İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Miniclip Adsense Yerleşimi ve Sorum

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
miniclipsb1.jpg

Şimdi arkadaşlar yukarda Miniclip.com da 3 adsense reklamı görüyoruz İmperial Online olan reklam da problem yok. Diğer ikisi için sorum...
- Bu adsense reklamları yine kendi sayfası içinde açılıyor yani bu adamlar normal değil heralde kendi sitesi içinde adsense reklamı veriyor
* Aklıma gelenler eğer reklam bulamazssan sitemden sayfaları göster oldu heralde böyle yapmıştır ..
Peki böyle bişey içinde Adsense Miniclip e para veriyormu ??
Dipnot: Zaten Browserın footerına doğru bakarsanız reklamların üzerinde Mouse la durdum ki reklamın gideceği yeri görün diye..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Reklamın gideceği yere dikkat ettiysen gidilen bi url yok.Ayrıca adsensede reklam kodu oluştururken eğer reklam yoksa genel hizmet reklamları yerine reklamı şu urlden göster tipi bişey var.O sayede genel hizmet reklamları yerine reklam bulunamayınca kendi reklamını çıkartabilirsin..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Gökhan zaten visitistanbul'da o bahsettiğin konuya dikkat çekmek istemiş.

Ben şöyle biliyorum. Eğer reklam yok ise seninde bahsettiğin gibi kendi reklamını çıkartabiliyorsun. Ama bu reklamın çıktığı zamanda gidilecek url
http://pagead2.google... şeklinde değilde http://ww.site.com şeklinde olmuyor mu ?

http://www.site.com şeklinde oluyor diye biliyorum.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Eğer direk bannere link verilseydi senin dediğin gibi olurdu ama bannere adsense üzerinden link verildiği için pagead.google.com olması normal..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bannera neden o şekilde bir link verilme ihtiyacı duyulsun ki ? Peki bunu ne gibi bir amaçla yapıyor olabilirler ?

Kendi sitelerine de reklam verecek değiller ya.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Link adsense reklamının içinden verildiği için öyle..

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sitede reklam çıkmayıpda genel hizmet reklamı çıkıyor diye kendi reklamını koymak çok saçma doğrusu,dünyanın en büyük flash oyun sitesinde çıkacak reklam yok :).Heralde tıkbaşı ücretleri çok pahalı tek açıklaması o olur.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
ca-pub-5727015998631701 imperia çıkan adsense yayıncı no
ca-pub-8327701983871501 diğer miniclip reklam çıkan adsense yayıncı no

Bunlardan bir sonuca ulaşılır mı?

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Tamam arkadaşlar (Bu arada beni anlayan YagmaYok) eğer uygun adsense reklamı Yok ise kendi sitemin reklamlarını yayınla diyorsun öyle bir opsiyonumuz var ama....

Kendi url sinin reklamını verince yine MiniClip para kazanıyor mu kendi reklamını gösterdiği için ???

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Hayır kendi urlsi çıkınca para kazanmıyor.Sonuçta kendi reklamı genel hizmet reklamlarının yerine görünüyor..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Hayır kendi urlsi çıkınca para kazanmıyor.Sonuçta kendi reklamı genel hizmet reklamlarının yerine görünüyor..

Tamam gokhancım teşekkürler..
Toparlamak gerekirse
Google sitenizde reklam yayınladığınız vakit bir opsiyonu var sitemden reklamları göster diye o reklamlar google ın hizmet reklamları ile eşit yani size para kazandırmıyor..
Umarım herkese faydalı olur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5