyetçi camidan telafi beklentisi olduğu aşikar. Bu niyetle Mhp ve Bbp'ye içten darbeler vurması bekleniyordu. Ama "bu kadar da olur mu" diyebileceğimiz bir şekilde de beklemiyorduk açıkcası.

Hatırlarsınız daha 2014'te rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu soruşturmasına bakan ve takipsizlik kararı veren savcı terfi ederken, takipsizlik kararını kaldıran hakimin ise tenzili rütbeye uğraması, BBP camiasında rahatsızlık oluşmasına sebebiyet vermişti ama yargıda kadrolaşma iddialarının ardından gelen bu haber sonrası elden bir şey gelmemişti.Nihayi Kelam:

Bugünün en iyi "nihayi kelamını Açıklama yapan BBP'li yetkili sarfetmiş: "Sayın Gülefer Yazıcıoğlu; Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) yapmış olduğu ahlaksız teklifi, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'na yakışan bir tavır ile red etmiştir."Ahmet Alp HAN
GlobalHaber TV
Twitter: @AhmetAlpHANN
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst