İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MİT'in gözü Twitter'da

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
MİT, kamu kurum ve kuruluşlarına bir bilgi notu göndererek, kullanıcıları Twitter'ın avantajları ve olası tehlikeler konusunda uyardı

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı (MİT), popüler paylaşım ağı Twitter konusunda önemli bir güvenlik uyarısında bulundu. Başbakanlık genelgesiyle kamu kurum ve kuruluşlarına MİT’ten bir Twitter bilgi notu gönderildi.

Habertürk gazetesinin ele geçirdiği gizli genelgede, Twitter’ın, “İstihbarata Karşı Koyma” açısından yaratabileceği olumsuzluklar ile kişilere ve kurumlara ait önemli bilgilerin ele geçirilmesi ve kamuoyu oluşturulması konularında neden olabileceği risklerden söz ediliyor ve şu uyarılar yer alıyor:

MANİPULE ETME GÜCÜNE DİKKAT:

Twitter’ın, bir güncel olayın yaşandığı andaki ifade ve görüşlere anlık hızlı paylaşıma dayalı avantajı ile, kamuoyu oluşturma vemaniple etme gücü yadsınamayacak boyutlara ulaşmıştır.

DEVLETİN MANEVRALARI ORTAYA ÇIKAR:

“Twitter’a üye olan medya mensupları ile bürokratların anlık paylaşımlarından bir konuya ilişkin kamuoyunun gündemi,medyanın tutumu, liderlerin düşünce ve davranış biçimleri hakkında yüksek değerde bilgi elde edinilebilmesi sayesinde, ulusal ve uluslararası bir krizi yönetmek isteyecek karşı unsurların, kriz esnasında her daim bir adım önde olmalarını sağlayabilir” uyarısıyla MİT, devletin manevralarının ortaya çıkabileceği uyarısını yaptı.

KAMUOYUNU ETKİLER:

Bu tür sosyal paylaşımağlarını ellerinde tutanlar, site takipçilerinin bazı konulara ulaşımını kendilerinin belirleyeceği sürelerde geciktirebilir; kamuoyunu kendi lehlerinde yönlendirmede daha avantajlı bir konuma gelebilirler.

PERSONEL DİKKATLİ OLSUN:

Sosyal paylaşımağlarına üye olma, görüş ve düşünce belirtme hususlarında yukarıda anılan konuların biriminiz ve personeliniz tarafından göz önünde bulundurulması yerinde olabilir.

(Gazete HaberTürk)

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
sizce Mit'in gözü sadece twitter ve feysbuktamı mit heryerde gelecekte en büyük suçlar soygunlar internet üzerinden olacak bilim güvenliği interneti dinliyor.

M4HMuT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
bence MİT bir şeye göz koymaz ister ve alır bukdr..Türkiye adamların elinin altında bir site için genelge yayınlıyacagını düşünmüyorum...:hihi::hihi:

ersan2

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
söz uçar yazı kalır, diye çok güzel bir atasözümüz var. birine hakaret etseniz, sizi dava edecek olsa şahitti mahitti ispatı zor ama internetten birine hakaret edince ayan beyan ortada deliller. ben rahatsız oluyorum, isteyen istediğine hakaret edebiliyor internette. buna yasa koyucuların bir çare bulması gerek.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
söz uçar yazı kalır, diye çok güzel bir atasözümüz var. birine hakaret etseniz, sizi dava edecek olsa şahitti mahitti ispatı zor ama internetten birine hakaret edince ayan beyan ortada deliller. ben rahatsız oluyorum, isteyen istediğine hakaret edebiliyor internette. buna yasa koyucuların bir çare bulması gerek.

Zaten kanunlarda cezası var ;)

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
@ersan2

katılıyorum görüşlerine dolandırılma olaylarını bile belirli deliller ile bazen kanıtlamak zor oluyor

cumhuriyet baş savcılığına

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5